تأخیر در استخدام مدیر امنیت سایبری در PAC مورد انتقاد قرار گرفتتأخیر در جذب مدیر جدید برای مرکز امنیت ملی سایبری (NCSC) در کمیته حساب های عمومی دویل (PAC) مورد انتقاد قرار گرفته است.

به دلیل حمله سایبری به سرویس بهداشتی در اوایل سال جاری ، یک دوره دو ماهه بین حقوق بیشتر تأیید شده برای این نقش و شغل اعلام شده “به اندازه کافی خوب” توصیف نشده است.

NCSC واکنش دولت را به آن حمله هدایت کرد.

کمیته شنیده است که آژانس با بیش از 3000 حادثه امنیت سایبری در سال 2020 برخورد کرده است ، تعدادی که به گفته آنها “افزایش قابل توجهی” بوده است.

دبیر کل وزارت ارتباطات ، مارک گریفین به PAC گفت که “آسیب پذیری خاصی” در آن سال به دلیل “تغییر گسترده” از دفتر خانه به محل کار در زمان همه گیری کووید -19 بوجود آمد. “و میزان بسیار زیادی از اختلال ناشی از نحوه کسب و کار کار کرد “

PAC به او گفت که پیشنهادی برای کار مدیر NCSC تا ماه دسامبر – حدود هفت ماه پس از حمله باج افزار به HSE در ماه مه – پیش بینی نمی شود.

این موضوع توسط Fianna Fáil TD Cormac Devlin مطرح شد که از آقای Griffin در مورد پیشرفت استخدام پرسید.

آقای گریفین توضیح داد که چگونه انتظار می رفت که فردی در اوایل سال 2021 منصوب شود اما این فرد “به دلایل متعدد” این پیشنهاد را رد کرد.

وی گفت: ما با سطح بالاتری از حقوق به بازار بازگشتیم.

دولت حقوق جدید 184،000 یورو را در ماه جولای تصویب کرد و آقای گریفین گفت که این شغل چند هفته پیش آگهی شد و سرویس انتصابات عمومی مراقبت از این روند را بر عهده داشت. یک شرکت جستجوی اجرایی در جستجوی نامزد مناسب در سطح بین المللی کمک می کند.

تاریخ پایانی پنجشنبه بود و او انتظار دارد مصاحبه های نهایی و پیشنهاد در ماه دسامبر برگزار شود.

آقای دولین پیشنهاد کرد که به دلیل تعداد زیادی از حوادث امنیت سایبری در سال گذشته – و افزایش انتظارات – روند استخدام فردا پس از امتناع نامزد اصلی از سمت خود باید از سر گرفته شود. او همچنین گفت که برنامه افزایش تعداد کارکنان در NCSC به 45 نفر باید زودتر آغاز می شد.

پرسنل مازاد

آقای گریفین گفت که بررسی ظرفیت سازمان در آن زمان در حال انجام بود و تا پایان ماه ژوئن به پایان نرسید.

بعداً به PAC اطلاع داده شد که 20 کارمند اضافی باید توسط NCSC تا پایان سال 2022 استخدام شوند.

وی همچنین گفت: “این فرآیندها زمان بر است” اما اطمینان داد که در حال حاضر یک فرد “بسیار با صلاحیت” به عنوان سرپرست NCSC کار می کند.

آقای گریفین گفت: “اگر فاصله بگیرید ، در معرض خطر عدم رقابت به اندازه کافی قوی هستید.”

آقای دولین گفت که او این را پذیرفت اما افزود که تا اواسط سپتامبر – پس از تصویب حقوق جدید در ماه ژوئیه – طول کشید تا به شغلی که قبلاً در اوایل سال پیشنهاد شده بود بازگردیم.

“من فکر می کنم به دلیل حساسیت و مقیاس حمله ای که به مهمترین بخش ما و به طور بالقوه بر دیگران انجام شد ، به اندازه کافی خوب نیست.”

آقای گریفین گفت: “من نظر شما را می پذیرم اما آنچه را که شما از نظر اهمیت یکپارچگی فرایند گفته اید شنیده ام.”

آقای Devlin گفت که دارد و “من نیز این را قبول دارم”.

PAC به طور جداگانه به شما گفته است که هدف از ارسال پهنای باند به خانه های روستایی تا پایان سال 2022 می تواند بین 130،000 تا 150،000 ساختمان از طریق شبکه جدید کاهش یابد – از هدف اولیه بیش از 200،000.

این پرتاب با همه گیری کووید -19 ضربه خورد که آقای گریفین گفت “طیف وسیعی از مشکلات” را برای پهنای باند ملی ایرلند (NBI) ایجاد کرد ، شرکتی که وظیفه تحویل شبکه را بر عهده داشت.

کارکنانی که بر روی برنامه پهنای باند ملی (NBP) کار می کردند ، کووید -19 را گرفتار کردند یا در زمان ظهور ویروس در ابتدای سال تماس نزدیک داشتند ، یک زنجیره تامین و تأخیرات لجستیکی وجود داشت ، شرکتی در بریتانیا ، که مجبور بود روی آن کار کند. این پروژه ، توقف فعالیت ایرلندی خود را به تعویق انداخت و مشکلاتی در جذب کارکنان وجود داشت.

هدف راه اندازی 115،000 صندلی در سال جاری از بین می رود و انتظار می رود این رقم به 60،000 برسد ، از این تعداد 27،000 صندلی با گذشت 2 و نیم ماه دیگر تا سال 2021 به پایان رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید