جانسون و جانسون به دنبال تأیید اضطراری برای تقویت کننده COVID هستند


غول داروسازی جانسون و جانسون روز سه شنبه اعلام کرد که داده های جدیدی را به سازمان غذا و دارو ارائه کرده است تا بتواند تأیید اضطراری واکسن تقویت کننده کووید -19 را برای افراد 18 سال به بالا دریافت کند.

این شرکت داده های فاش شده در ماه گذشته را تکرار کرد که نشان می داد دوز دوم واکسن یکبار مصرف جانسون و جانسون دو ماه پس از افزایش اثربخشی واکسن قبلی به 94 درصد در برابر عفونت علامتی داده شد.

به گفته این شرکت ، رژیم دو شلیک نیز حداقل 14 روز پس از تزریق تقویت کننده 100 درصد در برابر COVID-19 بحرانی محافظت می کند.

دکتر ماتای ​​مامن ، سرپرست تحقیق و توسعه جهانی در بخش توسعه واکسن J&V می گوید: “ما منتظر بحث های خود با FDA و سایر مقامات بهداشتی هستیم تا از تصمیمات آنها در مورد تقویت کننده ها حمایت کنیم.”

“در عین حال ، ما همچنان به رسمیت می شناسیم که یک واکسن COVID-19 تک شات که محافظت قوی و پایداری را ارائه می دهد ، همچنان جزء مهمی برای واکسیناسیون جمعیت جهان است.”

هفته گذشته ، FDA جلسه 15 اکتبر کمیته مشورتی تخصصی خود را برای بحث در مورد اعطای مجوز استفاده اضطراری برای تزریق تقویت کننده J&J تعیین کرد.

J&J سومین شرکتی است که در ایالات متحده به دنبال مجوز اضطراری عکسبرداری تقویت کننده خود است.

دوز دوم واکسن تک جانسون و جانسون که دو ماه پس از واکسن اول تزریق شد ، اثربخشی آن را تا 94 درصد در برابر عفونت علامتی افزایش داد.
تجارت ولفگانگ / اتحاد مطبوعات از طریق Getty Images

ماه گذشته ، آژانس مجوز اضطراری برای شلیک تقویت کننده Pfizer را برای کسانی که 65 سال یا بیشتر داشتند ، با شرایط اولیه و برخی از کارگران خط مقدم اعطا کرد.

بر اساس توصیه FDA ، شش ماه پس از اتمام دوره اولیه دو مرحله ای ، شات سوم در اختیار آن افراد قرار می گیرد.

سپس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، در تصمیم جنجالی ، شلیک سوم را برای همان گروه ها توصیه کرد که دکتر روشل والنسکی ، مدیر CDC را با مشاوران خارجی CDC که فکر می کردند عکسبرداری تقویت کننده برای کارگران جلو ضروری نیست ، قرار داد.

سهام J&J در معاملات اخبار قبل از بازار 0.5 درصد افزایش یافت. این سهام آخرین بار در حدود 160 دلار برای هر سهم معامله شد و ارزش بازار حدود 419 میلیارد دلار را به شرکت نیوبرانزویک ، واقع در نیوجرسی داد.

دیدگاهتان را بنویسید