8 فلفل پوبلانو حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی


خریداری کردن

فصل اوج پوبلانوس تازه تابستان و اوایل پاییز است. آنها در بازارهای مکزیک و بسیاری از سوپر مارکت های ایالات متحده موجود هستند. آنها همچنین به صورت کنسرو شده در بازار موجود هستند.

از بازارهای کشاورزان پوبلانوهای محکم ، روشن و تازه انتخاب کنید. پوبلانوسهای بالغ به طور کامل رشد کرده و قهوه ای مایل به قرمز می شوند و از سبز خام شیرین تر هستند. خرچنگ/فلفل مولاتو را در بسته های مهر و موم شده از منابع معتبر خریداری کنید.

از خشک شدن ، پژمرده شدن و غلاف های دارای ترک ، بریدگی و کبودی سطحی خودداری کنید.

ذخیره کردن

در خانه ، فلفل های پوبلانو را در کشوی سبزیجات داخل یخچال تنظیم کنید که رطوبت نسبی بالایی دارد. وقتی به این ترتیب ذخیره شوند تا یک هفته خوب می مانند.

پوبلانوهای بو داده و پوست کنده را می توان در فریزر نگهداری یا در فریزر نگهداری کرد.

ذخیره ماهی های خاردار در ظروف بدون هوا نیز برای چند ماه کافی است. آنچوس اغلب به صورت پودر خرد می شود و برای طعم دادن به دستور غذا استفاده می شود.

روش های تهیه و سرو

Poblanos فلفل های بزرگ ، براق ، دارای پوست ضخیم و شیرین هستند. آنها نازک شیرین و کمی گرم هستند ، کمتر از ژالاپنو.

Poblano یکی از رایج ترین فلفل هایی است که در غذاهای مکزیکی و جنوب غربی ایالات متحده استفاده می شود. آنها را می توان به طرق مختلف تهیه کرد ، از جمله معمولاً خشک ، نان و سرخ شده ، پر شده یا در سس هایی به نام خال.

در کالیفرنیا این فلفل های تند اغلب به اشتباه چنین تصور می شوند: پاسیلا، اگرچه پاسیلا ها انواع مختلفی دارند.

فلفل های پوبلانو کاغذهای نرم ، پهن و مخروطی شکل هستند و دارای دیواره های بسیار ضخیم هستند ، که آنها را برای چاشنی عالی می کند.

به غیر از مواد چاشنی ، کاغذهای پوبلانو معمولاً قبل از استفاده برشته و پوست گرفته می شوند.

فلفل چیلی آنچو این غذا در غذاهای سنتی مکزیک بسیار ارزشمند است زیرا رنگ ، طعم و ادویه ملایم را اضافه می کند.

هنگامی که اجازه می دهند به طور کامل بالغ ، خشک و کوچک شوند ، به عنوان poblanos شناخته می شوند. فلفل شیلی مولاتوبه آنها طعم های شور ، شیرین و خاکی را با ظروف میوه ای به غذاها اضافه می کنند.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

فلفل تاباسکو بسیار تند است. هنگام طبخ تاباسکو ، در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا حاوی مقدار بسیار بالایی از ترکیب آلکالوئید کپسایسین است که طعم قوی و تندی به آنها می بخشد.

پر کردن شیلی.
  • Poblanos را می توان در انواع غذاها استفاده کرد ، اما شاید بیشتر به عنوان فلفل دلمه ای مناسب برای چیلی Rellenos (پوبلانوس شکم پر) شناخته شود.

  • poblanos بو داده (Rajas con Crema) در سس خامه یک دستور العمل محبوب مکزیکی مرکزی و جنوبی است.

  • به طور گسترده ای در سس هایی به نام آنچوس استفاده می شود. خال هابه

مشخصات امنیتی

  • فلفل های پوبلانو به عنوان فلفل های ملایم طبقه بندی می شوند (1000 تا 1500 در مقیاس درجه حرارت اسکوویل) که با سطوح پایین کپسایسین مشخص می شود و کمی تند می شود. با این حال ، در برخی افراد حساس ، حتی یک قطعه کوچک کپسایسین می تواند هنگام تماس با غشای مخاطی حفره دهان ، گلو و معده باعث تحریک و سوزش و التهاب در دهان ، زبان و گلو شود.

  • خوردن ماست سرد غلظت کپسایسین را رقیق می کند و بنابراین می تواند به کاهش درد سوزش کمک کند.

  • از لمس چشم ها با انگشتان آلوده به فلفل خودداری کنید. در این صورت ، چشم ها را با آب خنک بشویید تا سوزش کاهش یابد.

  • برخلاف سایر انواع فلفل ها ، پوبلانوس ، یک فلفل ملایم ، ممکن است شرایطی مانند گاستریت ، زخم معده و رفلاکس معده (GER) را بدتر کند.

همچنین بخوانید حقایق تغذیه فلفل هالاپنو

بازگشت به ادویه از جانب فلفل پوبلانوبه برای مشاهده یک لیست چشمگیر از ادویه جات ترشی جات سالم ، با توضیحات کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود)

  2. پوبلانو شیلیایی (در پنجره جدید باز می شود)دیدگاهتان را بنویسید