8 اصل تغذیه دانه کنجد و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

دانه های کنجد در تمام طول سال به راحتی در فروشگاه های ادویه جات موجود است. در این فروشگاه ها می توانید بذرهای کامل ، پوسته پوسته یا خشک شده در هوا را انتخاب کنید. بذرها را می توان در جعبه های فله و بسته های هوا بسته ، در رنگهای سیاه ، قهوه ای ، زرد یا سفید بسته بندی کرد. دانه های پوسته سفید ظاهر می شوند.

دانه های کنجد حاوی مقدار قابل توجهی چربی اشباع نشده است و بنابراین باید در ظروف سربسته نگهداری شود تا از فاسد شدن آنها جلوگیری شود. در خانه ، آنها را در یک مکان سرد و تاریک قرار دهید. اگر دانه های خشک به درستی ذخیره شوند ، برای چند ماه تازه می مانند. همیشه دانه های “سفید” را با پوسته در داخل یخچال نگهداری کنید.

از دانه های قدیمی ، با بوی ناخوشایند (بدبو) خودداری کنید.

مصارف آشپزخانه

دانه های کنجد دارای طعم ظریف و مغذی هستند. طعم آنها هنگامی که به آرامی در حرارت ملایم برای چند دقیقه سرخ می شوند ، بیشتر نمایان می شود.

از دانه های کنجد در آشپزی بسیار استفاده می شود. دانه ها با زیتون یا هر روغن گیاهی دیگر مخلوط می شوند تا یک خمیر نیمه جامد و خوش طعم تهیه شود که سپس به دستور العمل های مختلف اضافه می شود.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • کنجد خشک و بو داده و روغن نباتی در یک خمیر نازک قهوه ای روشن مخلوط می شوند ، اردهبه ارده این یکی از مواد اصلی سس معروف شرق میانه است ، هوموس

  • دانه های برشته را روی ساندویچ ، بیسکویت ، نان ، کیک ، سالاد و چیپس می پاشند.

  • بذرها در تولید بسیار مورد استفاده قرار می گیرند مارگارین در اروپا.

  • معروف به “با” در هند و پاکستان ، دانه ها در بسیاری از طعم های شیرین سنتی هندی استفاده می شوند ، که اغلب با بادام زمینی بو داده ، بادام و حبوبات مخلوط می شوند.

  • دانه های بو داده و خرد شده اغلب روی سالاد ، دسرها ، به ویژه آفتابگردان و سایر آماده سازی های شیرینی پزی پاشیده می شود.

  • گوماشیو این یک غذای ژاپنی است که از کنجد آسیاب شده استفاده می کند.

  • روغن کنجد که از دانه های آن استخراج می شود ، یکی از روغن های خوراکی است که در ایالت های جنوبی مالزی ، اندونزی و روستاهای هند مورد توجه قرار گرفته است.

مشخصات امنیتی

حساسیت به دانه کنجد این نوعی واکنش حساسیت است که در برخی افراد حساس مشاهده می شود. واکنش ها شامل کهیر ، درماتیت و خارش می شود. گاهی اوقات تظاهرات بیماری می تواند شدید باشد و منجر به علائم شدید جسمی مانند استفراغ ، معده درد ، تورم لب و گلو ، مشکل در تنفس ، احتقان قفسه سینه و مرگ شود. بنابراین ، محصولات کنجد به عنوان غذا برای این افراد استفاده نمی شود. (سلب مسئولیت پزشکی).

بازگشت به آجیل و دانه ها از جانب کنجدبه برای لیست چشمگیر آجیل ها با تصاویر کامل از ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

بازگشت به صفحه نخستبه

سایر منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. اطلاعات سرطان دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان.

  3. کاربردهای غذایی ، دارویی و صنعتی کنجد (Sesamum indicum L.) -PDF.دیدگاهتان را بنویسید