6 اصل تغذیه زعفران ، خواص دارویی و مزایای سلامتی


مصارف پزشکی

  • مواد فعال موجود در زعفران از دیرباز در بسیاری از داروهای سنتی به عنوان ضد اسپاسم ، ضد نفخ ، دیافورتیک کاربردهای درمانی زیادی داشته اند.

  • مطالعات تحقیقی نشان داده است سافرانال، اسانس موجود در ادویه ، دارای اثر آنتی اکسیدانی ، سمیت سلولی بر سلول های سرطانی ، ضد تشنج و ضد افسردگی است.

  • NS a-crocin ، مشخص شده است که یک ترکیب کاروتنوئیدی که خاصیت رنگ زرد طلایی خود را به ادویه می دهد دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضد افسردگی و ضد سرطانی است. (سلب مسئولیت پزشکی).

انتخاب و ذخیره سازی

زعفران تازه در بازارهای خاص ادویه موجود است. سعی کنید به جای پودر زعفران کلاله کل (پیاز) خشک شده بخرید زیرا اغلب می توان آن را مخلوط کرد. از برچسب اصلی شرکت فروش ، یک ظرف محکم بسته انتخاب کنید که تاریخ و تاریخ انقضای بسته را نشان می دهد.

ادویه تازه باید دارای رنگ قرمز روشن قرمز باشد و در صورت مالش بین انگشتان دست ، عطر بسیار مطبوعی از خود ساطع کرده و دارای لکه زرد طلایی باشد. به دنبال پرچم های بلند باشید که طول هر کدام 2 تا 4 سانتی متر است. از محصولات بی کیفیت با خطوط خاکستری یا لکه های روشن روی کلاله اجتناب کنید. این ادویه دارای طعم بی نظیر و تند عسل تلخ با عطر دلپذیر است.

در یک جعبه بسته نگهداری کنید و دور از نور در مکانی تاریک و خنک (ترجیحاً داخل یخچال) نگهداری کنید زیرا اشعه های رنگی رنگدانه های زعفران را اکسید کرده و طعم آن را تثبیت می کند.

مصارف آشپزخانه

برنج زعفرانی با دانه زرشک. عکس: کاناداکو

فقط یک پیمانه زعفران تازه برای افزایش طعم و رنگ کل دستور غذا کافی است.

روش های مختلفی برای استفاده از آن در آشپزخانه وجود دارد. کل ننگ را می توان مستقیماً به آماده سازی ها اضافه کرد یا اغلب نخ ها را با استفاده از ملات و مایه سنتی چسبانده و به دستور غذا اضافه می کنیم. در روش سوم ، کمی زعفران به یک لیوان آب داغ اضافه کرده و دم می کنند. این آب را به مواد اضافه کنید.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • زعفران به عنوان پایه طعم دهنده و رنگ دهنده در غذاها و نوشیدنی ها در غذاهای مدیترانه ای و آسیایی استفاده می شود.

  • عمومی “برش ها” در تهیه برنج پلو ، پودینگ برنج ، “حلوا” و سایر غذاهای شیرین در بسیاری از کشورهای هند ، پاکستان و آسیای میانه در شبه قاره هند استفاده می شود. همچنین از آن به عنوان رنگ و طعم دهنده در تهیه کولی ، بستنی ، کیک و نوشیدنی استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

دوزهای زیاد زعفران می تواند به عنوان محرک رحم عمل کرده و در موارد شدید باعث سقط جنین شود. بنابراین ، ممکن است به زنان باردار توصیه شود که از این ادویه در رژیم غذایی خود اجتناب کنند.

(سلب مسئولیت پزشکی: اطلاعات و راهنماهای مرجع در این وب سایت فقط برای اطلاعات عمومی برای خوانندگان است. این دارو برای تشخیص مشکلات سلامتی یا اهداف درمانی استفاده نمی شود. این جایگزینی برای مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص مراقبت بهداشتی مجاز و واجد شرایط نیست. لطفاً برای هرگونه مشاوره در مورد داروها ، با ارائه دهنده خدمات درمانی خود مشورت کنید.)

بازگشت به ادویه از جانب زعفرانبه برای مشاهده لیست چشمگیر ادویه جات ترشی جات به همراه تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. برگه اطلاعات سرطان دانشکده پزشکی استنفورد – تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان.

  3. صفحات ادویه توسط گرنوت کاتزر.دیدگاهتان را بنویسید