9 برگ برتر شنبلیله (متی) حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


خرید و ذخیره سازی

شنبلیله تازه از اواخر نوامبر تا اوایل مارس در بازارهای کشاورزان موجود است. با این حال ، برگهای خشک شده متی (کاسوری-متی) در تمام طول سال به راحتی در بسته های نگهدارنده موجود است.

هنگام خرید به دنبال برگهای سبز روشن و نرم باشید. از سبز شدن گلها خودداری کنید زیرا برگهای آنها مزه ای سفت و تلخ دارند. قبل از نگهداری ، برگهای زرد ، پوسیده ، پژمرده و ساقه های سفت را دور بریزید.

آروگولا ، اسفناج ، خرفه ، کلم و … را بکارید. آن را مانند سایر سبزیجات مانند آن را در محفظه سبزیجات یخچال و رطوبت نسبی بالا تنظیم کنید.

کاسوری متی برگ شنبلیله خشک شده این گیاه به دلیل طعم خاص و تند در هند و پاکستان محبوب است.

در بسیاری از ایالت های شمالی هند ، ایران و پاکستان به عنوان چاشنی در خورش و کاری استفاده می شود. به طور کلی ، قبل از افزودن به خورشت ، سرخ شده و له می شود تا طعم و عطر خاصی به دست آورد.

در یخچال و در ظرف شیشه دار و دور از رطوبت نگهداری شود. اگر اینگونه نگهداری شود ، کاسوری متی می تواند تا شش ماه خوب بماند.

روش های تهیه و سرو

در هند و پاکستان ، شنبلیله تازه کشت شده در بازارهای محلی به صورت بوشل فروخته می شود. ساقه های سفت را قطع کنید. برگهای زرد و پوسیده را دور بریزید.

برگها را در آبکش بزرگ بریزید و ماسه ، خاک ، خاک و … را در سبزیجات دیگر مانند اسفناج بردارید. همانطور که برای تمیز کردن انجام می دهید ، در آب سرد سرد کاملاً بشویید. استفاده در آشپزی

کاسوری متیبه

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • برگ های شنبلیله ، که متی نامیده می شود ، معمولاً در آشپزی هندی به صورت تازه یا خشک استفاده می شود و اغلب با سبزیجاتی مانند اسفناج ، سیب زمینی و یام ترکیب می شود.

  • سلام متي (سیب زمینی-متی برگ) خورشت مورد علاقه فصل زمستان در پاکستان و ایالت های پنجاب ، بیهار و راجستان هند است.

  • سبزیجات تازه نیز در سوپ ، کاری و غذاهای برنج مانند پلوف ، متی برنج پخته می شوند.

  • شنبلیله یک عنصر ضروری در غذاهای سبزیجات و دال (نبض) است که در روستاهای هند مصرف می شود.

  • برگهای خشک شنبلیله (Kasuri Methi) اغلب به عنوان چاشنی برای طعم دادن به انواع کاری و سبزی استفاده می شود.

  • از برگهای خشک شده به عنوان ادویه برای تقویت طعم ایران استفاده می شود. قرمه سبزیبه سایر ترکیبات اصلی در اینجا مخلوطی از جعفری ، تره فرنگی یا پیازچه و گیاهان سرخ شده گشنیز ، کلم و نخود زرد است.

همچنین ممکن است بخواهید بخوانید:

سبزی خردل ارزش غذایی.

اسفناج ارزش غذایی.

≻≻-برگشت سبزیجات از جانب برگ شنبلیله (متی)به برای مشاهده یک لیست چشمگیر از سبزیجات با تصاویر کامل از ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻-برگشت صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. به گفته گوپالان و همکاران. جدول 1989 جدول 1- ارزشهای غذایی غذاهای هندی.

  2. فن آوری تولید شنبلیله (Trigonella foenum-graecum L.)-PDF

  3. تولید کنندگان نبض ساسکاچواندیدگاهتان را بنویسید