Is Tap Water Safe to Drink? Here’s What You Need to Know


آیا نوشیدن آب لوله کشی شما بی خطر است؟ آیا باید از فیلتر آب شیر استفاده کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، در حال بررسی است.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز یک ضرورت برای سلامتی است. بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود به آب لوله کشی متکی هستند و به دلایل زیست محیطی این مسیر ترجیح داده شده نسبت به بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما واقعا آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از افشای حقیقت در مورد آب لوله کشی ، مهم است که برخی موارد را در نظر داشته باشید. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. در حالی که کار سختی برای اطمینان از دسترسی همه افراد به آب آشامیدنی تمیز انجام می شود ، مرکز کنترل بیماری (CDC) معتقد است که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان از اقبال کمتری برخوردارند. در سال 2019 ، بیش از 884 میلیون نفر فاقد آب سالم برای نوشیدن بودند. بنابراین در حالی که دانستن نحوه تجمع آب تصفیه شده بسیار مهم است ، بسیاری از آمریکایی ها بطور باور نکردنی خوش شانس هستند که آب لوله کشی برای بازگشت به آنها وجود دارد.

با گفتن این ، بیایید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (معروف به آب شهری) از یک دستگاه پخش آب به نام شیر آب جاری است. این آب به طور معمول از تعدادی از سیستم های آب عمومی ، از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو منابع آب خود را از دریاچه میشیگان دریافت می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

نمای بالای آب چاه که به آب لوله کشی در خانه تبدیل می شود

آیا نوشیدن آب شیر بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر آب شما برسد ، از منبع به تصفیه خانه برای پردازش و سرویس بهداشتی می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن های فعال به آب اضافه می شوند تا تجمع ذرات ناخواسته را ترویج دهند.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ای به نام گله جمع شده و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. فیلترینگ: پس از قرار دادن ، گلوله از منبع آب فیلتر می شود. گله معمولاً از ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها تشکیل شده است.
 4. بهداشت: در نهایت ، منبع آب بدون گله با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از شیوع عفونت های منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA می خواهد مسئولیت شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی را بر عهده بگیرد. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

پتانسیل آلودگی

با وجود تصفیه ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. چندین راه وجود دارد که آلودگی ها می توانند به آب آشامیدنی نفوذ کنند ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • جریان شیمیایی و معدنی طبیعی
 • روشهای کشاورزی (دام ، سم ، کود)
 • کاربردهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • نقص در تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • دفع ناکافی داروها (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند انواع مختلفی از مشکلات سلامتی را ایجاد کند ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از جمعیت ایالات متحده از سیستم های آب جامعه ای استفاده می کنند که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین ، برای اکثر آمریکایی ها بعید است که آب لوله ها تحت تأثیر سطوح خطرناک آلاینده ها قرار گیرد.

با این حال ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

ریختن آب لوله کشی فیلتر شده در یک لیوان

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی های احتمالی ارائه دهند. در حالی که فیلتر آب برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نیست ، حفاظت اضافی می تواند مزایای بیشتری را به ارمغان آورد و آرامش خاطر را به همراه داشته باشد.

برای تعیین نیاز به فیلتر آب لوله کشی ، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی

برخی مناطق جغرافیایی مانند جوامع وابسته به آبهای زیرزمینی بیشتر در معرض آلاینده ها هستند.

آبهای زیرزمینی را می توان به راحتی توسط ناخالصی های طبیعی و مصنوعی آلوده کرد. شورای دفاع از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که وقتی آبخوان آلوده می شود ، می تواند برای چندین دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی فقط برای آب آشامیدنی به آبهای زیرزمینی متکی هستند.

علاوه بر این ، SDWA فقط سیستم های آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستم های آبی که کمتر از آن سرویس می دهند فقط هر پنج سال یکبار تنظیم می شوند و همچنین فقط برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی ممکن است در معرض خطر بیشتری از آلودگی باشند.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچک وابسته به آبهای زیرزمینی ، آب لوله کشی را آلوده می کنند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، باید با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید ، که می تواند به شما کمک کند آب لوله کشی خود را برای رایج ترین آلودگی ها آزمایش کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط راهنمای آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاههای شگفت انگیزی برای رشد میکروبهای منتقل شده در آب در اثر رطوبت ایجاد می کنند. رایج ترین میکروب لوله ، ماده ای لزج به نام بیوفیلم است که ترکیبی شبیه چسب از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها است. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام وظیفه مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. همچنین به میکروب امکان تکثیر و تماس مستقیم با آب آشامیدنی را می دهد. در مقادیر زیاد ، میکروب های منتقله از طریق آب می توانند طیف وسیعی از بیماری ها را ایجاد کنند.

علیرغم عملکرد عمومی سیستم آب ، میکروب های منتقل شده از آب را می توان در داخل لوله ها یافت. آنها اغلب در خانه هایی رخ می دهند که شیرها برای مدت طولانی باز نمی شوند یا در خانه هایی با طراحی ضعیف که باعث می شود آب ثابت بماند.

علاوه بر این ، اگرچه لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اما اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی به روز نشده است ، این خطر وجود دارد که سرب بتواند آب را آلوده کند.

EPA توصیه می کند قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب ، چندین عامل را در نظر بگیرید. سوالات مرتبط شامل:

 • نزدیکترین چاه آب به سیستم سپتیک خانه شما چقدر است؟
 • ترکیب لوله کشی خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بدی داشتید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما در خطر است ، از بخش بهداشت شهرستان بخواهید آزمایش انجام دهد. همچنین می توانید با خط آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی را در نظر بگیرید.

عوامل اضافی

برخی از افراد می توانند از سرمایه گذاری در فیلتر آب صرف نظر از مکان یا نصب آنها سود ببرند. این افراد به طور کلی در برابر اثرات منفی آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

همچنین افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانه جمع آوری می کنند ، باید فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه های آبهای خصوصی مسئول تصفیه و آزمایش منبع آب خود هستند.

در نهایت ، کسانی که طعم آب شیر را دوست ندارند و/یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. تصفیه کننده ها همچنین می توانند طعم کلر موجود در آب لوله کشی را کاهش دهند.

مردی که آب شیر فیلتر شده را می نوشد تا هیدراته و سالم بماند

در فیلتر آب شیر به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از دستگاه تصفیه آب در خانه استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما دشوار است.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر داشته باشید مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و گواهینامه ها. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند بین 20 تا صدها دلار متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و هزینه

دستگاههای ساده تر ، مانند فیلترهای آب مورد استفاده ، یا مستقیماً به شیر آب وصل می شوند ، زیر سینک ظرفشویی نصب می شوند یا در یک کوزه قرار می گیرند. گزینه های خوبی برای کسانی است که می خواهند آبی را که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند فیلتر کنند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، آنها نسبتاً ارزان هستند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب نقطه ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها به خط اصلی آب متصل می شوند و کل سیستم آب خانه را تصفیه می کنند. ایده آل برای خانه هایی با نقاط توزیع آب متعدد. این فیلتر آب که یک مدل پیشرفته تر است ، به طور قابل توجهی گران تر است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

گواهینامه ها

حتماً به دنبال فیلتر آب لوله کشی باشید که برای رعایت یا فراتر رفتن از استانداردهای آب آشامیدنی EPA تأیید شده باشد.

سه برنامه گواهی معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. این موارد را روی برچسب فیلتر حتماً یادداشت کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های بیمه گر
 3. انجمن کیفیت آب

زیر خط کشیدن

در نتیجه ، نوشیدن آب لوله کشی در بیشتر مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما بسته به موقعیت شما ممکن است کیفیت آن متفاوت باشد.

اگرچه برای اکثر مردم یک ضرورت نیست ، اما فیلترهای آب لوله کشی مزایای بسیاری را ارائه می دهند. حفاظت اضافی در برابر آلودگی ها و H2O خوشمزه می تواند دلایل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید