سوءاستفاده از منابع عمومی De Blasio در دوران ورشکستگی ریاست جمهوری ، گزارش یافته است


بر اساس گزارش جدیدی که توسط اداره تحقیقات منتشر شده است ، شهردار بیل دو بلاسیو به طور مرتب از منابع عمومی هم در مبارزات ناموفق ریاست جمهوری خود و هم در زندگی شخصی فرزندانش سوء استفاده کرده است.

در گزارش 47 صفحه ای مشخص شد که مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین منع استفاده از منابع در فعالیت های سیاسی ، حدود 320 هزار دلار برای هزینه های امنیتی شهردار در زمان پیشنهاد او برای کاخ سفید در سال 2019 هزینه کردند. د بلاسیو تا کنون از بازپرداخت هزینه شهر خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند دوره فرمانداری وی را خراب کند.

تحقیقات دو ساله همچنین طیف وسیعی از موارد نقض اخلاق مربوط به جزئیات امنیتی شهردار را آشکار کرد. در یک مورد ، یک ون پلیس و چند افسر NYPD برای کمک به دختر د بلاسیو ، کیارا ، استفاده کردند تا از آپارتمان سانست پارک خود به عمارت گراسی حرکت کند. بازرسان این حادثه را “سوء استفاده از منابع NYPD برای منافع شخصی” توصیف کردند.

همچنین اعضای جزئیات امنیتی پیدا شدند که دانته دو بلاسیو ، پسر شهردار را به محل کار خود در بروکلین و کالج در نیوهیون بر می گرداند. در حالی که فرزندان شهردار از ایمنی برخوردار هستند ، تحقیقات شواهد کمی یافتند که این سفرها به حفاظت از وی مرتبط است.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در عمل ، امنیت در اصل یک سرویس دربان نیست ، در درجه اول برای دانته.” یا امنیت خوبی ندارد ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو ».

به گفته گارنت ، تیم امنیتی همچنین برای بررسی اموال شخصی شهردار بروکلین – معادل رئیس جمهور سابق ترامپ که سرویس مخفی را برای نظارت بر هتل هایش فرستاده بود ، اعزام شد.

بیشتر بخوانید: ترامپ و دی بلاسیو دارای ویژگی مشترکی هستند: هزینه های کمپین امنیتی مالیات دهندگان مالیات

این گزارش همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا می شود “با از بین بردن تلفن خود و عدم روشن کردن سوابق” مانع این تحقیقات شده است. “

گارنت گفت رفتار او به دفتر دادستان منطقه منهتن ارجاع داده شده است. سخنگوی NYPD نگفت که آیا ردموند هنوز کارمند است یا خیر.

دانیل فیلسون ، دبیر مطبوعاتی د بلاسیو ، در بیانیه ای ، تحقیقات را “گزارشی نادرست ، بر اساس مفروضات نامشروع و دیدی ساده لوحانه از چالش های امنیتی پیچیده ای که امروز مقامات منتخب با آن روبرو هستند” توصیف کرد.

وی افزود: “کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی باید تصمیم بگیرند که چگونه شهردار و خانواده اش را در امان نگه دارند ، نه بازرسان غیرنظامی.”

این اولین باری نیست که یک رهبر شهر نیویورک به دلیل استفاده از رانندگان مالیاتی که توسط مالیات دهندگان تأمین می شود مورد بررسی قرار می گیرد. در اوایل سال جاری ، اندرو کوئومو فرماندار سابق به دلیل استفاده از نیروهای دولتی برای اولویت بندی آزمایش های کووید برای خانواده اش مورد انتقاد قرار گرفت.

در حالی که این گزارش اجازه می دهد قوانین ایمنی برای فرزندان شهردار به طور ضعیف تعریف نشده باشد ، وی خاطرنشان می کند که هیئت تضاد منافع استفاده از منابع شهری را برای فعالیت های سیاسی ممنوع کرده است.

تشخیص اینکه آیا بلاسیو مجبور است 319،794.20 دلار برای هزینه سفر برای جزئیات امنیتی آن در مقدماتی ریاست جمهوری هزینه کند یا خیر ، به عهده آن هیئت است.

به گفته سخنگوی مطبوعاتی د بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی درخواست تجدید نظر می کند و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

سوالات به هیئت مدیره بازگردانده نشد.

دیدگاهتان را بنویسید