Here’s Why Probiotic Skincare and Fermented Ingredients Should Be In Your Routine


مشکل پروبیوتیک ها برای پوست چیست؟ در اینجا ، ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را به دو صورت موضعی و مکمل کشف می کنیم.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار داشتند ، ممکن است “با خوب بنوشید ، با بد کنار بگذارید”. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان با مزایای بزرگ برای روده ، پوست و سلامت کلی شما هستند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه دارند ، و به درستی. اما این باکتری های خوب دقیقاً چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش آن را دارد که برای نگرانی های منحصر به فرد خود امتحان کنید؟

در مورد فواید پروبیوتیک ها و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود بیشتر بدانید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک به اشکال مختلفی برای پوست شما مفید است ، از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست (هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود) و میکروبیوم روده (هنگام مصرف یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی و موارد دیگر ایجاد می کند) مفید هستند زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کنند. برای تجدید سریع ، میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم ها (باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره) است که در یک محیط معین وجود دارد.

مردی که از کرم مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلف برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون امور علمی و آموزشی HUM ، می گوید: “پروبیوتیک های موضعی به پر کردن میکرو فلور پوست شما کمک می کند ، که به نوبه خود به تنظیم التهاب در پوست شما کمک می کند.” “پوست شما به طور طبیعی دارای تعداد زیادی باکتری مفید است. سطح ترجیحی pH آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست دارای قلیایی بالایی هستند که می تواند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کند. “

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و آمینو اسیدها) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند که پوست شما می تواند به راحتی آنها را جذب کند. این فرایند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها را به حداکثر برساند.

علاوه بر محصولات دارای سویه های پروبیوتیک زنده ، ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست شامل موارد زیر است:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا ، می توانید چنین ترکیبات موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید:

  • پاک کننده ها
  • تونرها
  • دستگاه های مرطوب کننده
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در همین حال ، مکمل های غذایی حاوی سویه هایی با مزایای بالینی برای پوست وجود دارد که در زیر آنها را دقیق تر بررسی می کنیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده به رژیم غذایی خود اضافه کنید:

از نمای نزدیک آکنه و پوست ملتهب قبل از استفاده از پروبیوتیک ها استفاده کنید

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا مشکلات مختلف را برطرف کند. در اینجا نگاهی دقیق تر به بزرگترین دستاوردهایی که می توانید با رعایت رژیم مراقبت از پوست پروبیوتیک داشته باشید ، می اندازیم.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

وقتی صحبت از پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی آنها در ترویج پوست شفاف شناخته می شوند.

تعدادی از عواملی که می توانند منجر به افزایش آکنه شوند می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند. P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست تحقیقات نشان داده است که کاربرد موضعی سویه پروبیوتیک است ترموفیل های استرپتوکوکی می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثرات ضد باکتریایی که مانع از تولید می شود P. acnesمنجر به وقفه های کمتری می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز با تأثیر مثبت بر روی فلور روده ، از پوست شفاف حمایت می کنند. هنگامی که موانع روده ای مختل می شوند ، باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شده و هموستاز پوست را مختل کنند ، که می تواند به صورت ترک و تغییر در بافت و رنگ پوست ظاهر شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازیابی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی ترویج پوست سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد مانع پوست جلوگیری می کنند

پروبیوتیک ها به طور مثبت بر سد پوستی تأثیر می گذارند ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد در حالی که باکتری های بد و سایر سموم را از خود دور نگه می دارد.

باز هم ، هنگامی که از محصولات قلیایی و خشن استفاده می شود ، از جمله برخی از محصولات برای کاهش آکنه ، عملکرد سد پوستی به خطر می افتد. (میانگین سطح pH یک میکروبیوم سالم پوست 4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، در حالی که درمان موضعی آکنه معمولاً به طور قابل توجهی بیشتر است.) لایه برداری تهاجمی و داروهای خاص نیز می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی نیز در تعادل میکروبیوم پوست شما نقش دارند.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد پوستی را با افزایش خواص ضد میکروبی و تولید سرامید بهبود بخشند. سرامیدها جزء مهمی از سد پوستی هستند و به عنوان نوعی چسب برای نگه داشتن سلول های سالم پوست در کنار هم عمل می کنند. آنها روغنهای سالم به پوست می دهند تا عملکرد سد پوستی را بازیابی کند و در نتیجه رنگ تازه و شفافی ایجاد می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (در مقابل قلیایی) دارد. ظاهراً pH پوست با افزایش سن از طریق تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” “پروتئازی به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند و به ساخت کلاژن و همچنین ساختار پوست شما کمک می کند. با تجزیه شدن ، پوست تمایل به سفت شدن ، کشش و ایجاد چین و چروک کمتر می کند.” از آنجا که پروبیوتیک ها از محیط اسیدی مطلوب پشتیبانی می کنند ، به طور طبیعی به تعادل pH پوست کمک می کنند و فعالیت طبیعی پروتئاز را شبیه به پوست سالم و پر جنب و جوش انجام می دهند.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شوند که باعث تسریع پیری و سایر آسیب ها در پوست و بدن شما می شود. خوشبختانه ، تحقیقات نشان می دهد که برخی از مکمل های خوراکی لاکتوباسیلوس با افزایش اثربخشی عوامل رادیکال آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، می تواند به کاهش پیری پوست کمک کند.

این خاصیت نه تنها از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی ناشی از استرس و آلودگی های محیطی مانند کم آبی پوست نیز محافظت می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی موضعی یا دهانی پروبیوتیک استفاده کنم؟

اگر می خواهید آکنه را کاهش دهید ، پوست خود را تقویت کرده و/یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

در مورد اینکه آیا باید از پروبیوتیک موضعی یا مکمل استفاده کرد؟ اگر گوارش ضعیف و ناراحتی دستگاه گوارش دارید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی می تواند وظیفه دوگانه ای را برای تعادل روده و پوست شما به طور همزمان انجام دهد.

با این حال ، ارزش تکرار دارد که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست تنها به برتری یک روش نسبت به روش دیگر محدود نمی شود. با هرگونه افزودنی به روتین مراقبت از پوست شما ، بهترین کار این است که یک محصول جدید را در یک زمان ادغام کنید – در حالت ایده آل امکان یکپارچگی ماهانه مداوم – برای ارزیابی صحیح نتایج.

زنی که از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف استفاده می کند

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم مارتین بیگر می گوید: “دو مورد از رایج ترین گونه های پروبیوتیک برای سلامت پوست.” به نظر می رسد که آنها با واسطه شدن التهاب پوست و ارائه مزایای آنها ، اثری دارند. “

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها از طریق مکمل خوراکی به ویژه برای بیماریهای التهابی روده و/یا پوست مفید هستند. (نکته: برای پیشرفت بیشتر ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که شامل پروبیوتیک ها نیز باشد که قدرت پروبیوتیک ها را افزایش می دهد.)

خوشبختانه ، اکثر پروبیوتیک های با کیفیت برای پوست و سلامت کلی شامل انواع مختلف و سویه ها برای تشویق تنوع میکروبیوم ها و امکان رشد باکتری های خوب است.

بهترین محصولات پروبیوتیک موضعی و مراقبت از پوست تخمیر شده

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، تعدادی گزینه برای انتخاب دارید.

برای پوست های مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای جنگنده های شکست خورده محبوب است: عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک ماده ضد باکتری عالی برای بنزوئیل پراکسید) و شیر تخمیر شده به شکل لاکتیک. اسید ، یک لایه بردار شیمیایی تغذیه کننده است.

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، یک درمان آرامبخش و در عین حال قوی مانند سرم پروبیوتیک We Come in Peace (24 دلار) از Good Light انتخاب کنید. حاوی Lactococcus Ferment Lysate و همچنین مجموعه ای از فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی که به تنظیم میکروبیوم پوست شما کمک می کند.

در نهایت ، تونر لایه بردار Youth to the People Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را برای پاکسازی منافذ ، به حداقل رساندن لکه های تیره و جوانسازی پوست خود امتحان کنید. کامبوچا ترفند پری بیوتیک تقویت کننده پوست را ارائه می دهد ، تخمیر لیشات پیچیا از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با کسل کننده مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید