How to Prevent Tooth Stains And Whiten Teeth Naturally| HUM Nutrition Blog


در آرزوی یک لبخند روشن تر هستید؟ بیاموزید که علت زرد شدن دندان ها چگونه است و چگونه می توانید با خیال راحت و موثر از لکه های دندان جلوگیری کنید.

با افزایش سن ، برخی از اتفاقات احتمالاً رخ می دهند. در حالی که برخی از پیشرفت ها اجتناب ناپذیر هستند ، می توانید برای جلوگیری از برخی سناریوهای مرتبط با علائم پیری مانند زرد شدن دندان ها اقدام کنید.

در دنیایی که ظاهراً وسواس زیادی روی لوازم آرایشی دارد ، دندانهایی که کمتر از سفید مروارید هستند اغلب دست کم گرفته می شوند. در حقیقت ، در یک نظرسنجی در سال 2013 ، 89 درصد از اعضای انجمن ارتودنتیست های آمریکا گزارش دادند که بیمارانشان درخواست روش های سفید کردن دندان را داشته اند.

اما چرا تغییر رنگ دندان یک نگرانی عمده است؟ آیا کاملاً زیبایی شناختی است یا می تواند نشان دهنده یک مشکل اساسی باشد یا حتی باعث مشکلات جدید شود؟

با در نظر گرفتن این س questionsالات ، ما با دو متخصص بهداشت دهان و دندان در مورد همه چیزهایی که در مورد لکه ها و زردی دندان ها باید بدانیم ، از جمله نحوه جلوگیری از آنها صحبت کردیم.

علت زرد شدن دندان ها چیست؟

به گفته جنیفر جابلو از DDS ، دندانپزشک مشهور و خالق IntelliWHiTE ، هر دو عامل بیرونی و ذاتی می توانند باعث تغییر رنگ دندان شوند.

لکه های خارجی

او توضیح می دهد: “لکه های خارجی رایج ترین لکه هایی هستند که در اثر برخی غذاها ، نوشیدنی ها یا سیگار کشیدن ایجاد می شوند.” از آنجا که سطح دندان متخلخل است ، می تواند باعث ایجاد لکه شود.

دکتر. جبلو با اشاره به اینکه چرا مسواک زدن منظم بسیار ضروری است ، می گوید: “ما هر روز رنگ می خوریم و می نوشیم.” “ترکیبات رنگ آمیزی از غذا و نوشیدنی (به نام کروموژن) روی سطح دندان تجمع می یابد.” سایر ترکیبات پاک کننده لکه از غذاها و نوشیدنی ها شامل اسیدها و تانن ها است. دکتر. جابلو می گوید ، این عوامل در کنار هم می توانند باعث زردی یا حتی قهوه ای شدن دندان ها شوند.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند باعث زردی و لکه شدن دندان ها شوند عبارتند از:

 • قهوه
 • شراب قرمز
 • نوشابه و نوشابه های انرژی زا با رنگ افزوده
 • میوه های رنگی تیره
 • سس ها و چاشنی های اسیدی

لکه های داخلی

از طرف دیگر ، رنگ آمیزی داخلی از عاج (لایه داخلی) دندان ها رخ می دهد. دکتر. جابلو می گوید: “عاج تیره تر می شود و تغییر رنگ سخت است.” “چنین لکه هایی می توانند زرد یا قهوه ای باشند ، اما همچنین می توانند خاکستری یا سفید باشند.”

اغلب اوقات ، دکتر جابلو می گوید چنین لکه هایی می تواند در اثر آسیب ، داروها و نازک شدن مینای دندان از سن ایجاد شود.

زنانی که شراب قرمز می نوشند که می تواند باعث لک و زرد شدن دندان ها شود

آیا می توانید دندان های زرد را به راحتی تعمیر کنید؟

به طور خلاصه ، این پاسخ بستگی به نوع لکه شما دارد.

دکتر. جابلو توضیح می دهد: “لکه های خارجی را می توان با یک واکنش شیمیایی با پراکسید ، که پیوندهای کروموژن را می شکند و بی رنگ می کند ، از بین برد.” او استفاده از ژل سفید کننده روزانه IntelliWHiTE Power Boost را که می توانید به خمیر دندان خود اضافه کنید ، برای از بین بردن لکه های خارجی روزانه توصیه می کند.

برعکس ، “جایگزینی لکه های داخلی بسیار دشوارتر است و اغلب نیاز به روکش ، روکش یا اتصال چینی دارد.”

آیا باید روش های طبیعی سفید کردن دندان ها را امتحان کنید؟

اینترنت پر از نکات و روش های طبیعی سفید کردن دندان ها است ، مانند:

 • آب لیمو
 • سرکه سیب
 • جوش شیرین

اما به گفته شانون ام نان ، RDH ، بهداشتی دندانپزشک و مدیر روابط حرفه ای در Curaden USA ، مشکل این است که بسیاری از اینها دارای آثار مضر بر روی ساختار طبیعی دندان شما هستند. بنابراین ، احتمالاً بهتر است از آنها بگذرید.

نان می گوید: لیمو می تواند دندان های شما را سفیدتر کند ، اما اسید می تواند مینای دندان شما را خراب کند. به همین ترتیب ، او می گوید برخی از خمیردندان های جوش شیرین- پراکسید هیدروژن قوی (یا مخلوط خانگی) می توانند دندان های شما را سفید کنند ، اما آنها بسیار ساینده هستند و مینای دندان شما را از بین می برند.

چگونه از لکه و زردی دندان جلوگیری کنیم

با رعایت همه موارد ، بهترین کاری که می توانید برای سفید کردن طبیعی دندان ها انجام دهید این است که در وهله اول از کشش جلوگیری کنید. در اینجا شش راه برای جلوگیری از زرد شدن و تغییر رنگ دیگر از طریق عادات و انتخاب شیوه زندگی آورده شده است.

1. برای مایعات تیره با نی

دکتر. جابلو می گوید که نوشیدن از طریق نی باعث محدود شدن تماس بین نوشیدنی های لکه دار و دندان های شما می شود.

2. پس از مصرف رنگ آمیزی مواد غذایی ، آبکشی کنید

دکتر. جبلو توصیه می کند که بعد از مصرف غذا یا نوشیدنی ، دهان خود را با آب بشویید که باعث ایجاد رنگ آمیزی می شود و به رقیق شدن ترکیبات احتمالی رنگ آمیزی کمک کرده و از نشستن آنها بر روی سطح متخلخل دندان جلوگیری می کند.

3. به صورت استراتژیک غذا بخورید

سعی کنید قبل از نوشیدن یا خوردن غذای آلوده ، سالاد یا سبزیجات تیره (مانند کلم پیچ یا اسفناج) بخورید. این به ایجاد یک فیلم روی دندان ها برای کاهش نفوذ لکه کمک می کند. ” جابلو

به طور مشابه ، او می گوید ، پس از رنگ آمیزی غذاهای ترد ، غذاهای سالم می توانند کمک کنند. او چند میوه و سبزیجات دارد که می تواند “مانند یک مسواک طبیعی عمل کند” ، مانند:

 • سیب
 • گلابی ها
 • کرفس
 • هویج
 • گل کلم
 • خیارها

زنی که از خمیر دندان برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ استفاده می کند

4. مراقب خمیردندانهای خشن “سفید کننده” باشید

دکتر. جابلو اشاره می کند که خمیردندان هایی که ادعا می کنند دندان ها را سفید می کنند ، در واقع این کار را نمی کنند. در عوض ، او می گوید که آنها فقط لکه های سطحی را از بین می برند. در هر صورت ، او احتیاط می کند ، زیرا آنها “پر از مواد ساینده شدید” هستند.

نانسی موافق است. وی می گوید: “من خمیر دندان سفید Curaprox Black را به بیماران خود توصیه می کنم” ، و بیان می کند که ارزش نسبی سایندگی عاج در مقایسه با بسیاری از خمیردندان های دیگر موجود در بازار بسیار پایین است.

5. روی مسواک الکترونیکی سرمایه گذاری کنید

در نهایت ، نان می گوید مسواک های برقی صوتی در از بین بردن لکه های خارجی دندان م thanثرتر از مسواک های دستی هستند. اگر دندان های زرد یکی از بزرگترین دغدغه های شما هستند ، خرید مسواک الکترونیکی با کیفیت بالا ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

6. یک روال قوی بهداشت دهان و دندان را دنبال کنید

در نگارش خداحافظی ، توصیه نان ساده است: “بهترین کاری که می توانید برای روشن و سفید نگه داشتن دندان های خود انجام دهید این است که دو بار در روز مسواک بزنید ، نخ دندان بکشید یا هر روز از مسواک بین دندانی استفاده کنید ، دو بار در سال به متخصص بهداشت دندان خود مراجعه کنید و غذایی که دندان شما را لکه دار می کند. “

به طور خلاصه ، نکات بالا را دنبال کنید تا درخشان ترین و سفیدترین لبخند خود را بدون خطر حساسیت یا آسیب دندان به خطر بیاندازید.دیدگاهتان را بنویسید