Fathead – بهترین پیتزا کتو + فیلم


دستورالعمل ها برای 4 وعده است. لطفاً در صورت لزوم اصلاح کنید.

بخش ها

اطلاعات تغذیه ای بر اساس 4 وعده در هر پیتزا است.

دستور تهیه پس از تهیه ویدئو به روز شد ، به همین دلیل است که میزان کربوهیدرات با دستور صحیح متفاوت است.

حتی اگر معمولاً پیتزا با سالاد نمی خورید ، طراوت و ویتامین های دلپذیری به غذا اضافه می کند.

تجهیزات ویژه توصیه می شود

میکسر دستی با قلاب خمیر و قطعه نورد.

بهترین مواد پخت پیتزای کتو

در اینجا ما از گوشت سوسیس مانند دستور اصلی استفاده کردیم ، اما با خیال راحت آنچه را که دوست دارید روی آن قرار دهید. به جای سوسیس ، می توانید از پپرونی ، سالامی یا بیکن پخته استفاده کنید. اگر در یخچال مرغ ، گوشت خوک یا گوشت گاو باقی مانده است ، آنها معمولاً پیتزای شگفت انگیزی درست می کنند.

اگر گوشت نمی خواهید و می توانید کربوهیدرات کمی بیشتر بخورید ، ما فلفل تازه ، زیتون ، کنگر فرنگی یا گوجه فرنگی و ادویه جات ترشی جات را پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید انواع مختلف پنیر را در قسمت بالایی مانند پنیر فتا ، پنیر آبی یا حتی بری اضافه کنید.

فروشگاه پیتزای فاتهد

پوسته های اضافی درست کنید و آنها را به مدت 2-3 روز در یخچال یا فریزر تا دو ماه نگهداری کنید. پیتزا در مایکروویو گرم می شود بنابراین اگر غذای باقی مانده دارید و احتمالاً باعث می شود که بسیار غنی شود ، روز بعد از آنها در جعبه غذا میل کنید.

نکاتی در مورد استفاده از پوسته های پیتزا کتو!

این خمیر بسیار متنوع است! از آن به عنوان پوسته پیتزا مانند این دستور غذا استفاده کنید یا آن را تبدیل به یک فوکاچی سیر خانگی خوب کنید – به سادگی در کره سیر خیس کرده و یک یا دو دقیقه دیگر بپزید. یا اینکه چند وعده نان کتو را به عنوان میان وعده یا پیش غذا در شام بعدی خود سرو کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید