12 اصل تغذیه مارچوبه و مزایای سلامتی آنانتخاب و ذخیره سازی

نیزه های مارچوبه با نام های Spragel ، Spargelkraut ، Asperges ، Asperge Commune ، Espárragos و غیره نیز شناخته می شوند. همچنین با بسیاری از نامهای محلی مانند

اگرچه در تمام فصول سال می توان مارچوبه را در سوپرمارکت ها پیدا کرد ، مارچوبه در بهار در بهترین و خوشمزه ترین حالت خود قرار دارد. در اروپا ، شاخه های آن در دسامبر تا ژوئن در مغازه ها فروخته می شود.

مارچوبه باید در اسرع وقت پس از برداشت استفاده شود. در غیر این صورت ، به زودی شیرینی خود را از دست می دهد زیرا بیشتر قند آن به نشاسته تبدیل می شود. خرید از مزارع محلی یا بازارهای کشاورزان راهی ایده آل برای مصرف تازه آنها خواهد بود.

در بازارها ، ساقه های نرم ، محکم ، مستقیم ، صاف ، اندازه یکنواخت ، سبز تیره/بنفش با انتهای محکم بسته را انتخاب کنید. از ساقه های ضخیم که فرورفته یا کدر رنگ هستند و برجستگی های بزرگی روی ساقه ها وجود دارد خودداری کنید ، زیرا نشان می دهد کهنه هستند و بنابراین طعم بدی دارند.

وقتی هوا سرد است صبح باید برداشت شود ، زیرا نیزه های آن زود خراب می شود. پس از جمع آوری ، در آب سرد یخی خیس کنید تا گرما را از بین ببرد ، آب را تخلیه کرده و نیزه ها را در کیسه های پلاستیکی قرار دهید. در یخچال با دمای 38 تا 40 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی 90 تا 95 درصد نگهداری شود. در دماهای بالاتر ، نیزه ها تمایل به از دست دادن قندهای طبیعی و ویتامین C دارند. در نتیجه با سفت شدن و شروع به پوسیدگی طعم خود را از دست می دهند.

روش های تهیه و سرو

پختن نیزه مارچوبه
نیزه ها در جایی شروع می شود که هرگونه چوب بری آغاز می شود. (عکس با احترام: کتاب آشپزی گیاهی ضروری). نیزه ها را در دسته ای ببندید. در آب جوش به مدت 2-3 دقیقه با انتهای آن رو به بالا بپزید. سپس انتهای آن را به مدت کوتاهی در آب جوش فرو کنید.

ساقه مارچوبه یکی از پرمصرف ترین سبزیجات در فصل بهار است.

نیزه های تازه برای پخت و پز ترجیح داده می شود. برای آماده سازی ، با یک برس نرم در آب سرد سرد بشویید. نیزه های لطیف و نازک مدادی را می توان مستقیماً پخت. اما ساقه های ضخیم قبل از استفاده در دستور غذا پوست کنده می شوند.

به طور کلی نیزه های مارچوبه فقط به زمان پخت کوتاهی نیاز دارند. در برخی از خانه ها از گلدان های سنتی برای پختن آنها استفاده می شود ، جایی که ساقه ها در آب جوش غوطه ور می شوند در حالی که انتهای آن فقط مجاز است بخارپز شود.

در اینجا چند توصیه خدمات وجود دارد:

بروسکتا
بروسکتا با مارچوبه ، گوجه فرنگی و سس پنیر.
عکس از rizkapb گرفته شده است

  • نیزه مارچوبه را می توان به صورت خام ، بخارپز ، سرخ شده ، سرخ شده یا با سبزیجات ، لوبیا ، مرغ یا غذاهای دریایی مخلوط کرد.

  • با نیزه های بخارپز سرو می شود مرکبات هلندی سس ، کره ذوب شده ، پنیر پارمزان یا پکورینو در دستور العمل های زیبای فرانسوی.

  • پیازچه های کبابی و ساقه مارچوبه که با روغن ماکادامیا آغشته شده اند ، یک پیش غذای دهان آور هستند.

  • جوانه های نرم آن را با دانه های کنجد سرخ کرده و با سیر ، زنجبیل و رب چیلی مزه دار کنید.

  • بسیاری از رستوران های آلمان پیشنهادات ویژه ای ارائه می دهند. منوهای مارچوبه در فصل بهار

مشخصات امنیتی

به طور کلی مارچوبه به خوبی تحمل می شود و واکنش های آلرژیک نسبتاً نادر است.

بلعیدن شاخه های جوان می تواند بوی ناخوشایندی به ادرار بدهد. این به دلیل متابولیسم اتفاق می افتد اسید مارچوبهمتیول ، سولفیدها و غیره به انواع مختلف تجزیه حاوی گوگرد تجزیه می شود مانند با این حال ، شرایط بی ضرر است. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻- برگشت سبزیجات از جانب مارچوبهبه برای مشاهده یک لیست چشمگیر از سبزیجات با تصاویر کامل از ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻- برگشت صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. مرکز تحقیقات و اطلاعات سبزیجات ، دانشگاه کالیفرنیا. (پیوند PDF در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA.دیدگاهتان را بنویسید