9 مواد مغذی و فواید فندق برای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

فندق را می توان در طول سال در بازار یافت. انواع مختلفی از آجیل ها در فروشگاه ها فروخته می شوند ، مانند پوست کنده ، بدون پوست ، شور ، شیرین یا آسیاب شده (پودر شده).

به جای آجیل های فرآوری شده ، آجیل خام بدون پوست (پوسته دار) بخرید. آجیل ها باید قهوه ای-زرد براق ، فشرده ، اندازه یکنواخت و سنگینی در دست داشته باشند. آنها باید عاری از ترک های سطحی ، کپک و لکه و بوی نامطبوع باشند.

فندق بدون پوست را می توان سالها در جای خشک و خنک نگهداری کرد. برای نگهداری آجیل های بدون پوسته (بدون پوسته) ، آنها را در ظرفی محکم نگه دارید و در یخچال قرار دهید تا از سفت شدن جلوگیری شود.

مصارف آشپزخانه

آجیل ها به تنهایی خورده می شوند ، بو داده ، شور یا شیرین می شوند. فندق و فندق خوشمزه هستند ، اما طعم آنها شیرین است.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

کیک پرالین فندقی.
عکس: ژول

  • آجیل علاوه بر شکلات ، بیسکویت ، آب نبات و کیک به طور گسترده ای در شیرینی پزی استفاده می شود.

  • همچنین از آنها برای تهیه کره های آجیل استفاده می شود ، جایگزینی محبوب برای کسانی که به بادام زمینی حساسیت دارند. همچنین طعم آن کمتر شور است. با این حال ، حاوی چربی بیشتری نسبت به سویا یا کره بادام زمینی است.

مشخصات امنیتی

حساسیت به مهره در برخی از افراد ، این یک واکنش حساسیت نوع 1 (با واسطه Ig-E) به غذاهایی است که با استفاده از این آجیل تهیه می شوند. به طور کلی ، یک واکنش آلرژیک بیشتر در معرض گرده درخت قرار می گیرد تا با مصرف خود آجیل.

به عنوان علائم آلرژیک شناخته می شود “سندرم آلرژی دهان” با خارش لب ها ، زبان و گلو و به دنبال آن تورم لب و گلو می تواند باعث تنفس شود. اغلب ، واکنش های متقابل به برخی آجیل ها ، دانه ها ، میوه ها و سبزیجات دیگر رایج است. بنابراین ، به افرادی که به آنها حساسیت دارند ، توصیه می شود از آماده سازی مواد غذایی حاوی محصولات آجیل خودداری کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-برگشت آجیل و دانه ها از جانب آجیلبه برای لیست چشمگیر آجیل ها با تصاویر کامل از ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻-برگشت صفحه نخست.

سایر منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. اطلاعات سرطان دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان.

  3. NSW DPI-Primefacts-production nut.-pdfدیدگاهتان را بنویسید