Covid-19: بازگشت گسترده هفته آینده به محل کار “کمی کمتر احتمال دارد”وزیر دارایی پاسال دونوهو “کمی کمتر احتمال دارد” در 22 اکتبر به طور گسترده به محل کار خود بازگردد.

وی به پت کنی در برنامه Newstalk گفت که دولت هفته آینده پس از ملاقات با Nphet باید وضعیت را “از نزدیک” بررسی کند.

“باید ببینیم با بیماری در کجا ایستاده ایم.”

نگرانی ها در مورد تشدید عفونت های کووید و خطرات سیستم بهداشتی ، برنامه هایی را برای حذف تقریباً محدودیت ها در عرض بیش از یک هفته به وجود آورده است.

مقامات ارشد و دستیاران سیاسی روز چهارشنبه توسط تیم ملی فوریت های بهداشت عمومی (Nphet) مطلع شدند که مسیر عفونت یک چرخش منفی غیر منتظره را در پیش گرفته است و همه شاخص های کلیدی بیماری در حال حاضر بد کار می کنند.

آقای Donohoe گفت “برخی از نشانه های نگرانی” وجود دارد و دولت می خواهد از وضعیتی که پیشرفت معکوس شده جلوگیری کند.

Nphet روز دوشنبه در حال ملاقات بود و دولت روز سه شنبه تصمیم خواهد گرفت زیرا مشاغل مستحق وضوح شرایط هستند. “ما باید مطمئن شویم که یک قدم به عقب برنمی داریم.”

وی هشدار داد که ویروس “ناشناخته و ذاتاً غیرقابل پیش بینی” است و هنوز هم بسیار عفونی است. بیمارستانها از قبل شلوغ بودند و زمستان به طور سنتی زمان سختی بود.

وی افزود که در مورد کمپین تقویت کننده می تواند موردی برای “رفتن” وجود داشته باشد. ممکن است مجبور باشیم با واکسن بیشتر کار کنیم زیرا در اواخر سال حرکت می کنیم. “

وزیر خارجه پیش از این گفته بود که دولت هفته آینده توصیه های مقامات بهداشت عمومی را بررسی می کند تا تصمیم بگیرد که آیا برنامه کاهش محدودیت ها باید ادامه یابد یا خیر.

آقای کاونی روز پنجشنبه هنگام سخنرانی در صبحانه نیو استالک گفت: “گاهی اوقات دولت باید تصمیم درستی بگیرد حتی اگر محبوب نباشد.”

آقای کاونی گفت ممکن است برخی از محدودیت های موجود برداشته نشود ، اما هر تصمیمی بر اساس توصیه کارشناسان بهداشت عمومی و داده های موجود خواهد بود.

وی گفت: “ما نمی توانیم چیزی را نادیده بگیریم زیرا محبوب نیست.”

وی گفت هیچ کس در دولت نمی خواست از برنامه محدودیت ها پیروی کند ، اما مسئولیت گوش دادن به علم و متخصصان وجود داشت.

آقای کاونی گفت که دولت برای کاهش محدودیت ها از برنامه خود دیر می کند ، اما هنوز سطح قابل توجهی از کووید در جامعه وجود دارد.

در حالی که منابع در سراسر دولت تأکید می کردند که هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است و آنها هنوز امیدوارند بتوانند با لغو نهایی محدودیت ها در 22 اکتبر ادامه دهند ، Taoiseach یادداشت محتاطانه ای زد.

“ارائه توسط معاون مدیر ارشد پزشکی [RONAN GLYNN]یک مورد جدی بود میشل مارتین می گوید ، مسیر این بیماری به اشتباه پیش رفته است. وی در پاسخ به این س ifال که آیا می تواند تأیید کند که مرحله بعدی بازگشایی ادامه خواهد داشت یا خیر ، گفت: “نمی توانم تضمین کنم [THAT]در حال حاضر. “

درخواست

روز پنجشنبه ، مدیر اجرایی خدمات بهداشت و درمان (HSE) آن اوکانر درخواست خود را برای کسانی که هنوز واکسن دریافت نکرده اند ، تکرار کرد.

خانم اوکانر به رادیو RTÉ Morning Ireland گفت که اکثر بیماران بستری در بیمارستان با Covid و در ICU واکسینه نشده اند و 10 درصد از جمعیت بالغ واکسینه نشده 50 درصد درآمد را بر عهده دارند.

وی گفت: “موارد در حال افزایش است و این بسیار مهم است که مردم ببینند به همین دلیل است که ما واکسن سوم را به افراد بالای 80 سال ، به کسانی که در خانه های سالمندان و افراد دارای نقص ایمنی هستند می دهیم.”

او گفت که وضعیت در هفته های اخیر تغییر کرده است زیرا افراد بیشتری به بستری شدن در بیمارستان نیاز دارند.

“افراد بیشتری در حال مشاهده هستند که به دلایل مختلف از جمله افزایش شکنندگی و افرادی که تازه بیمار هستند نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.”

خانم O ‘گفت ، بیمارستانها به طور کلی ، اما در گالوی ، لیمریک و کورک به طور خاص تحت فشار بودند و کمتر از 100 تخت در سیستم بهداشتی عصر روز چهارشنبه وجود داشت.

‘اضطراب’

دکتر مری فاویر ، رهبری کووید برای کالج پزشکان عمومی ایرلند ، گفت که افزایش روز افزون موارد ابتلا به کووید -19 باعث ایجاد “نگرانی” در پزشکان عمومی شده است زیرا درمان بدون کووید جابجا شده است.

دکتر فاویر گفت ، پزشکان عمومی در هفته های اخیر به “افزایش آهسته” موارد مبتلا اشاره کرده اند. این امر منجر به بستری شدن بیشتر بیماران در بیمارستان و تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به Covid در تخت های ICU شده است که بیماران غیر Covid را “جابجا” می کنند.

او گفت که این در شرایطی است که سطح واکسیناسیون خوب وجود دارد و این نگران ظرفیت بیمارستان و درمان بیماران غیر کووید است.

دکتر فاویر در سخنرانی خود در صبحانه نیوستالک خاطرنشان کرد که بیمارستان دانشگاه کری “بیماران را به عقب می گرداند” زیرا تخت در دسترس نیست.

وی گفت: همه چیز به ظرفیت بیمارستان مربوط می شود. “

او گفت که درک آنچه اتفاق می افتد دشوار بود. “مواردی باید در رفتار ما وجود داشته باشد ، نحوه رفتار ما” زیرا موارد ایرلند بسیار بیشتر از سایر کشورهای اروپایی بود.

او گفت: “ما قربانی همسایه بعدی خود هستیم. یک عامل انگلستان وجود دارد. “

دکتر فاویر گفت که هنوز “چند فرد خوب” هستند که واکسینه نشده اند و آنها کسانی هستند که بیمار می شوند و در بیمارستان و ICU به سر می برند. او به ویژه نگران کسانی بود که بالای 50 سال واکسینه نشده بودند و آنها را تشویق کرد که واکسینه شوند.

وی گفت دوشنبه آینده نفت برای “جمع آوری ارقام” و سپس به دولت در مورد تصمیم گیری در مورد محدودیت ها مشورت می کرد.

اندازه گیری واکسن

در همین حال ، پروفسور کریستین لوشر ، متخصص ایمونولوژی گفت که کاهش محدودیت ها باید در 22 اکتبر ادامه یابد ، اما گواهی واکسن باید به عنوان یک اقدام کاهش دهنده حفظ شود.

به گفته رادیو RTÉ Morning Ireland روز پنجشنبه ، حفظ نیاز به ارائه گواهی واکسن قبل از ورود به محل ، تأثیر باز بودن شرکت را به حداقل می رساند.

او گفت که تعداد افراد در هفته های اخیر افزایش یافته است ، زیرا مردم در انتظار برداشته شدن محدودیت های بیشتر در 22 اکتبر رفتار متفاوتی داشتند.

پروفسور لوشر گفت که اقدامات مانند استفاده از ماسک باید حفظ شود زیرا اخیراً متوجه کاهش استفاده از آنها شده است.

“ما باید بپذیریم که مردم به طور کلی در زمستان بیمار می شوند. آنها در داخل خانه و داخل خانه مخلوط می شوند. این قابل انتظار است ، “او گفت.

پروفسور لوشر گفت ، واکسن ها یک دیوار محافظ ایجاد کرده بودند که به این معنی بود که حتی اگر افراد به کووید مبتلا شوند ، علائم خفیفی خواهند داشت و نیازی به بستری شدن ندارند.

او گفت تجربه در کشورهایی مانند نیوزلند نشان داده است که صفر کووید امکان پذیر نیست ، اما اگر کمپین واکسیناسیون ادامه یابد “در برخی مراحل بهبود می یابد”.

روز چهارشنبه 2066 مورد جدید کووید -19 در این ایالت گزارش شد. علاوه بر این ، 5306 مورد مرگ ناشی از ویروس ثبت شده است که 26 مورد دیگر نیز در هفت روز گذشته جان خود را از دست داده است.

دیدگاهتان را بنویسید