9 اصل چای بابونه تغذیه و مزایای سلامتی


برداشت و ذخیره سازی

گلهای زیبا دیزی.

گلهای کامل را با دست چیده یا با چوب دستی برای بازار با بهترین کیفیت چای تهیه می کنند. با این حال ، این یک فرایند بسیار پرهزینه و پرهزینه است.

سپس گلهای خشک شده برای هرگونه ناخالصی ، باقی مانده قبل از پردازش جدا می شوند. سپس گلها قبل از فروش عمده به کارخانه ها با دقت درجه بندی می شوند و سپس در کیسه ها/کیسه های چای و جعبه های کوچک ذخیره سازی پردازش می شوند. گلهای بابونه و قسمتهای گیاه نیز با سایر محصولات گیاهی مخلوط می شوند.

سر گل های بابونه تازه چیده و سایه دار بسته بندی شده در کیسه های چای یا جعبه های محکم از فروشگاه محصولات گیاهی تخصصی خریداری کنید. به دنبال اصالت باشید و از هرگونه تقلبی اجتناب کنید.

تهیه چای بابونه

گلهای بابونه آلمانی ، که برای دم کردن چای استفاده می شوند ، رنگ آبی ملایم روشن را به تزریق می بخشد. بابونه رومی آلمانی رنگ نی نی ملایم به تزریق می بخشد. برای حداکثر فواید سلامتی ، گلهای تازه چیده شده و سایه دار باید ظرف 6 ماه استفاده شود.

گلهای بابونه تازه یا خشک شده را در قوری یا مستقیماً در لیوان بگذارید. آب جوش را روی آن بریزید و در صورت تمایل به طعم قوی تر ، اجازه دهید حدود 5 دقیقه یا بیشتر دم بکشد. چای را صاف کرده و در صورت تمایل ، مقدار کمی پودر قند یا عسل به آن اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود.

در اینجا نکات دیگر خدمات ارائه شده است:

  • روزانه 1 تا 4 فنجان چای بابونه بنوشید تا برای سلامتی طولانی مدت مفید باشد.

  • بابونه یک چای بدون کافئین (تزریق گیاهی) است و به عنوان یک آرام بخش ملایم عمل می کند. می توان آن را قبل از خواب برای خواب عمیق نوشید.

  • برگهای تازه بابونه نیز به عنوان چاشنی طعم دهنده در سالاد ، سوپ ، خورش ، ماریناد و غذاهای سبزیجات استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

چای بابونه و سایر محصولات ممکن است برای افرادی که به حساسیت یا حساسیت نسبت به بابونه یا گیاهان خانواده Asteraceae مانند گل داودی ، گیاه خاویار حساس هستند یا توصیه می شود توصیه نشود.

محصولات بابونه برای بیماران مبتلا به تب یونجه آتوپیک یا آسم توصیه نمی شود. این دارو در زنان در ماه های اول بارداری به دلیل نقص های احتمالی در نوزادان ممنوع است. (سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

چای بادرنجبویه فواید سلامتی.

چای رویبوس فواید سلامتی.

≻≻- برگشت چای های گیاهی از جانب چای بابونهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از تمام چای های گیاهی با تصاویر کامل از ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≻≻- برگشت صفحه نخستبه

سایر منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود).

  2. برگه اطلاعات سرطان دانشکده پزشکی استنفورد-تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدیدی باز می شود).

  3. مقدمه ای بر شورای گیاه شناسی دیزی-آمریکا. pdf (در پنجره جدید باز می شود).

  4. تولید بابونه آلمانی .. pdf. (در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید