What Are The Benefits of Elderberry? A Dietitian Explains.


فواید سنجدک چیست؟ Gaby Vaca-Flores وعده RDN ، CLE ، حمایت ایمنی elderberry و موارد دیگر را به اشتراک می گذارد.

مردم قرن هاست که از گل خشخاش برای ارتقاء رفاه عمومی استفاده می کنند. این یک گیاه قوی برای سلامت سیستم ایمنی بدن است و ممکن است بهترین ماده ای باشد که می توانید از آن در شرایط آب و هوایی استفاده کنید.

اگرچه داروهای طبیعی گاهی اوقات خیلی خوب به نظر می رسند ، اما گل بالایی در صدر لیست ترکیبات حمایت کننده سیستم ایمنی قرار دارد. در این مقاله ، ما فواید علم پیری را برای دانشمندان فاش می کنیم.

آلبالو چیست؟

elderberry یک بوته است Adoxaceae خانواده و همچنین درخت پیر یا سمبوکوس نامیده می شود. اگرچه به طور سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، اما بومی اروپا و آمریکای شمالی است. مشخصه آن گلهای سفید و انواع توت های بسیار کوچک بنفش سیاه است.

اگرچه آلبالو شهرت درمانی را به دست آورده است ، اما به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن نیز مشهور است.

تا به امروز از آلبالو برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای و حتی شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای ساخت فلوت ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختری که در دستش پیری را گرفته است

فواید سنجدک چیست؟

مزایای دارویی گل سنبل الطیب به دلیل ویژگی مواد مغذی و ترکیبات آن است. در اینجا چیزی است که آن را متمایز می کند.

1. Elderberry سرشار از ترکیبات فنلی است

سنجد سرشار از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو زیر گروهی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را فراهم می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک دقیق نحوه عملکرد آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما تحقیقات زیادی وجود دارد که نقش امیدوار کننده مصرف پلی فنول در سلامت انسان را نشان می دهد.

برخی از مزایای پیشنهادی آن عبارتند از:

2. الدربری آنتی اکسیدان ارائه می دهد

میوه های دارای رنگدانه های عمیق مانند گل بالغ مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان نسبت به انواع مشابه خود دارند.

آنتی اکسیدان ها یک اصطلاح چتری برای ویتامین های خاص (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد ذکر شده در بالا) هستند. اینها می توانند اکسیداسیون سلولی را مهار کنند. به عبارت دیگر ، آنها به حذف رادیکال های آزاد مضر که در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند ، کمک می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که گل ختمی تولید بیش از حد ROS (نوعی رادیکال) را در سلول های روده بزرگ تا 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را تا 46 درصد کاهش می دهد.

با توجه به توانایی آنها در خنثی سازی یا به تاخیر انداختن آسیب سلولی ، فواید آنتی اکسیدان در بسیاری از زمینه های سلامت انسان ، از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش خشخاش در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما یکی از شناخته شده ترین و مورد بررسی ترین مزایای آن است.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود فعالیت گلبول های سفید از سلامت سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند. گلبولهای سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیتها) نیروگاههای سیستم ایمنی هستند و برای عملکرد مطلوب حیاتی هستند.

مطالعات متعددی در مورد تأثیرات مصرف گل سنبل الطیب بر سیستم ایمنی بدن انجام شده است.

متاآنالیز 2019 بر روی چهار آزمایش بالینی نشان داد که مکمل گل سنبل در شروع علائم تنفسی فوقانی به طور قابل توجهی طول مدت و شدت علائم را در مقایسه با گروه های کنترل کاهش می دهد. علائم ارزیابی شده با سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و احتقان بینی مطابقت داشت.

در حالی که تحقیقات اخیر در مورد مزایای گل سنبل برای حمایت از سیستم ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، تحقیقات مداوم برای تقویت اثر آن در افراد سالم مورد نیاز است.

پخت سنجد برای تقویت ایمنی بیشتر

آنچه باید قبل از مکمل Elderberry بدانید

صادقانه بگوییم که نادیده گرفتن فواید گل سنبل سخت است. با این حال ، قبل از افزودن آن به برنامه معمول خود ، به یاد داشته باشید که مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه نسبت به مصرف خام خشخاش هشدار می دهد.

مصرف قسمتهای مختلف درخت کاه از جمله پوست ، برگ و ریشه خطرناک است. در شکل خام خود ، آلبالو حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که معده به هیدروژن سیانید (HCN) هیدرولیز می کند. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش در حالت تهوع و استفراغ شود. قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد HCN حتی ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ میوه های پخته شده این خطر را ندارند. همچنین می توانید آن را در فرم های مکمل ایمن ، مانند لثه های کهن که حاوی عصاره گل سنبل است تهیه کنید.

افکار نهایی

به طور خلاصه ، آلبالو گیاهی است که به طور سنتی برای حمایت از ایمنی بدن استفاده می شود. پلی فنول چشمگیر و مشخصات آنتی اکسیدانی آن را به یک مدعی برتر برای ارتقاء سلامت کلی تبدیل می کند. همچنین دارای تحقیقات گسترده ای است که از خواص درمانی آن حمایت می کند.

برای ایمن ترین تجربه ، بهتر است کهرنج را بپزید یا به طور مناسب ، به سراغ مکمل گل سرخ حاوی عصاره بوته بروید.

دیدگاهتان را بنویسید