بحران اورگراند ، توسعه دهندگان چینی را از بازارهای بدهی جهانی خارج می کندفروش اوراق قرضه بین المللی توسط توسعه دهندگان چینی تقریبا متوقف شده است زیرا بحران در چین اورگرانده ترس از پیش فرض در بخش املاک و مستغلات این کشور را افزایش می دهد و بر محرک اصلی بازار بدهی و بازده بالای آسیا تأثیر می گذارد.

تنها یکی از توسعه دهندگان موفق شده است از سرمایه گذاران اوراق قرضه خارجی سوء استفاده کند زیرا اورگراند ، بزرگترین گروه بدهی املاک در جهان ، ماه گذشته مبلغ 83.5 میلیون دلار سود خود را از دست داده و به بازارهای جهانی رسیده است.

فروش 102 میلیون دلار (88 میلیون یورو) اوراق قرضه توسط هلندبرگ چین در این ماه کمبودهای زیادی را در زمینه کمبودهای عمده مالی در میان گروه های املاک با نفوذ شدید انجام نداد. بر اساس داده های Dealogic ، خروج بدهی دلار با درآمد بالا نسبت به سال گذشته 28 درصد کاهش یافته است.

بانکداران و سرمایه گذاران می گویند شرایط تنها بدون دخالت پکن بدتر می شود.

یک بانکدار ارشد بازارهای بدهی در یکی از بانک های اروپایی گفت: “بازار واقعاً تاریک شده است” ، که تخمین زده است که یک سوم از 60 توسعه دهنده چینی با بدهی معوق دلار می توانند در نهایت با تأمین مالی بین المللی به طور دائمی مسدود شوند و بیشتر تضعیف شود. توافق جریان

پرداخت

بانکدار اضافه کرد که در حالی که سرمایه گذاران برای پرداخت ماهانه از دست رفته Evergrande آماده بودند ، شکست ناگهانی هفته گذشته توسط توسعه دهنده لوکس Fantasia “یک شوک واقعی برای بازار بود”.

شاخص ICE که ناشران شرکت های چینی را در بازار اوراق قرضه با بازده بالا در آسیا ردیابی می کند ، مقیاس سرایت بازار را نشان می دهد. بازده م onثر بر شاخص در هفته جاری از 10 درصد در ماه ژوئن به 24 درصد افزایش یافت ، زیرا ترس از پیش فرض های پیش فرض در بخش املاک توسعه دهندگان وجود داشت.

شاخص گسترده تری برای بدهی های پربازده آسیایی ، که توسعه دهندگان چینی از جمله بزرگترین وام گیرندگان هستند ، با 15 درصد در مقایسه با 12 درصد در پایان ماه سپتامبر ، معامله می شود.

تحلیلگران آژانس رتبه بندی اعتباری Fitch تخمین زده اند که انتشار اوراق قرضه بین المللی توسط بخش املاک و مستغلات چین بالغ بر 232 میلیارد دلار در پایان ماه سپتامبر بوده است که انتظار می رود تقریباً یک سوم آن تا پایان سال آینده سررسید شود. آنها افزایش هزینه های تامین مالی برای ناشران آسیایی بدهی های پربازده در سه ماهه سوم را عمدتا به “ادامه اخبار منفی در مورد عملیات اورگراند چین و عدم موفقیت احتمالی” نسبت دادند.

این بانکدار ارشد با اشاره به عدم حمایت قوی پکن در هفته های اخیر از توسعه دهندگان مشکل ، گفت: “سرمایه گذاران بین المللی احتمالاً به سیاست تهاجمی تر و سبک مداخله عادت کرده اند.” “آنها بدنبال کونگ فو هستند اما تای چی مصرف می کنند.”

بانکداران و سرمایه گذاران گفته اند که اگر چین حمایت سیاست گذاری خود را افزایش داده و وام به توسعه دهندگان را تشویق کند ، خروج آن به سرعت باز خواهد گشت – یا ممکن است ماه ها متوقف شود و تهدید به توقف موافقت نامه های تأمین مالی حیاتی در سراسر بخش شود.

سرایت

یکی از مدیران سبد سهام مستقر در هنگ کنگ اظهار داشت که تهدید سرایت به وام دهندگان برای تأمین مالی گروه های املاک ، سیاست گذاران را مجبور کرده است به زودی وارد عمل شوند.

مدیر پورتفولیو گفت: “ممکن است یک ماه طول بکشد ، اما من نمی بینم که سه یا چهار ماه طول بکشد.” مقامات چینی می خواهند از شیوع این بیماری جلوگیری کنند. اگر وام های توسعه دهندگان را به اندازه کافی کوتاه کنید ، این یک مشکل بانکی نیز می شود. “

Sinic ، یکی دیگر از توسعه دهندگان ، روز دوشنبه گفت که بعید است که اوراق قرضه هفته آینده پرداخت شود ، که در سطح دشواری بالای 25 سنت برای دلار معامله می شد.

اورگراند ، که با 20 میلیارد دلار بدهی دلار مواجه است ، پنج مهلت پرداخت به دارندگان اوراق قرضه دریایی را از دست داده است. Kirkland & Ellis و Moelis ، مشاوران دارندگان اوراق قرضه دریایی ، اواخر هفته گذشته گفتند که آنها “تعهد قابل توجهی” از شرکت ندارند.

آنچه در واقع بسته شدن بازارهای جهانی سرمایه برای توسعه دهندگان چینی است ، توانایی آنها را برای تأمین مجدد مالی پیچیده تر می کند ، که توسط رتبه بندی های اخیر در رتبه بندی Evergrande و همتایان آن ذکر شده است. S&P پیشنهاد کرده است که عدم پیش فرض Fantasia ممکن است منجر به پیش فرض های دیگر بدهی های دیگر شود.

آژانس رتبه بندی می نویسد: “همچنین می توانید بازپرداخت بدهی های دیگر شرکت را تسریع کنید.” به دلیل وخامت مشخصات اعتباری Fantasia ، ممکن است طلبکاران به دنبال بازپرداخت زودهنگام باشند. ” – حق چاپ The Financial Times Limited 2021

دیدگاهتان را بنویسید