سایت شبکه حرفه ای شخصی می شودجاناتان فراستیک انتظار نداشت که پست وی در رسانه های اجتماعی در حالی که در بیمارستان در حال بهبودی از حمله قلبی در بیمارستان بستری شده بود ، ویروسی شود – اما با این وجود این اتفاق رخ داد.

پنج ماه پیش ، مدیر خدمات مالی بریتانیا از سالن قلب پستی در LinkedIn نوشت. وقتی درد را در قفسه سینه احساس کرد ، اولین فکرش این بود: “F *** من باید فردا با مدیرم ملاقات کنم ، این راحت نیست.” بعداً ، او تصمیم گرفت زندگی کاری خود را تغییر دهد ، از جمله دیگر این که “تمام روز را در زوم نگذرانم” بلکه “وقت بیشتری را با خانواده ام بگذرانم”.

این پست بالا رفت و 15000 نظر و 300000 واکنش به همراه داشت ، زیرا با کارگران از راه دور آسیب دیده از همه گیری که با مرزهای متخلخل بین زندگی خصوصی و کار دست و پنجه نرم می کردند ، طنین انداز شد.

فراستیک از طریق تلفن می گوید: “من بسیار مضطرب بودم.” “من عادت نداشتم. میتونه عالی باشه. “

Frostick خاطرنشان می کند: در حالی که برخی از مفسران خرد نوشتن وحی شخصی در یک انجمن تخصصی شبکه را زیر سوال برده اند ، واکنش تا حد زیادی مثبت بوده است. “این گفت و گو را با افراد دیگری آغاز کرد که رویدادهای زندگی را تغییر دادند.”

تمرکز بر شغل و شبکه چیزی است که LinkedIn را از شبکه های اجتماعی رقیب مانند فیس بوک و اینستاگرام متمایز می کند. در واقع ، خودنمایی بی وقفه و غوغای فروتنانه در این سایت باعث ایجاد تعدادی از حساب های پارودیک رسانه های اجتماعی از جمله دسته های توییترCraponLinkedIn وStateofLinkedIn شده است که به “افشای بدترین بینی … قهوه ای” اختصاص داده شده است.

به گفته دان روث ، سردبیر LinkedIn ، با این حال ، در 18 ماه گذشته ، کاربران به طور فزاینده ای به فکر شخصی می افتند. او می گوید “کاربران می خواهند انجام دهند ، روی چیزهای درست کار می کنند ، چگونه با فشارهای کاری و زندگی روبرو می شوند.” او می گوید هشتگ های سلامت روان “به طور تصاعدی رشد کرده است”.

پست های محبوب اخیر شامل زنی است که از سمت خود به عنوان مدیر اجرایی کناره گیری کرده است تا رویای مادر شدن خود را دنبال کند. سه ماه پیش ، مردی در مورد چگونگی ظهور شریک خود به عنوان یک تراجنسیتی الهام گرفته برای دنبال کردن شغل رضایت بخش تر اما کم درآمدتر ، مقاله ای منتشر کرد. و در اوایل سال جاری ، یک زن جوان عکسی از خود را در لباس فارغ التحصیلی به همراه پدرش روی تخت بیمارستان قبل از مرگ منتشر کرد.

این بخشی از افزایش بیشتر فعالیت بر روی پلت فرم است. LinkedIn می گوید ، 38 درصد افزایش تعداد به روز رسانی خوراک در نیمه اول سال 2021 نسبت به مدت مشابه در سال 2020 مشاهده شده است. درآمد تبلیغات در سه ماه گذشته به 1 میلیارد دلار رسیده است – تقریبا دو برابر مدت مشابه سال قبل.

داستانهای افسردگی

محتوای شخصی LinkedIn نیز تغییر گسترده تری در فرهنگ شرکت ها را تکرار می کند که احساسات بسته شده را به نفع اصالت رد می کند. به عنوان مثال ، کمپین های سلامت روان این شرکت ، کارمندان را تشویق کرده است تا داستانهای افسردگی و سایر شرایط خود را ارسال کنند.

جنبش های عدالت اجتماعی مانند #MeToo نیز بر تجربیات شخصی افراد متخصص متکی بودند.

با این حال نتایج چنین به اشتراک گذاری نابرابر است. اصالت می تواند برای استخدام کنندگان در مورد نامزدهای درجه یک جذاب باشد ، اما نه برای همه. وقتی پای کار به میان می آید ، افراد تمایل دارند وقتی به موفقیت می رسند ، داستان های مربوط به نقص ها و شکست ها را ترجیح می دهند.

ویل استور ، نویسنده کتاب The Status Game: درباره موقعیت اجتماعی و نحوه استفاده از آن ، می گوید: از زمان بحران مالی ، از موفقیت در پخش به اشتراک فضیلت و آسیب پذیری تغییر یافته است. “ما در عصر حرص و طمع خوب نیستیم. اصالت و داستانها بر مبارزات و درام ها متمرکز است. مگر اینکه شما یک شخص مشهور باشید ، موفقیت دیگران باعث می شود ما احساس بدی داشته باشیم. مردم در رسانه های اجتماعی آگاه هستند که آنها نیز پخش می کنند موفقیت زیادی حتی در LinkedIn. “

این امر می تواند منجر به ازدواج نامناسب شغلی و شخصی شود ، همانطور که در پست 2017 LinkedIn توسط ساتیا نادلا ، مدیر اجرایی مایکروسافت ، که سال گذشته بستر رسانه های اجتماعی را خریداری کرده بود ، نشان داده شده است.

او درباره پسرش زین نوشت که با فلج مغزی شدید متولد شد و “شادی خانواده ما” شد. نادلا سپس به بازتاب شرکت ها رفت: “و من دریافتم که لحظاتی که زندگی ما را بسیار تغییر می دهد می تواند کاتالیزوری برای توانمندسازی اطرافیان ما باشد. این چیزی است که من در تعداد زیادی از افراد پرشور در مایکروسافت می بینم. “

با وجود این ، تماس شخصی به ایجاد یک ارتباط عاطفی کمک می کند ، چیزی که در قرنطینه پیدا کردن آن دشوار بود. سابرینا کلارک ، مدیر ارشد بازاریابی در BrandYourself ، که به مردم در مدیریت نمایه های آنلاین خود کمک می کند ، می گوید: “انجام درست آن می تواند به ایجاد یک نام تجاری آنلاین مثبت کمک کند.” “در مورد شبکه شخصاً ، [personal details] آنها می توانند زمینه ای برای زندگی خود فراهم کنند. “

در واقع ، الگوریتم LinkedIn با تبلیغ کسانی که لایک ، اشتراک گذاری و نظرات زیادی دریافت می کنند ، به این پست ها پاداش می دهد.

خطر ازدحام بیش از حد

اما کلارک نسبت به اظهارنظر درباره سیاست و موضوعات قطبی هشدار می دهد. او می گوید در حالی که LinkedIn تعداد پستهای پایانی شغلی کمتری نسبت به توییتر و فیس بوک دارد ، کاربران باید “آگاه باشند که دیدن آن برای همه امکان پذیر است.”

“شما می توانید بیش از حد به اشتراک بگذارید ، یا می توانید چیزی را به اشتراک بگذارید که می تواند خارج از زمینه خارج شده و در پرتو منفی قرار گیرد.” هیچ قانون سخت و سریع در مورد آنچه که به عنوان اشتراک گذاری بیش از حد محسوب می شود وجود ندارد ، و با این همه محتوا ، وسوسه این است که سر و صدا را با داستان های شخصی کاهش دهید. جیسون بندی می گوید: “همه آنقدر آشغال می اندازند که نامرئی است و باید بیشتر از آن استفاده کنید.”

او دریافت که جستجوی نامزدها در LinkedIn به طور فزاینده ای دشوار می شود. “مشکلات استخدام را حل نمی کند. کار را سخت تر می کند به عنوان یک کارمند استخدام ، اگر مجبور باشم 15 دقیقه را با همه ارتباطاتم صحبت کنم ، 4000 سال طول می کشد. او انبار کاه را ایجاد کرد که زمان زیادی می برد. ”

با وجود این ، بندی همچنین در مورد زندگی شخصی خود زمانی که محدودیت های سفر مانع از دیدن پسر نوجوانش شد که سه سال پیش بیرون رفت. “من نمی دانم چه چیزی باعث انگیزه من شد. من فقط می خواستم به مردم یادآوری کنم که همه یک داستان کووید دارند. تا حدی می خواستم ارتباطاتم مرا به شیوه ای انسانی به خاطر بسپارد. “

داستانهای شخصی کاربران LinkedIn به دو برابر شدن بستر با سایر شرکتهای رسانه های اجتماعی می افزاید. در حال حاضر در بازار استخدام با رقابت روبرو است. در سال 2018 ، فیس بوک شروع به ارسال آگهی های شغلی کرد و تابستان امسال ، TikTok از محتوای #careertiktok خود استفاده کرد و یک آزمایشی TikTok Resumes را راه اندازی کرد ، که افراد را تشویق می کند تا با ویدئوهای کوتاه به کارفرمایان باز شوند.

با اینهمه همگرایی ، بندی می پرسد: “LinkedIn در چه مرحله ای به یک انجمن شخصی با مشاغل کوچک تبدیل می شود؟”

برای Frostick ، ​​که قبلاً در زمینه سلامت روان پست گذاشته بود ، ارسال در LinkedIn راهی برای رسیدگی به رابطه اغلب “نادیده گرفته شده” او با کار بود.

این بخشی از دلایلی بود که JR Storment قطعه ای در مورد مرگ پسر هشت ساله اش ، ویلی ، منتشر کرد. این کار به صورت عملی شروع شد: او احساس کرد که باید غیبت ناگهانی خود را برای تماس با کار توضیح دهد.

اولویت های خانوادگی

“در ذهن من این قرار بود مکالمه ای باشد که بارها و بارها داشته باشم.” او همچنین می خواست در مورد وضعیتی به نام مرگ ناگهانی ناشناخته در صرع ، که باعث مرگ پسرش در خواب شد ، آگاهی دهد.

اما این مقاله یک یادآوری برای کسانی بود که مانند استورمن ساعت های زیادی را به کار اختصاص داده بودند تا اولویت خود را با خانواده خود در نظر بگیرند. او می گوید: “برای من ، این یک درک تکان دهنده بود.” “من می دانم که بسیاری دیگر از مردم همین کار را انجام می دهند و فرصت های آشکاری را برای گذراندن وقت با کسانی که به آنها اهمیت می دهند از دست می دهند.”

استورمن هزاران نظر و پیام دریافت کرد ، از جمله برخی از افرادی که پست او را خوانده و سپس به دلیل ساعاتی که از خانواده آنها می گرفت ، تبلیغات را رد کردند. همچنین پاسخ هایی از طرف تماس های حرفه ای وجود داشت که نشان می داد پسر آنها نیز فوت کرده است.

“من احساس می کنم تمام کارهایی که در زندگی انجام داده ام ، بیشترین تأثیر را بر اکثر مردم داشته است. انتظار نمی رفت ، “او می گوید. وی گفت: [that] این اتفاق تأثیر مثبتی داشت: برخی افراد محیطی دیده شدند [for us]به ما با افرادی که به آن مبتلا شده اند ارتباطات جدیدی برقرار کردیم. “

افرادی که مشاغل زیادی را بدون این که ساعات کاری خود را برای حضور در کنار خانواده کاهش دهند ، کار می کنند ، واکنش منفی نشان داده است. او می گوید: “من به آنها احساس می کردم.” ذخیره سازی با این واقعیت تشویق نمی شود که اگر نام او را جشن بگیرید ، پست یکی از اولین چیزهایی است که ظاهر می شود. در عوض ، او مثبت بود و فرصتی را برای صحبت در مورد پسرش فراهم کرد. “پس از سال اول ، مردم کمتر درخواست می کنند.”

او هر چند ماه یکبار به دفتر باز می گردد و آن را به عنوان “کپسول زمان درباره اتفاقات رخ داده” می بیند. او می خواهد به خاطر بسپارد. “خاطرات به سرعت ناپدید می شوند. پوشیدن آن بسیار آسان است [professional facade]به ما افراد پیچیده ای هستیم و تجربیات عجیبی داریم. “- حق چاپ The Financial Times Limited 2021

دیدگاهتان را بنویسید