Amicron New Strain Substrain جدید Coronavirus | کرونا پنهان


پس از عبور از ششمین پیک ویروس کرونا در کشور و کاهش چند روزه مبتلایان و مرگ و میرهای روزانه، عده ای فکر کردند که ویروس کرونا از بین رفته است و به زودی جشن پایان کرونا را خواهیم گرفت.

سویه جدید آمیکرون

با گذشت روز سیاه کرونا در ایران و سراسر جهان، تعداد مبتلایان به سویه جدید این بیماری در ایران رو به افزایش است. رنگ شهرها از آبی به زرد و نارنجی تغییر می کند و خبرها از شیوع جدید و اوج جدیدی از بیماری حکایت دارد. در این مقاله مجله دلتا سویه جدید آمیکرون پرداخت خواهد شد.

استرس موثر قله ششم آمیکرون، تاج

گسترش اولیه سویه آمیکرون به قدری سریع بود که در کمتر از سه ماه کل جهان را در بر گرفت. در حال حاضر تقریبا تمامی کشورهای جهان از موج ششم کرونا عبور کرده اند. پس از کاهش نسبی بیماری، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافت و برخی فکر کردند باید با کرونا خداحافظی کنیم!

زیر رشته آمیکرون

  • BA.1: این اولین گونه فرعی آمیکرون بود که باعث تغییر شد و جهان مجبور شد با موج جدیدی از کرونا روبرو شود.
  • BA.2 (میکرون پنهان): واریته متغیر آمیکرون بود که نسبت به واریته های قبلی قدرت عفونی بیشتری داشت. اکنون در بسیاری از کشورها، این زیرسویه نوع غالب است.
  • ماشین: این از ترکیب دو سویه BA.1 و BA.2 ساخته شده است که سازمان بهداشت جهانی (WHO) کرونا را مسری ترین سویه می داند. اولین بار در انگلستان شناسایی شد.
  • XD: این سویه نیز متعلق به خانواده Amicron است و در فرانسه، بلژیک و دانمارک شناسایی شد، اما گسترده نبود.
  • BA.4 و BA.5: برای اولین بار در برخی از کشورها مانند آفریقای جنوبی و انگلستان دیده شده است. تاکنون گزارشی از میزان بیماری و آنتی بیوتیک این دو نوع منتشر نشده است اما برخی افراد این دو نوع را به موج جدید کرونا نسبت می دهند.

موج جدید کرونا، هفتمین موج بلند ایران و جهان

موج جدید کرونا، هفتمین موج بلند ایران و جهان

همانطور که می توان حدس زد، پس از ماه ها رکود، آنچه در اروپا و آمریکا اتفاق افتاده در ایران نیز در حال رخ دادن است. زیرشاخه های BA.4 و BA.5 و همچنین دلتا احتمالاً از اواسط مرداد به تنش های بزرگ در ایران تبدیل خواهند شد. پزشکان معتقدند که ظرفیت انتقال این دو بستر و شدت مبارزه بیشتر از تنش های قبلی خواهد بود.

چگونه از یک اوج جدید جلوگیری کنیم؟

احتمالاً تا به حال در این مورد زیاد شنیده اید، اما هنوز هم ماسک، فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی مهم ترین کارهایی هستند که می توانیم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام دهیم.

دوره ایمن سازی خود را کامل کنید

تحقیقات نشان داده است افرادی که حداقل دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، نسبت به افرادی که واکسینه نشده‌اند، کمتر به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند یا در صورت ابتلا، به طور خفیف مبتلا می‌شوند. همچنین مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر قلب در افراد واکسینه شده به میزان قابل توجهی کمتر است. در ایران نیز مانند سایر نقاط جهان، اکثر مردم با یک یا دو نوبت واکسن کرونا واکسینه شده اند و از آن راضی هستند. اما اکنون که خبرهای اوج جدید در راه است، سازمان جهانی بهداشت و مقامات بهداشتی به دنبال دوز سوم و چهارم این واکسن هستند.

علاوه بر این، دلیل دیگری که لزوم واکسیناسیون واکسن کرونا را تایید می‌کند، این است که WHO اعلام کرده است که واکسن‌های تولید شده و در دسترس کرونا علیه نوع دلتا موثر هستند. زیرا ممکن است موج جدید به کرنش دلتا متصل باشد و دلتا بتواند به یک عامل استرس زا تبدیل شود.

سویه جدید آمیکرون چیست؟

مطالعات پیشنهادی: در اینجا چند نکته ساده برای داشتن یک خواب خوب در شب آورده شده است.

برنامه را دانلود کنید