بانک ایرلند می گوید که درخواست بازپرداخت برای مسافر Ryanair که آن را درخواست کرده است ، اشتباه بوده استبانک ایرلند اعتراف کرد که به اشتباه پروانه بازپرداخت علیه Ryanair را در ارتباط با پرواز برگشت به پرتغال آغاز کرده است که به دلیل محدودیت های کووید -19 که در سال گذشته اعمال شده بود ، مشتری نتوانست انجام دهد.

در اوایل این هفته مشخص شد که این شرکت هواپیمایی در صورت درخواست قبلی بازپرداخت از بانک ها یا ارائه دهندگان کارت اعتباری خود برای پروازهای خروجی ، مسافران را از بررسی پروازهای آینده منع می کند. هنگامی که محدودیت در سفرهای بهداشت عمومی سفرهای غیر ضروری بین المللی را ممنوع کرده است.

اورسولا بری یکی از صدها مشتری شرکت هواپیمایی بود که نتوانستند پرواز هواپیمایی Ryanair را که هزینه کرده بود بررسی کنند زیرا قبلاً پس از عدم دریافت بازپرداخت از بانک ، از بانک خود درخواست بهانه بازپرداخت کرده بود.

شارژ بک معکوس تراکنش کارت اعتباری یا بدهی است ، معمولاً مورد اعتراض است و بانک ایرلند این روند را آغاز کرده است.

خانم بری قرار بود در سپتامبر 2020 برای عروسی خانوادگی به پرتغال برود. این عروسی به دلیل محدودیت های بهداشت عمومی در آن زمان لغو شد اما پرواز ادامه داشت.

با توجه به محدودیت های سفر ، خانم بری معتقد بود که حق بازپرداخت دارد و پس از عدم موفقیت در شرکت هواپیمایی ، با ارائه دهنده کارت اعتباری خود تماس گرفت تا ببیند آیا می توانید به جای آن بازپرداخت را پردازش کنید.

این روند آغاز شد و در حالی که تصور می شد بازپرداخت خانم بری به دلیل این است که او قبض خود را دریافت نکرده است ، بانک به دنبال معامله با Ryanair بوده است.

هنگامی که او سعی می کرد در ماه جاری پرواز Ryanair را که از فارو به مقصد دوبلین حرکت می کرد بررسی کند ، توسط شرکت هواپیمایی متوقف شد تا زمانی که بازپرداخت درخواست شده توسط او ، از طریق MasterCard بانک ایرلند ، برای پرواز قبلی Ryanair را پرداخت کرد.

او مجبور شد مبلغ 210.95 یورو بازپرداخت کند قبل از اینکه اجازه پرواز به خانه را داشته باشد.

خانم بری تنها فردی در خانواده خود نبود که تحت تأثیر سیاست Ryanair قرار گرفت. پسرش هفته گذشته با Ryanair به انگلستان سفر می کرد و همین اتفاق برای او افتاد. او مجبور شد هزینه 279.95 یورو را برای هواپیمایی که در سپتامبر گذشته برای عروسی همان خانواده انجام نداده بود ، بپردازد.

Ryanair تأیید کرد که تا زمانی که پولی که به عنوان بازپرداخت درخواست کرده بود را پس ندهد ، بررسی آن متوقف شده است. وی گفت که این محدودیت فقط برای مشتریانی اعمال می شود که “بلیط های غیرقابل استرداد در پروازهای Ryanair انجام داده اند که طبق برنامه ریزی انجام شده در طول Covid-19 انجام شده است اما ترجیح نداده اند سفر کنند و سپس بازپرداخت را به موقع و از طریق شرکت کارت اعتباری خود پردازش کنند”.

این شرکت هواپیمایی اصرار داشت که کاملاً مناسب عمل کرده است. وی گفت: “میلیون ها مشتری Ryanair که پروازهای آنها در طول همه گیری کووید -19 لغو شد و مستقیماً برای بازپرداخت به Ryanair درخواست کردند که مستقیماً از Ryanair دریافت کردند ، تحت تأثیر این اقدامات قرار نخواهند گرفت.”

“اقلیت کوچک”

وی افزود که تنها افرادی که تحت تأثیر قرار می گیرند “اقلیت کوچکی” از مسافران آن هستند و تعداد آنها را به کمتر از 850 نفر می رسانند.

از آن زمان به بعد مشخص شد که بانک ایرلند روند بازپرداخت را به اشتباه آغاز کرده است.

از آنجا که پرواز پرواز کرده بود ، Ryanair بر اساس قوانین اتحادیه اروپا صحیح بود و اعلام کرد که علی رغم اینکه خانم بری – و سایر مسافران – قادر به سوار شدن به هواپیما نبودند ، بازپرداخت صورت نگرفته است.

بازپرداخت یک تعهد قانونی برای هر خط هوایی است تنها در صورتی که آنها خدماتی را که برای ارائه قرارداد با آنها ارائه شده است ارائه ندهند ، و در نتیجه بازپرداخت نباید توسط بانک انجام شود.

سخنگوی بانک ایرلند به ایرلندی تایمز گفت: “ما نباید در این سناریو بدون دریافت مدارک درخواست شده مبنی بر لغو پرواز ، بازپرداخت را افزایش می دادیم.” “این یک اشتباه از طرف ما بود ، اما در بحبوحه همه گیری ما بهترین تلاش را برای بازپس گیری وجوه برای مشتری انجام دادیم.”

بانک اذعان داشت که “ما به درستی با این موضوع برخورد نکرده ایم و برای هماهنگی امور با مشتری تماس گرفتیم”.

دیدگاهتان را بنویسید