How to Cook Broccoli in 5 Different Ways


برای افزودن سبزی بیشتر به وعده های غذایی خود ، به کلم بروکلی فروتن نگاه نکنید.

برتوانی کرامپ ، RD ، MPH ، در Savor Nutrition می گوید: کلم بروکلی فیبر و ویتامین C را تأمین می کند – “اساساً بسیاری از چیزهای خوب که اکثر مردم به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کنند.”

از این سبزی همه کاره می توان برای تهیه دستور العمل های خلاقانه مانند نان تست کلم بروکلی ، گراتن کلم بروکلی یا رول تخم مرغ استفاده کرد.

به علاوه ، کلم بروکلی در هر فصلی در هر مغازه خواربار فروشی یافت می شود-بنابراین وقتی طرز پخت کلم بروکلی را دانستید ، می تواند جزء اصلی برنامه غذایی شما در طول سال باشد.

خواه از بخارپز ، سرخ کردن یا بو دادن کلم بروکلی لذت ببرید ، این راههای آسان و خوشمزه را برای استفاده از مزایای تغذیه ای آن بررسی کنید.

نحوه تمیز کردن و آماده سازی کلم بروکلی

کلم بروکلی خام در آبکش

هنگام خرید کلم بروکلی به نکات زیر توجه کنید:

 • سبز ، یکدست بدون لکه های زرد یا قهوه ای
 • تاج گل تنگ و محکم
 • دسته های فنری غیر شل
 • بدون نقاط نرم بزرگ که می تواند نشان دهنده پوسیدگی باشد

پس از تمیز کردن سر کلم بروکلی ، ساقه را از بالا جدا کنید. تاج را به گلهای کوچکتر تقسیم کرده و ساقه را به صورت ورقه ای برش دهید.

همچنین می توانید کلم بروکلی از قبل برش خورده یا منجمد خریداری کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید.

هر یک از روش های پخت زیر تازه است کلم بروکلی ، بنابراین توجه داشته باشید که پخت کلم بروکلی یخ زده ممکن است بیشتر طول بکشد.

همچنین اگر وسایل آشپزی شما آنقدر بزرگ نیست که بتواند کل کلم بروکلی را که می خواهید درست کنید نگه دارد ، ممکن است لازم باشد هر روش را تکرار کنید.

طرز تهیه کلم بروکلی در مایکروویو

شاید برایتان سوال باشد: آیا کلم بروکلی را بجوشانید یا در مایکروویو بهتر است؟

بهتر است آن را در مایکروویو قرار دهید زیرا سبزیجات هنگام جوشاندن تمایل دارند مواد مغذی خود را در آب آشپزی از دست بدهند.

فقط به یاد داشته باشید که کلم بروکلی مایکروویو می تواند بسیار ملایم باشد ، بنابراین ممکن است بخواهید توفو را با سس خوشمزه ای مانند سس سزار یا پانسمان مزرعه طلایی سرو کنید.

 1. گلهای کلم بروکلی و 3 تا 4 قاشق غذاخوری آب را در یک کاسه بزرگ یا ورق پخت مناسب مایکروویو قرار دهید.
 2. کاسه یا بشقاب را با یک بشقاب بزرگ بپوشانید.
 3. به مدت 3 و نیم دقیقه در مایکروویو روی حرارت قرار دهید. از چنگال برای بررسی دقیق اینکه آیا بروکلی برای شما به اندازه کافی نرم است استفاده کنید. اگر نه ، یک دقیقه دیگر در مایکروویو بمانید.
 4. نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و هر ادویه دلخواه دیگر. کت را بپوشید و لذت ببرید.

چگونه بروکلی را بخارپز کنیم؟

گلهای کلم بروکلی پخته شده در بخارپز.

چگونه کلم بروکلی را روی اجاق گاز بخارپز می کنید؟ تنها چیزی که نیاز دارید یک قابلمه بزرگ ، یک سبد بخارپز و مقداری آب برای تهیه کلم بروکلی نرم و بخارپز است.

 1. سبد بخارپز خود را در قابلمه بزرگتری قرار دهید و یک اینچ آب به آن اضافه کنید.
 2. آب را بجوشانید. برای انتقال دقیق گلهای کلم بروکلی به سبد بخار از انبر استفاده کنید. آن را با درب بپوشانید و به مدت 5 تا 6 دقیقه بخارپز کنید.
 3. از چنگال برای بررسی حالت پذیری استفاده کنید. گلها را بردارید.
 4. نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و هر ادویه دلخواه دیگر. کت را بپوشید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را سفید کنیم

جوشاندن به معنای جوشاندن کلم بروکلی در آب جوش است ، اما فقط برای مدت کوتاهی – تقریبا نیمی از زمان لازم برای بخارپز شدن کلم بروکلی.

کلم بروکلی سفید مناسب کسانی است که بروکلی کمی ترد تر را ترجیح می دهند. این روش همچنین کلم بروکلی را قبل از سرخ کردن تازه و سبز نگه می دارد.

 1. دو سوم قابلمه پر از آب را به جوش بیاورید.
 2. 1 تا 2 قاشق چایخوری نمک اضافه کنید.
 3. کلم بروکلی را اضافه کنید و 2-3 دقیقه بپزید. در حالی که کلم بروکلی در حال جوشیدن است ، تا حدی یک کاسه بزرگ را با یخ و آب پر کنید. کلم بروکلی را آبکش کرده و به حمام یخ اضافه کنید. اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که خنک شود بماند. تخلیه ؛ آن را کنار بگذارید
 4. کلم بروکلی سفید شده را برای دستور دیگری ذخیره کنید. یا نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و هر ادویه دلخواه دیگر. کت را بپوشید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را سرخ کنیم؟

تفت دادن کلم بروکلی در تابه

یک تفت کلم بروکلی به عنوان یک غذای جانبی برای پروتئین شام مانند گوشت گاو ، گوشت خوک ، مرغ یا غذاهای دریایی مفید است. به حدود 1 تا 1 پوند نیاز دارید. کلم بروکلی

 1. 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن آشپزی را در یک ماهیتابه بزرگ روی حرارت متوسط ​​تا زیاد گرم کنید.
 2. گلها و ساقه های بروکلی بریده شده را اضافه کنید. 4 تا 5 دقیقه بپزید.
 3. 3 حبه سیر خرد شده را به مدت 20 تا 30 ثانیه تفت دهید.
 4. نمک و فلفل را به اضافه نصف لیوان آب مرغ مزه دار کنید. 5 دقیقه دیگر بپزید.
 5. مقداری روغن کنجد بریزید (اختیاری). هم اکنون سرو کنید

این دستور غذای خوشمزه گوشت گاو و کلم بروکلی را برای بالا بردن کلم بروکلی سرخ شده امتحان کنید. افزودن سبزیجات دیگر به سس شما رنگارنگ تر و اشتها آورتر می شود.

آیا می خواهید کلم بروکلی را ترک کنید؟ رابی کلم بروکلی سرخ شده را امتحان کنید.

کلم بروکلی در واقع در خانواده ای متفاوت از کلم بروکلی قرار دارد – این برگ بیشتر دارای طعم کمی تلخ است.

همچنین کلم بروکلی یا کلم بروکلی بچه وجود دارد که ترکیبی از کلم بروکلی و کلم بروکلی چینی است – کوچکتر ، نرمتر ، با طعم کمی شیرین.

طرز سرخ کردن کلم بروکلی

کلم بروکلی بو داده با سیر ترد روی بشقاب

بهترین روش پخت کلم بروکلی چیست؟ کلم بروکلی بو داده رای ما را گرفت!

در فر ، گلهای کلم بروکلی لبه های ترد و کاراملی ایجاد می کنند ، در حالی که داخل آن چنگال است. به حدود 1 تا 1 پوند نیاز دارید. کلم بروکلی

 1. فر را با دمای 475 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. گلهای کلم بروکلی را با 2 قاشق غذاخوری بریزید. روغن زیتون ، ½ قاشق چایخوری شکر و مقداری نمک و فلفل.
 3. یک سینی فر را با اسپری آشپزی اسپری کنید. کلم بروکلی را به ورقه پخت اضافه کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که لبه های آن قهوه ای شود و بروکلی نرم شود بپزید.
 4. از فر خارج کرده و بگذارید کلم بروکلی سرد شود. روی مواد دلخواه خود را بپاشید (مانند آجیل کاج سرخ شده ، آب لیمو و پنیر پارمزان) و سرو کنید.

و این دستور العمل های کلم بروکلی Beachbody را امتحان کنید!

برنج گل کلم گیاهی و گراتین کلم بروکلی

مناقصه مرغ نان دار با کلم بروکلی

گوشت گاو و بروکلی را ثابت کنید

نکات تغذیه ای و آشپزی متخصص تری می خواهید؟ به BODNutrition.com بروید تا بدانید برنامه ها و محصولات تغذیه Beachbody چگونه می تواند به شما در داشتن یک سبک زندگی سالم کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید