8 میوه برتر گواوا حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

میوه های گواوا از انواع گوشت صورتی هستند.

در مناطق گرمسیری ، گوآوا در تمام طول سال به راحتی در دسترس است. انواع گوشت قرمز مانند گوآوا گوشتی “شاه بلوط تایلندی” از گوآآهای سیب سبز مغذی تر هستند. اغلب میوه ها روی درخت باقی می مانند تا طعم شدید و طبیعی خود را تجربه کنند. همچنین می توان آنها را در زمان سبز اما رسیده برداشت و سپس گذاشت تا در دمای اتاق رسیده شوند. گوآوا های رسیده دارای رنگ مشخص و عطر دلپذیری هستند.

در فروشگاه ها ، میوه تازه با پوست سالم و بدون هیچ گونه بریدگی ، کبودی یا لکه بخرید. قرار دادن میوه با موز یا سیب پیچیده در کاغذ ، روند رسیدن را تسریع می کند.

میوه های رسیده اما سبز را می توان به مدت دو تا پنج هفته در دمای ایده آل و تنظیم شده بین 46 درجه فارنهایت و 55 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی 85 تا 95 درصد نگهداری کرد. میوه بیش از حد رسیده فقط می تواند چند روز در یخچال خوب بماند.

روش های تهیه و سرو

در آب سرد سرد بشویید تا خاک یا بقایای آفت کش ها از بین بروند. بهتر است گوآوا تازه رسیده را با پوست آن بنوشید. بقایای گل (کاسبرگ) راس را جدا کرده و سپس با چاقوی تیز هر دو انتهای آن را ببرید. می توان آن را به صورت مکعب یا مانند سیب خرد کرد.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • گواوا تازه بخورید تا از عطر طبیعی و طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

  • آب گواوا نوشیدنی خوشمزه ای است که در بسیاری از نقاط محبوب است.

  • مکعب های برش خورده گواوا یک افزودنی عالی برای سالاد میوه است.

  • همچنین اغلب در تهیه دسر استفاده می شود.

  • میوه را می توان برای آب نبات ، کنسرو ، ژله ، مربا ، مارمالاد و غیره استفاده کرد. به طور گسترده ای در ساخت آن استفاده می شود

≻≻-برگشت میوه ها از جانب گواوا برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها ، اینجا را ببینید تا تصاویر کامل ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها را مشاهده کنید.

≻≻-برگشت صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد- سرطان برای کاهش خطر ابتلا به سرطان.

  3. Psidium guajava-pdf.

  4. آنون 1986. گیاهان مفید هند. اداره انتشارات و اطلاعات ، CSIR ، دهلی نو ، هند.

  5. Peter G von Carlowitz. 1991. درختان چند منظوره و درختچه ها-بذر و منابع تلقیح. ICRAF نایروبی، کنیا.دیدگاهتان را بنویسید