رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم غذایی لاغری 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن کار ، تحرک افراد روز به روز کاهش یافته و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف بزرگ در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حالا فرض کنیم که این فرد شرایطی دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک مهمانی مهم دعوت شده است و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و حسرت لباسی را که دوست دارد بپوشد دارد. در چنین شرایطی ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند سریع وزن خود را کاهش دهد ، لباس های مورد علاقه اش را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید 7 کیلو وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی باشید و هرگز قرص ها و مکمل های رژیمی مختلف را امتحان نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه کاهش وزن افراد را فریب دهد. استفاده نکن. با برنامه ریزی صحیح و تغذیه سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کند و سلامت شما را به خطر نمی اندازد. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین نکنید ، زیرا بدن شما تا حدی می تواند با ورزش و رژیم سنگین کنار بیاید.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه که به عنوان GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش 6 تا 7 پوند در هفته کمک کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. اما این روش نیز مانند همه روش های کاهش وزن دارای مزایا و معایب خاص خود است و این روش باید در همه جنبه های آن مورد بررسی قرار گیرد تا به سلامت فرد آسیبی وارد نشود که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات قطعی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد بر این بود که رژیم تصور شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، اما تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید ، مجاز به خوردن بیشتر سبزیجات و در روزهای آخر مجاز به خوردن فقط گوشت خواهید بود. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. به عبارت دیگر ، میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان کالری دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین روش برای کاهش وزن بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی است. هیچ محدودیت شغلی یا سنی برای این رژیم وجود ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم وزن کم کند.

مهمترین چیز برای شروع رژیم GM این است که ذهن را آماده کرده و برای خود اهداف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهنی آماده تعیین کنید و به دنبال آن بروید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف انجام خواهید داد و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. از آنجا که نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما به هدر خواهد رفت. کاهش وزن م effectivelyثر در این زمان کم و بدون گرسنگی برای شما عجیب به نظر می رسد ، اما این رژیم طوری طراحی شده است که در هر زمان از روز و با در نظر گرفتن کالری موجود در غذا انجام شود. تنها تأکید بر اطاعت شدید از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش قدرت چربی سوزی بدن

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، شایان ذکر است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم غذایی 7 روز طول می کشد و برای کاهش 7 کیلوگرم فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل استفاده کنید:

یکی روز اول رژیم: میوه تازه مصرف کنید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. از آنجا که شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف برداشته اید و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد کرده اید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید. بنابراین ، وقتی در روز اول احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

دوم روز دوم رژیم: سبزیجات مصرف کنید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. لوبیا پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره. استفاده از آن بسیار توصیه می شود. جالب است که سیب زمینی نیز جزو سبزیجات محسوب می شود و شما می توانید به دلیل کربوهیدرات بالای آن صبحانه را به صورت پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش مشاهده خواهید کرد و احتمالاً تعداد دفعات مراجعه به توالت نیز افزایش می یابد. به یاد داشته باشید که بین 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید.

3 روز سوم رژیم کاهش وزن: با مصرف میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در حقیقت ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از میوه ها و سبزیجات باقیمانده به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال در رژیم غذایی سبزیجات صبح ، در رژیم میوه بعد از ظهر ، یا برعکس ، یا به صورت ترکیبی. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم کاهش وزن: موز و شیر مصرف کنید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. می توانید بین 8 تا 12 موز در روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید شیر و موز را طوری تقسیم کنید که هرگز در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم کاهش وزن: خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز نیز برای شما جالب خواهد بود ؛ زیرا می توانید یک لیوان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی بیش از حد اسید اوره را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین میزان آب خود را برای رقیق شدن افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز 6 رژیم کاهش وزن: یک لیوان برنج بخورید!

همچنین اجازه دارید در این روز از یک لیوان برنج استفاده کنید. با خوردن انواع سبزیجات در طول روز می توانید خود را سیر نگه دارید. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله ، بدن شما احساس سبکی می کند و سیستم گوارشی شما قوی تر می شود.

7 روز هفتم رژیم کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM ، بهترین و هیجان انگیزترین روز وی است. در اینجا می توانید یک مهمانی با یک لیوان برنج و هر مقدار آب میوه و سبزیجات برای خود برگزار کنید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف مقدار زیادی میوه ، سبزیجات و آب ، برای خود سلامتی و طراوت و همچنین کاهش وزن به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن تازه تر و تمیزتر است. شما همچنین سیستم گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک می کند. این کار با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته ، به یاد داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برساند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اول این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. علاوه بر این ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و متعاقباً کمبود همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد گرسنه و بی دست و پا می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا هیچ تحقیقی تا به امروز این موضوع را تایید نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در واقع ، با کاهش تعداد کالری هایی که می خورید ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای تغذیه ای بدن را در نظر بگیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ خواهد شد.

آیا رژیم GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از مردم به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن در شرایط خاص هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته امکان پذیر نیست ، زیرا برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن زمان بیشتری طول می کشد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن اولیه خود برمی گردد. توصیه کلی این است که وارد چنین رژیم هایی نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز خود را مصرف نمی کند. اگر نیازی به کاهش موقت وزن به هر دلیلی ندارید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید