7 میوه انجیر منحصر به فرد حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

از میوه های خیلی نرم ، شکسته ، پوسیده یا آلوده به قارچ اجتناب کنید. به طور مشابه ، انجیر سبز نارس تلخ (قابض) است و بنابراین بی مزه و بی اشتها است.

میوه انجیر خیلی زود خراب می شود و باید تازه خورده شود یا در یخچال قرار داده شود تا 2-3 روز تازه بماند. آنها را در یک کیسه پلاستیکی یا زیپ قرار دهید و در یخچال با رطوبت نسبی بالا ذخیره کنید. با این حال ، انجیر خشک می تواند 6-8 ماه بماند.

انجیر تازه را می توان در همه فصول یافت. با این حال ، آنها از ماه مه تا نوامبر در بهترین حالت خود هستند. انجیر تازه و خشک را می توانید در بازارها پیدا کنید. هنگام خرید انجیر تازه ، به دنبال میوه های آماده با اندازه یکسان باشید ، که نرم ، شیرین و عطر مطبوعی دارند.

از میوه های خیلی نرم ، شکسته ، پوسیده یا آلوده به قارچ اجتناب کنید. به طور مشابه ، انجیر سبز نارس تلخ (قابض) است و بنابراین بی مزه و بی اشتها است.

میوه انجیر خیلی زود خراب می شود و باید تازه خورده شود یا در یخچال قرار داده شود تا 2-3 روز تازه بماند. آنها را در یک کیسه پلاستیکی یا زیپ قرار دهید و در یخچال با رطوبت نسبی بالا ذخیره کنید. با این حال ، انجیر خشک در صورت بسته بندی در یک محفظه هوای بسته می تواند 6-8 ماه بماند.

نکات تهیه و سرو

انجیرها باید اجازه داده شوند تا قبل از چیدن روی خود درخت کاملاً بالغ شوند. می توان آنها را تازه و پس از خشک شدن مصنوعی یا در معرض نور خورشید مصرف کرد.

برای خوردن انجیر تازه ، آنها را در آب سرد بشویید و به آرامی با یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی خشک کنید. می توانید انجیر تازه را کامل یا پوست کنده بخورید. در صورت حذف از سردخانه ، آن را در یک کاسه آب قرار دهید تا به دمای معمولی اتاق برسد تا طعم و مزه ها بیشتر شود.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • میوه انجیر شیرین و آبدار بهتر است بدون هیچ گونه ادویه یا چاشنی دیگر مصرف شود.

  • انجیر تازه یک افزودنی عالی برای سالاد ، کیک و بستنی است.

  • انجیر خشک را می توان به سوپ ها ، خورشت ها اضافه کرد و برای غنی سازی طیور ، گوشت گاو ، گوسفند استفاده کرد.

  • انجیر خشک افزودنی های عالی برای غلات ، مافین ، مافین ، ساندویچ ، پای و کیک پنیری است.

  • از انجیر ترشی با سس تمشک لذت ببرید.

مشخصات امنیتی

برگ انجیر و میوه های نارس لاتکس سفید تولید می کنند که می تواند به پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد احساس سوزش ناخوشایند شود. لاتکس انجیر دارای ترکیبات متعددی از جمله: furcoumarins ، 5-methoxypsoralen (5-MOP) … و غیره می تواند باعث واکنشهای آلرژیک با واسطه سلول شود. در صورت عدم درمان ، می تواند باعث بثورات حساسیتی شدید در قسمت های در معرض شود.

در برخی افراد حساس ، خوردن میوه انجیر همچنین می تواند باعث واکنش های آلرژیک مانند استفراغ ، اسهال و خارش پوست و غشاهای مخاطی شود. بنابراین ، به افرادی که به انجیر حساسیت دارند توصیه می شود از خوردن انجیر خودداری کنند.
(سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-برگشت میوه ها از جانب شکل. برای مشاهده یک لیست چشمگیر از همه انواع میوه ها ، اینجا را ببینید تا تصاویر کامل ارزش غذایی و مزایای سلامتی آنها را مشاهده کنید.

≻≻-برگشت صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. برگه اطلاعات سرطان دانشکده پزشکی استنفورد – تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان.

  3. پایگاه ملی تغذیه USDA – انجیر خشک.دیدگاهتان را بنویسید