محصولات استویا در رژیم کتوژنیک


استویا یک گیاه محبوب است که برخی را گیج می کند زیرا برخی معتقدند عوارض جانبی دارد. در این مقاله ، ما می خواهیم در مورد این عدم قطعیت ها و استفاده از استویا در رژیم کتوژنیک صحبت کنیم.

بهترین راه برای کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن استفاده از برنامه های تأیید شده و صحیح است. این برنامه یکی از برنامه های لاغری است که در آن افراد با رعایت این برنامه رژیم غذایی و همچنین تامین کالری لازم ، کاهش وزن روزانه خود را مشاهده می کنند. یکی از گیاهانی که اخیراً در این برنامه پوشش داده شده است استویا است و در این مقاله در مورد نقش استویا در برنامه کتو صحبت خواهیم کرد.

استفاده از استویا در رژیم غذایی

همانطور که می دانید رژیم کتو یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب است. این امر باعث کاهش وزن در افراد به دلیل شرایط کتوز در بدن می شود. ابتدا باید نحوه بروز کتوز را توضیح دهم. در حالی که بدن روزه است و قند ذخیره شده در کبد رو به اتمام است آیا از آخرین رژیم لاغری سریع اطلاع دارید؟

هورمون هایی ترشح می شوند که هدف آنها جلوگیری از مصرف قند در اندام هایی مانند قلب و کلیه است. س Theال این است که این دو اندام مهم از چه چیزی باید برای انرژی استفاده کنند؟ پاسخ اسیدهای چرب است. اسیدهای چرب بدن برای ورود به جریان خون و دریافت انرژی به اندام ها باید در خون حل شوند.

در این شرایط ، اسیدهای چرب به اجسام کتون تبدیل می شوند. گفته می شود جسد در وضعیت آشفته قرار دارد. بنابراین ، همانطور که گفته شد ، یکی از مهمترین عوامل ایجاد شرایط کتو کاهش قند خون و کاهش کربوهیدرات ها در رژیم غذایی است. با توجه به اینکه در این رژیم کتو در مورد استویا صحبت می کنیم.

برای مطالعه: رژیم یویو چیست؟

محصولات گیاهی استویا در این رژیم غذایی

اگر می خواهیم پاسخ این سال را بدانیم ، ابتدا باید اطلاعاتی در مورد گیاه استویا داشته باشیم. استویا یک شیرین کننده است ، نه یک گیاه با کربوهیدرات بالا. جالب است بدانید که شیرینی استویا 200 برابر بیشتر از شکر است ، به دلیل داشتن کربوهیدرات بسیار کم کالری کمی دارد.

دلیل این امر این است که رشد این گیاه نسبت به گیاهانی مانند نیشکر کربن کمتری مصرف می کند. بنابراین ، استفاده از استویا نه تنها روند شرایط کتو را تغییر نمی دهد ، بلکه هوس شیرین افراد را برآورده کرده و باعث می شود کربوهیدرات کمتری مصرف کنند.

موضوعات مرتبط: مثال رژیم کتوژنیک

جالب اینجاست که در حالت کتوز در بدن ، اسید به طور طبیعی در بدن افزایش می یابد. استفاده از استویا علاوه بر شیرین کننده و کم کالری به دلیل طبیعت گیاه ، باعث افزایش قلیائیت و ترشح اسید در بدن می شود. باید توجه داشته باشید که این یک نکته بسیار مهم است ،

زیرا افزایش اسیدیته بدن باعث می شود فرد احساس افسردگی و خستگی کند. جالب است که اگر اسیدیته بدن به طور مداوم در بدن افزایش می یابد ، خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهد ، که نشان دهنده اهمیت ویژه استفاده از استویا است ، زیرا باعث کاهش مداوم اکسیژن می شود.

شکر استویا را از کجا بخریم

با توجه به محبوبیت این گیاه و البته استفاده زیاد از آن ، بسیاری از مراکز این گیاه را به صورت حضوری و آنلاین به فروش می رسانند. استویا انواع مختلفی دارد ، از جمله قطره استویا ، پودر استویا ، برگ استویا و شکر. در میان آنها ، شکر استویا به دلیل استفاده زیاد در آشپزی و شیرینی پزی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. هنگام تهیه ، باید از خرید مراکز معتبر و شناخته شده اطمینان حاصل کنید تا از خلوص محصول اطمینان حاصل شود.

بیشتر بخوانید: رژیم شوک کتوژنیک چیست؟

مراکز فروش استویا در تهران

مراکز فروش استویا در تهران

 یکی از مراکز فروش استویا در تهران شرکت مهندسی بازرگانی تکفا است که در زمینه تامین موادی مانند اسید سیتریک ، اسید فسفریک و شیرین کننده طبیعی استویا با خلوص بالا فعالیت می کند. این شرکت یکی از شرکت های شناخته شده و معتبر صنایع غذایی در این زمینه است.

دیگر شرکت های فعال در این فضا فروشگاه اینترنتی Dingoland است که شامل انواع محصولات استویا از جمله کریستال استویا ، قند استویا ، شیرین کننده های رژیمی استویا و قرص های شیرین کننده است.

کارخانه تولید کامور یکی از مراکز فعال در این زمینه است و دارای خط تولید محصولات گیاهی استویا و همچنین خط تولید انواع شیرین کننده ها می باشد.

فروشگاه اینترنتی بلو نیز در این زمینه فعالیت می کند و محصولاتی مانند بیسکویت و پودر کیک رژیمی و همچنین انواع استویا را ارائه می دهد ، اگر می خواهید برنامه رژیم غذایی مفیدی داشته باشید ، روی پیوند کلیک کنید.

قیمت استویا چقدر است؟

قیمت استویا در فروشگاه ها و عطاری ها متفاوت است. اما فروشگاه های اینترنتی معمولاً قیمت یکسانی دارند. قیمت هر 100 گرم برگ خشک استویا در این فروشگاه ها حدود 30 هزار تومان است.

معایب گیاه استویا

طبق مطالعات ، هیچ عارضه جانبی برای استویا اثبات نشده است. گزارشات افرادی که مدت طولانی از استویا استفاده می کنند هیچ عوارض جانبی قابل توجهی از مصرف این گیاه پیدا نکرده است.

از آنجا که استفاده از استویا نیز رایج است ، ممکن است برخی از افراد در مورد استفاده از آن نگرانی داشته باشند. در اینجا برخی از آثار مصرف این گیاه و برداشت مردم از مصرف آن را بررسی می کنیم.

آیا استویا باعث آسیب کلیه می شود؟

آیا استویا باعث آسیب کلیه می شود؟  استویا در رژیم کتوژنیک

همانطور که می دانیم استویا ادرارآور است ، فیلتراسیون کلیه را افزایش می دهد. در ابتدا تصور می شد که این خاصیت باعث افزایش تصفیه آب و الکترولیت در استویا می شود و در نهایت باعث آسیب کلیه می شود. بر اساس مطالعات ، مصرف منظم استویا باعث آسیب کلیه نمی شود و خواص ادرارآور این گیاه ممکن است عامل مهمی در افزایش میزان دفع مواد زائد به جریان خون باشد. بنابراین ، از تجمع مواد در کلیه جلوگیری کرده و در نهایت عملکرد کلیه را بهبود می بخشد.

آیا مصرف استویا به عملکرد دستگاه گوارش آسیب می رساند؟

مطالعات روی حیوانات و کشت سلولی انسان هیچگونه عوارض جانبی مرتبط با مصرف این گیاه را نشان نداده است. جالب است بدانید که گلیکوزیدهای استویا همچنین دارای اثرات مفیدی بر عملکرد دستگاه گوارش هستند که می تواند علائم اسهال و سندرم روده تحریک پذیر را کاهش دهد.

موارد بسیار کمی از آلرژی در انسان گزارش شده است. با این حال ، باید توجه داشت که برخی از مراکز فروش یا کارخانه ها الکل قند را به برخی از محصولات استویا اضافه می کنند و ممکن است در برخی افراد علائمی مانند تهوع ، استفراغ و نفخ ایجاد کنند. بروز این علائم هیچ ربطی به خود گیاه استویا ندارد.

پیشنهادات خوب: رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا چیست؟

آیا استویا باعث افت قند خون یا هیپوگلیسمی می شود؟

با توجه به اینکه استفاده از استویا به کنترل قند خون در بیماران دیابتی کمک می کند ، ممکن است برخی از مردم دچار سردرگمی شوند که مصرف استویا باعث افت قند خون و حالت های افت قند خون می شود ، بنابراین استفاده از این گیاه باعث می شود روزه داری در انسان مشکل شود. حالتهای افت قند خون و سطح کنترل شده قند خون دو حالت متفاوت هستند و مکانیسم آنها متفاوت است. حالت های افت قند ناشی از کمبود گلوکز است که برای گلبول های قرمز خون و مغز ضروری است ، زیرا کبد به دلایلی نمی تواند آن را از محصولات بدون قند تولید کند.

با این حال ، در شرایط کنترل سطح قند خون ، مکانیسم های دخیل در کاهش قند خون به درستی کار می کنند و قند موجود در جریان خون را به حالت عادی باز می گردانند. گفته می شود استویا مکانیسم های کنترل قند خون را تقویت می کند و ظرفیت بدن را برای مقابله با افزایش قند خون افزایش می دهد.

آیا خوردن استویا باعث کاهش فشار خون می شود؟

استویا به عنوان گشاد کننده عروق شناخته می شود. در این مورد ، ما نمی توانیم فقط به جنبه های مثبت نگاه کنیم. در حالی که کاهش فشار خون یا گشاد شدن رگ های خونی برای بسیاری از افراد یک تجربه لذت بخش و نجات دهنده است ، استفاده از این گیاه به میزان کنترل نشده توسط افراد با فشار خون پایین می تواند منجر به کاهش شدید فشار خون شود. به همین دلیل توصیه می شود این افراد با مشورت پزشک از استویا استفاده کنند.

آیا مصرف استویا باعث اختلالات غدد درون ریز می شود؟

آیا مصرف استویا باعث اختلالات غدد درون ریز می شود؟

مصرف خودسرانه استویا باعث اختلال عملکرد غدد درون ریز می شود. از آنجا که استویا حاوی ترکیبات گلیکوزیدی استویول است ، مصرف زیاد ترشحات غدد درون ریز را مختل می کند. البته ، این بدان معنا نیست که مصرف استویا می تواند با عوارض جانبی برای انسان همراه باشد. زیرا طراحی این رژیم به گونه ای است که مصرف استویا طبیعی و کنترل شده است.

محصولات استویا چیست؟

امروزه انواع محصولات گیاهی استویا وارد بازار شده اند که افراد می توانند با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنند:
قرص استویا جایگزین مناسبی برای شکر است
زردچوبه بدون شیرین غنی شده با استویا
شکر استویا ، جایگزین خوبی برای شکر سفید ، برای استفاده در آشپزی و شیرینی پزی.
پودر گیاه استویا که مردم به راحتی می توانند از آن برای غذا استفاده کنند.
استویا می رود

خلاصه مقاله

این رژیم برای کسانی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند یک رژیم موثر کاهش وزن است. این رژیم شامل کربوهیدرات کم و چربی زیاد است. این رژیم چربی می سوزاند و در بدن کتوز ایجاد می کند و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود. محتوای کم کربوهیدرات این رژیم می تواند برای افرادی که به شیرینی علاقه دارند ناامید کننده باشد.

یکی از راههای توصیه شده استفاده از گیاه محبوب استویا در رژیم کتو است. استویا به عنوان یک گیاه شیرین کننده شناخته می شود که با وجود شیرینی زیاد کالری بسیار کمی دارد. دلیل کم کالری بودن این گیاه این است که کربن کمتری در ساختار آن وجود دارد. حدود 200 برابر شیرین تر از شکر است.

تا به امروز ، هیچ عارضه جانبی قابل توجهی از استویا گزارش نشده است. با این حال ، بسیاری از کارشناسان معتقدند که مصرف بیش از حد این گیاه مجاز نیست و افراد مبتلا به مشکلات افت فشار خون باید تحت نظر پزشک از آن استفاده کنند.

این گیاه به اشکال مختلف در بازار موجود است و افراد می توانند با توجه به نیازها و علایق خود محصولات مختلفی را خریداری و مصرف کنند. اخیراً مراکز فروش این گیاه در ایران و تهران گسترش چشمگیری یافته است و نکته مهم این است که مردم باید این گیاه را از مراکز معتبر خریداری کنند تا از خلوص محصول اطمینان حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید