9 اصل تغذیه گلابی و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

گلابی تازه به راحتی در فروشگاه ها موجود است. در حالی که واریته بارتلت در تابستان غالب ، Comice ، Seckel و غیره است. گلابی فصل پاییز گلابی آسیایی معمولاً تا آگوست آماده برداشت است و تا سپتامبر در فروشگاه ها موجود است.

میوه های تازه ، براق و بافت محکم با طعم غنی را انتخاب کنید. از افرادی که دارای علائم فشار روی پوست هستند که نشان دهنده خال خال در زیر آن است ، خودداری کنید. برخی از میوه ها ، به ویژه انواع آسیایی ، ممکن است لکه های زنگ زده ای روی پوست خود داشته باشند ، که در غیر این صورت قابل قبول است.

گلابی های نارس را در دمای اتاق در یک سبد با محفظه های جداگانه نگه دارید یا آنها را مانند کاغذ بپیچید تا مانند پاپایا برسند. هنگامی که میوه تحت فشار کمی قرار می گیرد ، بالغ می شود و آماده خوردن است.

آنها را برای بیشترین ارزش غذایی تازه بخورید. در غیر این صورت ، آنها را در یخچال نگهداری کنید تا چندین روز تازه بمانند.

نکات تهیه و سرو

قبل از استفاده در آب تمیز و جاری بشویید تا آلودگی سطح و بقایای آفت کش ها/قارچ کش ها را از بین ببرید.

با استفاده از چاقو ، دو سر آن را جدا کرده و آنها را از وسط نصف کنید. دانه های کوچک واقع در مرکز را بردارید. میوه ها را به مکعب یا قطعات دلخواه برش دهید.

مانند سیب ها ، قطعات برش خورده میوه ها در معرض هوا قرار می گیرند و به دلیل تبدیل آهن از اکسید آهن به اکسید آهن تبدیل می شوند. اگر باید برش خورده را سرو کنید ، برش ها را در آب اسیدی با چند قطره لیمو تازه بشویید.

از آنجایی که بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی در مقادیر قابل توجهی درست زیر پوست متمرکز شده اند ، باید حداکثر آنها را با پوست گلابی بخورید.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • آنها را همانطور که هست ، بدون هیچ گونه افزودنی ، بخورید تا حداکثر فواید سلامتی را به دست آورید.

  • گلابی همچنین برای تهیه آب میوه ، مربا ، پای و سالاد میوه استفاده می شود.

  • آنها شامل آناناس ، هلو ، انگور و غیره هستند. آن را به مخلوط آب میوه با میوه های دیگر مانند اضافه کنید

  • برش های گلابی خشک را می توان به غذای کودک اضافه کرد.

مشخصات امنیتی

گلابی جزو کم میوه ترین مواد حساسیت زا در بین همه میوه ها است. به همین دلیل ، اغلب توسط پزشکان به عنوان یک جایگزین مطمئن برای تهیه محصولات غذایی برای افراد مبتلا به آلرژی توصیه می شود (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-برگشت میوه ها از جانب گلابی ها. برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها ، اینجا را ببینید تا تصاویر کامل ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها را مشاهده کنید.

≻≻-برگشت صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد- سرطان برای کاهش خطر ابتلا به سرطان.

  3. تولید گلابی -pdf.دیدگاهتان را بنویسید