ادویه جات ، سلامتی و طول عمر


اگر غذاهای تند و تند بخورید ، عمر بیشتری خواهید داشت.

تحقیقات انجام شده امروز نشان می دهد افرادی که غذاهای تند را در رژیم غذایی خود با سس تند قرار می دهند ، سالم تر و طولانی تر از افرادی که غذاهای تند نمی خورند زندگی می کنند.

بنابراین پیش بروید ، مقداری فلفل دیگر به تخم مرغ خود اضافه کنید ، عمر آن افزایش می یابد.

تاریخچه فلفل در بسیاری از فرهنگ های جهان در طول این سالها از ادویه جات و سس های تند استفاده شده است ، نه فقط برای طعم و مزه.
فلفل ، ادویه جات ترشی جات و سایر ادویه ها برای اولین بار در تمدن های قدیم برای تزئین و اهداف دارویی مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه هنوز هم در آمریکای لاتین ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا از ترکیب غذاهای سنتی استفاده می شود.

پرکاربردترین نوع فلفل در جهان فلفل قرمز یا پاپریکا است که بعد از نمک محبوب ترین ادویه است. این نوع فلفل برای اولین بار در قرون 15 و 16 توسط سرخپوستان پرو ، مکزیک و آمریکا در حدود 1000 سال قبل از میلاد استفاده شد.

پاپریکا و سایر فلفل های تند توسط کاشفان به سایر کشورهای اروپایی ، آسیایی و آفریقایی معرفی شدند.
اخیراً ، چین ، ترکیه ، نیجریه ، اسپانیا و مکزیک بزرگترین تولید کننده فلفل قرمز جهان محصولات خود را به سراسر جهان صادر می کنند.
امروزه یافتن این نوع فلفل و ادویه جات دیگر بسیار آسان است. در هر سوپر مارکت موجود است.


مقالات مرتبط:

آیا فلفل سیاه برای بدن مفید است؟ (بر اساس علم)

فواید سرو برای مو و پوست سر چیست؟


چرا ادویه های تند سالم هستند؟

همه فواید و اثرات مثبت فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند موجود در کپسایسین ، آب این فلفل ها هستند و تلخی این فلفل ها به دلیل وجود این ماده است.

کپسایسین یک ماده بی بو و بی مزه است و از نظر علمی موثر بودن آن در بسیاری از شرایط ثابت شده است.
فشار خون ، کلسترول ، درد مفاصل ، افسردگی و مشکلات گوارشی برای سلامتی مفید هستند. کپسایسین در ابتدا کمی درد را تحریک می کند ، اما بعداً شدت آن را کاهش می دهد. به همین دلیل ، کپسایسین به طور گسترده ای به عنوان یک داروی مسکن استفاده می شود ، به ویژه برای درد بعد از عمل ، درد مفاصل ، گلودرد و برخی اختلالات پوستی.

اما فلفل تنها ماده ای تند نیست که می تواند سلامت شما را بهبود بخشد.

زردچوبه را بیشتر بشناسید

زردچوبه این ماده اصلی بسیاری از سس های تند است و برای اولین بار در غذاهای خاورمیانه ، هند و آسیای جنوب شرقی یافت شد و فواید زیادی دارد. اجزای اصلی زردچوبه کارکامین است که باعث پیشرفت برخی بیماریهای ویروسی در بدن می شود.

به تازگی نتایجی در توسعه بیماری آلزایمر نشان داده است و می تواند به عنوان یک داروی پیشگیرانه در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.
تحقیقات اخیر نشان می دهد فرهنگهایی که از فلفل و ادویه در رژیم غذایی خود استفاده می کنند کمتر احتمال دارد به سرطان ، حمله قلبی و انسداد جریان خون مبتلا شوند. غذاهای تند بخورید ، گفته می شود عمر طولانی تری دارند.

فلفل دلمه ای و سایر ادویه های تند باعث تنگی نفس ، زخم معده و سوزش سر دل می شوند.

باید بگوییم که به غیر از تنگی نفس ، اکثر ادویه جات و سس های تند در واقع برای درمان یا جلوگیری از این بیماری ها استفاده می شوند.
رژیم هایی که از کاین و سایر فلفل های حاوی کپسایسین و بسیاری از ادویه های تند دیگر مانند زردچوبه استفاده می کنند ، سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد و می تواند از بسیاری از بیماری های جدی و خطرناک جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید