ems چیست ؟ همه چیز درباره ems از شایعه تا واقعیت


معایب EMS

از آنجا که روش EMS مستلزم فعال بودن کاربر است ، روش EMS برای افراد مسن ، افرادی که دارای مشکلات حرکتی یا آسیب های جدی هستند مناسب نیست. این یکی از اولین معایب دستگاه های EMS است که در زیر به سایر معایب این روش ها می پردازیم.

EMS باعث آسیب کلیه می شود

مشکل EMS این است که می تواند به ماهیچه ها آسیب برساند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، ذرات ریز ماهیچه آزاد شده و وارد گردش خون می شوند که منجر به آسیب کلیه می شود.

آسیب عضلانی زمانی رخ می دهد که تکانه های الکتریکی با شدت بالا باعث افزایش سطح کراتین کیناز یا CK (آنزیمی که انرژی ماهیچه ها را تامین می کند) می شود. افرادی که بعد از استفاده از EMS دچار درد ، تپش قلب یا ضعف می شوند باید فوراً به پزشک مراجعه کنند.

استفاده از EMS نیاز به نظارت پزشکی دارد

پزشکان و فیزیوتراپیست ها برای نظارت بر جلسات آموزشی EMS آموزش خاصی دیده اند ، اما مربیان باشگاه ممکن است این آموزش را ندیده باشند و از آنجا که روش EMS اخیراً در باشگاه ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است ، آموزش کافی ممکن است برای کاربران مشکل ساز شود.

عدم ارزیابی صحیح حداکثر شوک الکتریکی مورد استفاده می تواند منجر به آسیب جدی عضلات و کلیه ها شود. همچنین باید عملکرد خود را قبل از شروع جلسات EMS بررسی کنید و مطمئن شوید که ناراحتی عضلانی را تجربه نمی کنید. از EMS با شدت بالا باید بدون نظارت پزشک اجتناب شود.

تفاوت بین EMS و Slim Fit

همانطور که قبلاً ذکر شد ، در روش EMS ، انقباضات شدید و متوالی عضلات رخ می دهد که با سوزاندن کالری و کاهش بافت چربی همراه است. روی دستگاه بدن لاغر این دستگاه علاوه بر انقباضات ماهیچه ای ، دارای اثر حرارتی است که باعث افزایش گردش خون ، افزایش گردش خون ، جلوگیری از افزایش اسید لاکتیک و بازگشت مقدار اسید لاکتیک به حالت عادی می شود. با توجه به اثر گرمایش روش Slim fit ، نیازی به جابجایی فرد تحت درمان نیست زیرا گرمای تولید شده نقش حرکت ماهیچه ها را بازی می کند و به افزایش گردش خون کمک می کند.

مزایای Slim Fit برای EMS

تناسب اندام یک استراتژی چند بعدی است که شامل ابعاد مختلف پوست ، ماهیچه و ماهیچه است. در زمینه تناسب اندام ، چندین مدل دستگاه وجود دارد که در آن همه دستگاه های تناسب اندام به بافت و چربی پوست دسترسی دارند ، اما بسیاری از آنها روی عضلات کار نمی کنند ، در حالی که بخش قابل توجهی از تناسب اندام مربوط به ماهیچه است. تنها دستگاهی که بر ماهیچه ها و همچنین دسترسی به بافت و چربی پوست تأثیر می گذارد ، دستگاه Slim Fit است.

دستگاه های EMS همچنین دسترسی کامل به ماهیچه ها دارند ، اما دسترسی به پوست یا چربی ندارند. مشکل دستگاه های EMS این است که آنها فقط روی ماهیچه کار می کنند و فرد کالری زیادی می سوزاند و در نتیجه وزن خود را کاهش می دهد که باعث شل شدن پوست و حتی شل شدن ماهیچه ها در پایان دوره درمان می شود.

از طرف دیگر ، در Slim Fit ، این دستگاه علاوه بر تاثیر بر ماهیچه ها ، پوست و بافت چربی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد ، که در نتیجه افتادگی پوست پس از درمان دیده نمی شود.

نکته مهم دیگر ترشح اسید لاکتیک در حین فعالیت عضلات است ، یعنی ماهیچه ها به طور طبیعی در طول فعالیت خود اسید لاکتیک ترشح می کنند که باعث رشد ماهیچه ها می شود و در عین حال ترشح اسید لاکتیک باعث خستگی می شود.بنابراین احساس خستگی می کنید. بعد از مدتی ورزش در باشگاه

هنگام کار با دستگاه های EMS ، انقباضات عضلانی منجر به افزایش ترشح اسید لاکتیک می شود که منجر به خستگی می شود. این دستگاهها کراتین کیناز را افزایش می دهند. کراتین کیناز یا CK آنزیمی است که در داخل ماهیچه ها یافت می شود و افزایش آن منجر به تجزیه ماهیچه می شود ، بنابراین در روش استفاده از دستگاه های EMS شاهد آسیب عضلانی خواهیم بود.

با این حال ، هیچ یک از این مشکلات در روش Slim Fit رخ نمی دهد ، زیرا در این روش ، تأثیر گردش خون را افزایش می دهد ، که باعث افزایش گردش خون و جلوگیری از افزایش اسید لاکتیک می شود.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، امکان دسترسی همزمان به پوست ، چربی و ماهیچه ها در روش Slim Fit وجود دارد ، بنابراین پس از اتمام درمان Slim Fit ، نه تنها کاهش وزن فرد ، بلکه تناسب وی با پوست را نیز مشاهده می کنیم. به بدون افتادگی ماهیچه ها را بلند کنید ، خواهیم دید. علاوه بر این ، تناسب اندام یک روش م forثر برای لاغری منطقه ای است.

برای مشاهده ویژگی های دستگاه Slim Fit روی تصویر زیر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید