تفکیک پنج پیشنهاد موجود در لایحه نوامبر شما


این فقط رقابت شهردار شهر نیویورک نیست که در ماه نوامبر رای گیری می شود. همچنین پنج پیشنهاد وجود خواهد داشت که در صورت تصویب ، بلافاصله در 1 ژانویه 2022 لازم الاجرا می شود و در قانون اساسی ایالت گنجانده می شود و این امر قانون گذاران ایالت را با مشکل مواجه می کند. اصلاح قوانین در آینده را در ایالت بیان کنید.

رای دهندگان ملزم به رای دادن به “بله” یا “نه” در مورد همه پیشنهادات نیستند. برخی از پنج پیشنهاد به روز شده ساده در قانون اساسی ایالت است در حالی که برخی دیگر موانع بزرگی برای قانونگذار ایالتی و حزب حاکم دارند.

در اینجا آنچه باید قبل از ورود به شعبه اخذ رای بدانید.

پیشنهاد بیل شماره 1: به روز رسانی فرایند تجدید ساختار دولت

ایالت نیویورک در حال حاضر مراحل طراحی مجدد خطوط سنا ، مجمع و ایالت های کنگره ایالتی را که معمولاً به عنوان توزیع مجدد شناخته می شود ، طی می کند. تنها برای اولین بار در تاریخ ایالت ، آن مسئولیت که زمانی تنها به قانونگذار ایالت واگذار شده بود که منجر به شکایت شد ، با کمیسیون مستقل منطقه (IRC) که تازه تشکیل شده است ، تقسیم می شود.

این کمیسیون ده نفره – متشکل از چهار جمهوری خواه نامزد ، چهار نامزد دموکرات ، و دو نفر که توسط جمهوری خواهان و دموکرات های نامزد انتخاب شده بودند – برای اولین بار در سال جاری پس از رفراندوم 2014 برای قانون اساسی ایالت ، ملاقات کردند. از آن زمان ، نقشه سازان دو پیشنهاد نقشه ارائه کرده اند و هدف خود را از پاکسازی مجدد روند منطقه از سیاست حذف کرده اند. IRC در حال طراحی مجدد این خطوط پس از انتشار ده ساله آمارهای جدید سرشماری ایالات متحده است.

اما اکنون ، بر اساس پیشنهاد شماره 1 رای ، دولت باید تغییراتی در نحوه عملکرد کمیسیون ایجاد کند. پیشنهاد رای گیری اکنون از رای دهندگان می خواهد تصمیم بگیرند که آیا قانون ایالت را می توان به موارد زیر ارتقا داد:

  • حذف این قانون که باید کمیسیون دارای مدیران اجرایی متشکل از یک نفر باشد که توسط کمیسیونرهای جمهوری خواه و یک کمیسر دموکرات تعیین شده استبه از آنجا که کمیسیون در حال حاضر دو مدیر اجرایی مشترک دارد ، این قانون پیشنهادی هیچ تاثیری بر روند توزیع مجدد فعلی نخواهد داشت. اما این می تواند تأثیر خود را در یک دهه آینده بگذارد ، زمانی که انتظار می رود کمیسیون دوباره ملاقات کند و امکان انتخاب دو مدیر اجرایی مشترک توسط یک حزب را فراهم کند. این امر تصویر دو حزبی را بیشتر تضعیف می کند و مأموریت کمیسیون برای جلوگیری از فرایند نقشه برداری از سیاست را تضعیف می کند.
  • تقویم را کوتاه کنیدبه قانونگذار ایالتی می تواند نقشه های توزیع مجدد را تأیید کند ، یا آنها را رد کرده و برای آزمایش دوم به کمیسیون برگرداند. بر اساس این پیشنهاد ، مهلت ها تغییر کرده و پنجره زمانی ارسال مجدد نقشه ها باید دو هفته کوتاه شود. اگر قانونگذار ایالت برای دومین بار نقشه ها را رد کند ، قانونگذاران می توانند نقشه های خود را ترسیم کنند ، که باید توسط قانونگذاران و فرماندار تأیید شود. پیشنهاد تقویم فشرده به عنوان ایجاد سناریویی تفسیر شده است که در آن کمیسیون کمی فرصت خواهد داشت تا در مورد نقشه ها اجماع ایجاد کند و به قانونگذار ایالت اجازه دهد نقشه های خود را ایجاد کند.

    با این حال ، مهلت کوتاه تر نیز راهی برای قانونگذاری ایالت به شمار می رود که این نقشه ها را به موقع در اختیار داشته باشد تا نامزدها شروع به جمع آوری امضا برای کسب رای اولیه ژوئن کنند. طبق پیشنهاد ، ده سال دیگر ، نقشه ها باید بین 1 نوامبر تا 15 نوامبر ارسال شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه افراد در ایالت نیویورک در فرآیند توزیع مجدد حساب می شوند در صورتي كه اداره سرشماري تصميم بگيرد كه تعداد آنها را شامل نشود – از جمله غير شهروندان و افرادي كه در رزروهاي بومي آمريكا زندگي مي كنند ، كه در حال حاضر به آنها “بيگانگان” گفته مي شود. در حالی که این پیشنهاد در حال حاضر در قانون ایالتی است ، در قانون اساسی ایالت وجود ندارد و از محافظت کمتری برخوردار است. این پیشنهاد همچنین عبارت “بیگانه” را حذف می کند.
  • در صورت توافق 7 نفر از 10 کمیسیونر در مورد نقشه ها ، به اصطلاح “اکثریت ساده” اجازه دهید تا قانونگذاران مجلس و سنا نقشه های منطقه را تصویب یا رد کنند. در حال حاضر ، قانون تصویب این نقشه ها مستلزم دو سوم قانونگذاران است ، آستانه ای که تحت عنوان “اکثریت فوق العاده” شناخته می شود ، در صورتی که مجلس و سنا تحت کنترل یک حزب (که در حال حاضر هستند) باشند. این امر پیامدهای گسترده ای دارد زیرا حزب حاکم می تواند بدون کمک چندانی از حزب اقلیت از طریق نقشه های منطقه ای بچرخد و احتمال شنوایی بد را باز می گذارد.
  • اطمینان حاصل کنید که زندانیان زندان نه از جایی که در حال حاضر در آنجا نگهداری می شوند ، بلکه از آخرین آدرس خانه شناخته شده آنها شمارش می شوند. این بدان معناست که ساکنان شهرستان راکلند که در تسهیلات اصلاحی کلینتون در شهرستان کلینتون نگهداری می شوند ، ساکنان شهرستان راکلند شمرده می شوند. این مقررات می تواند جمعیت را در انتهای جنوبی شهر نیویورک افزایش دهد ، که می تواند منجر به افزایش منابع شود. در حالی که این مقررات در حال حاضر در قوانین ایالتی است ، در قانون اساسی وجود ندارد و در نتیجه در مورد بازسازی نقشه ها در سطح کنگره اعمال خواهد شد.
  • تعداد مناطق ایالتی مجلس سنا را به 63 محدود کنید، همانطور که در حال حاضر وجود دارد ، به جای 50 ، همانطور که در قانون اساسی ذکر شده است.
  • مفاد به اصطلاح “بلوک مرز” را حذف کنیدبه همانطور که هست ، نقشه سازان می توانند یک محدوده منطقه ای ایجاد کنند که محله شما را به مناطق جداگانه قانونگذاری جدا کند. این امر باعث شده است که محله هایی مانند ریچموند هیل و پارک ازن جنوبی در کوئینز به شدت آسیب ببینند و توسط هفت منطقه مجمع نمایندگی شوند. قانون پیشنهادی یک سیستم سفت و سخت تر ایجاد می کند که از نقشه کشان اجازه نمی دهد مرزهای منطقه را در وسط محله قرار دهند و قدرت را کاهش دهند.

(رأی “بله” یا “خیر” در مورد این طرح همه اصلاحات را شامل می شود.)

پیشنهاد بیل شماره 2: استحقاق محیط پاک

این اصلاحیه پیشنهادی خط زیر را به پیش نویس حقوق دولت اضافه می کند: “هر کس باید از حق هوا و آب تمیز و یک محیط سالم برخوردار باشد.” با این حال ، این پیشنهاد مبهم است که اگر دولت نتواند این ضمانت را برای نیویورکی ها ارائه دهد ، چه اتفاقی می افتد.

گروه های زیست محیطی مانند شورای دفاع از منابع طبیعی (NRDC) ، یک گروه مدافع که خواستار حفاظت بیشتر از محیط زیست است ، از این پیشنهاد به عنوان راهی ساده اما م toثر برای تضمین محیط سالم قدردانی می کنند. این گروه در بیانیه ای که در حمایت از قانون بر روی وب سایت خود قرار داده است ، اعلام کرد که این اصلاحیه “ابزاری مهم برای پاسخگویی به دیگران” است و به اصلاحات مشابهی که در پنسیلوانیا و مونتانا تصویب شد ، اشاره کرد که منجر به حفاظت از آنها شد.

با توجه به تجزیه و تحلیل پیشنهاد اتحادیه رأی دهندگان زنان که مزایا و معایب چنین پیشنهادی را خلاصه می کند ، سادگی این ماده می تواند “انعطاف پذیری زیادی به دادگاه های نیویورک برای تفسیر و اعمال مقررات دهد. جزئیات بیشتر در مورد اجرا و تعاریف ، وظایف و تعهدات مربوط به حقوق زیست محیطی مورد نیاز است. “

پیتر ایوانوویچ ، مدیر اجرایی مدافعان محیط زیست NY ، که کمپین را برای پیشبرد پیشنهاد در سال 2017 رهبری کرد ، به Gothamist / WNYC گفت که زبان این لایحه به گونه ای طراحی شده است که “هماهنگ با ساختارهای نظارتی موجود” عمل کند.

ایوانوویچ گفت: “این دیگر در مورد کنترل آلودگی نخواهد بود ، بلکه در مورد جلوگیری از آلودگی خواهد بود.”

پیشنهاد بیل شماره 3: رکورد ده روزه رای گیری را کوتاه کنید

این پیشنهاد الزام ثبت نام برای رای دهی را حداقل 10 روز قبل از هرگونه انتخابات در قانون اساسی ایالت حذف می کند. سپس قانونگذار ایالتی باید قوانینی را تصویب کند که به شما اجازه می دهد کمتر از 10 روز قبل از انتخابات برای رای دادن ثبت نام کنید.

رای “بله” می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز هموار کند.

پیشنهاد بیل شماره 4: غیبت غیرموجه ادعاهای صورت حساب

در حال حاضر ، تنها راه برای اخذ رأی غایب این است که اعلام کنید یا برای بیماری به مراتب بیش از حد بیمار هستید یا معلول هستید ، یا در استانی که در آن ثبت نام کرده اید برای رای دادن در روز انتخابات ، ثبت نام نکرده اید. این پیشنهاد به شما امکان می دهد بدون نیاز به ارائه هیچ توضیحی ، رأی غایب بگیرید. اما درست مانند پیشنهاد رای شماره 3 ، گام بعدی این است که قانونگذار ایالت را ملزم به ارائه قانون ایالتی کند.

اندرو کوئومو فرماندار سابق به دلیل شیوع همه گیر موقت یک روند رای گیری بدون عذرخواهی ایجاد کرده است ، اما پیشنهاد رای شماره 4 این امتیاز را برای همیشه به قانون اساسی اضافه می کند. این نتیجه می تواند باعث شود که رای غایب در پایان انتخابات واقعاً توافق را شکست دهد ، همانطور که در رقابت اولیه شهردار شاهد بودیم.

پیشنهاد بیل شماره 5: زمینه دادگاه مدنی نیویورک را گسترش دهید

در حالی که قضات دادگاه مدنی شهر نیویورک در حال حاضر می توانند دعاوی حداکثر تا 25000 دلار را بشنوند و تصمیم بگیرند ، همانطور که از سال 1983 تا کنون اتفاق افتاده است ، این پیشنهاد به آنها اجازه می دهد تا پرونده های دو برابر حداکثر فعلی را بشنوند و تصمیم گیری کنند.

در صورت لازم الاجرا شدن این پیشنهاد ، از حجم کار تحمیل شده به قضات در دادگاه عالی ایالتی می کاهد. مزیت اضافی برای شما این است که در مقایسه با دادگاه عالی ایالتی که اغلب شکست می خورد ، زمان کمتری برای رسیدگی به پرونده شما در دادگاه مدنی NYC منتظر بمانید. بنابراین به جای اینکه ماه ها منتظر بمانید تا پرونده شما در دادگاه عالی ایالتی رسیدگی شود ، فقط چند هفته طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید