MRI قبل از جراحی سرطان پستان در آغاز: یک مطالعه


آخرین اخبار سلامت زنان

بیانیه مطبوعاتی: MRI قبل از جراحی سرطان پستان در شروع: مطالعهنویسنده: کاتلین دوهنی
خبرنگار سلامت روز

پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2015 (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که استفاده از اسکن MRI قبل از جراحی سرطان سینه در دهه گذشته هشت برابر شده است ، هرچند که دستورالعمل های استفاده در این محیط ناسازگار است.

این افزایش استفاده از MRI ​​- تصویربرداری رزونانس مغناطیسی – همچنین با افزایش آزمایش های بیشتر ، زمان انتظار طولانی تر برای جراحی ، احتمال بیشتر ماستکتومی به جای عمل جراحی حفظ سینه و احتمال بیشتر ، داشتن موارد سالم بیشتر ، در ارتباط است. محققان کانادایی گزارش کردند که سینه ها برداشته شده است.

دکتر متیو مک اینس ، محقق ارشد ، از بیمارستان اتاوا ، اظهار داشت: هیچ دستورالعملی از استفاده معمول از MRI ​​قبل از عمل در زنان مبتلا به سرطان پستان پشتیبانی نمی کند. چندین سازمان آن را به عنوان یک روش اختیاری توصیف می کنند ، زیرا می تواند سرطان هایی را که با آزمایش های دیگر از بین رفته اند شناسایی کند.

در این مطالعه ، محققان چندین پایگاه داده مراقبت های بهداشتی در استان انتاریو را مورد بررسی قرار دادند و بیش از 53000 زن را که تشخیص داده بودند سرطان پستان از سال 2003 تا 2012 انجام داده اند ، ارزیابی کردند.

در سال 2003 ، تنها 3 درصد از بیماران اسکن MRI قبل از عمل داشتند. محققان دریافتند که تا سال 2012 ، تقریبا 24 درصد بود.

چند مورد از آن اسکن های MRI مورد نیاز نبود؟

مک اینس با استناد به دستورالعمل های ناسازگار در مورد استفاده از این تکنیک گفت: “پاسخ به این س toughال سخت است.” وی گفت ، با این حال ، افزایش مشابهی در ایالات متحده گزارش شده است ، زیرا محققان دریافتند استفاده از این روش در سالهای اخیر از سه تا 20 برابر افزایش یافته است.

در مطالعه جدید ، که 24 سپتامبر به صورت آنلاین در مجله منتشر شده است سرطان شناسی JAMA، مکینز و تیمش دریافتند بیمارانی که اسکن MRI قبل از عمل داشتند جوانتر بودند ، بستری بیشتری داشتند و به احتمال زیاد مشکلات بهداشتی دیگری نیز داشتند.

علاوه بر این ، افرادی که اسکن MRI انجام داده اند بیشتر احتمال دارد قبل از جراحی تحت آزمایش های اضافی قرار گیرند ، به جای لامپکتومی ماستکتومی انجام دهند و برای برداشتن سینه های مخالف و سالم عمل جراحی انجام دهند.

مک اینس گفت ، اسکن MRI بسیار گران است و هزینه ها بسیار متفاوت است. او گفت که MRI تقریباً پنج برابر یا بیشتر از سونوگرافی است.

دکتر کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، که سرمقاله ای همراه با این مطالعه است ، موافقت کرد که دستورالعمل های مربوط به زمان انجام MRI قبل از عمل ناسازگار و گیج کننده است.

لمان گفت: “تنها راهنمای سازگار ما در حال حاضر غربالگری بیماران بدون علامت در معرض خطر بالا است.” به عنوان مثال ، به زنانی که سابقه خانوادگی قوی سرطان سینه دارند ، علاوه بر ماموگرافی ، برای آزمایش های معمول ، MRI پستان نیز ارائه می شود.

به گفته لمان ، یکی از محدودیت های این مطالعه این است که هیچ اطلاعاتی از سوابق پزشکی مورد استفاده در مورد مثبت یا منفی بودن نتایج MRI وجود ندارد. بنابراین ، میزان تأثیر MRI بر تصمیمات درمانی نامشخص است.

لمان گفت ، آنچه لازم است فقط دستورالعمل های سازگار در مورد استفاده از MRI ​​قبل از عمل نیست ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد نحوه استفاده از نتایج MRI در درمان راهنمایی است.

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان پستان دارای دو “چهارگوش” یا ناحیه سرطان باشد ، توصیه معمولی انجام ماستکتومی است. “او یک MRI قبل از عمل و دو ربع انجام می داد [were found to have cancer]، لمان توضیح داد که ممکن است دو لامپپکتومی کوچک داشته باشیم.

دکتر حبیب رهبر ، از دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، که سرمقاله خود را با لمان نوشته است ، افزود: “مهم است که به دقت مورد بررسی قرار گیرد که چگونه می توان از این ابزار تصویربرداری قدرتمند برای ارائه درمانهای فردی و هدفمندتر به زنان استفاده کرد ، نه استفاده از آنها. کلا ”

متخصصان توافق کردند که زنانی که MRI قبل از عمل را در نظر می گیرند باید به مراکز درمانی و پزشک متخصص در این تکنیک مراجعه کنند.

Lehman اعطای کمک مالی از General Electric Healthcare و عضو هیئت مشاوره تحقیقاتی GE Healthcare است.

MedicalNews
حق چاپ © 2015 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: کنستانس لمان ، دکتر ، مدیر ، تصویربرداری سینه ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون. متیو مک اینس ، دکتر ، محقق ، بیمارستان اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب رهبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ 24 سپتامبر 2015 ، سرطان شناسی JAMA، برخط

دیدگاهتان را بنویسید