اوراق قرضه توسعه دهندگان چین ، سهام دوباره با نگرانی های سرایت Evergrande ضربه خوردسهام و اوراق قرضه شرکت های املاک چینی روز چهارشنبه پس از آنکه گروه China Evergrande سومین دوره پرداخت سود اوراق قرضه دلاری خود را در سه هفته از دست داد و نحوه هشدار دیگران در مورد کاستی ها ، روز چهارشنبه کاهش یافت.

در واضح ترین علامت نگرانی سرمایه گذاران جهانی در مورد گسترش سرایت بدهی ، گسترش تعدیل شده بر روی شاخص انتشار دهنده ICE BofA شرکت آسیایی با عملکرد بالا چین شامگاه سه شنبه به وقت آمریکا به بالاترین سطح 2377 واحد رسید.

صبح روز چهارشنبه ، داده های بورس اوراق بهادار شانگهای نشان داد که اوراق بهادار منتشر شده توسط توسعه دهندگان Shanghai Shimao Co. Ltd. و Country Garden Properties Group از بزرگترین بازندگان آن روز بوده و بین 1 تا 4.2 درصد افت کرده اند.

زیرشاخصی که متعاقب سهام شرکتهای املاک و مستغلات است 1.58 درصد در برابر 0.31 درصد افزایش در شاخص آبی CSI300 کاهش یافت.

بازارهای هنگ کنگ صبح چهارشنبه به دلیل طوفان شدید در شهر بسته شد.

اورگراند تقریباً 150 میلیون دلار (129.9 میلیون یورو) ارزش کوپن در سه اوراق قرضه روز دوشنبه ، پس از دو پرداخت از دست رفته دیگر در ماه سپتامبر ، پرداخت نکرد. در حالی که این شرکت از لحاظ فنی در پرداخت هایی که دارای مهلت 30 روزه هستند کوتاهی نکرده است ، سرمایه گذاران می گویند که آنها انتظار دارند یک فرآیند بازسازی طولانی مدت بدهی انجام شود.

واحد اصلی این شرکت ، Hengda Real Estate Group Co. ، در 19 اکتبر با پرداخت کوپن اوراق بهادار 121.8 میلیون یوان روبرو است و اورگراند 14.25 میلیون دلار کوپن دیگر دارد که در 30 اکتبر به پایان می رسد.

فشارهای بدهی بسیار فراتر از اورگراند است. ارزش توسعه دهندگان املاک چینی 555.88 میلیون دلار برای اوراق قرضه با بازده بالا در ماه جاری و نزدیک به 1.6 میلیارد دلار پیش از پایان سال جاری است ، و داده های Refinitiv نشان می دهد که حداقل 92.3 میلیارد دلار از اوراق قرضه توسعه دهندگان املاک چینی در سررسید بعدی قرار دارد. سال

رقیب متوسط ​​اورگراند ، Fantasia ، قبلاً پرداخت خود را از دست داده است و Modern Land و Sinic Holdings در تلاش هستند تا مهلت پرداخت را به تاخیر بیندازند که هنوز به احتمال زیاد توسط آژانس های رتبه بندی اصلی به عنوان پیش فرض طبقه بندی می شوند.

تحلیلگران Capital Economics در یادداشتی نوشتند: “این داستانها این ایده را که اورگراند بی نظیر است به چالش کشید.”

آنها گفتند در حالی که سیاست گذاران چین احتمالاً می توانند از “سناریوی روز قیامت” اجتناب کنند ، اما بخش گسترده املاک و مستغلات دومین اقتصاد بزرگ جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

“حتی پس از تجدید ساختار منظم ترین توسعه دهندگان آسیب دیده با حداقل سرایت به سیستم مالی ، فعالیت های ساختمانی تقریباً به ناچار بسیار کندتر باقی می ماند.”

صندوق بین المللی پول روز سه شنبه گفت که چین توانایی رسیدگی به مسائل مربوط به بدهی اورگراند را دارد ، اما هشدار داد که تشدید اوضاع می تواند به ظهور فشار مالی گسترده تری منجر شود. – رویترز

دیدگاهتان را بنویسید