علوم ورزشی دوره پاکسازی استروئید و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها


آنچه در این مقاله می خوانید

هدف اصلی از پاکسازی طبیعی بدن از استروئیدها یا مکمل ها از بین بردن سموم و بقایای تجمع یافته در بدن در اثر استفاده از داروهای غیرقانونی یا مجموعه ای از داروها است. این پاکسازی را می توان در طی یک فرآیند سم زدایی انجام داد.

کبد شما تمام داروها را به عنوان ترکیبات سمی پردازش می کند که باید از بدن خارج شوند. اگر بقیه این داروها از بدن دفع نشوند ، کبد سمی می شود. خوشبختانه ، روش های طبیعی برای استفاده از سم زدایی وجود دارد که به بدن شما در سم زدایی پس از مصرف استروئید یا مکمل کمک می کند. در این مقاله شما را با روشهای طبیعی و مفید برای سم زدایی بدن پس از مصرف استروئیدها و پاکسازی کبد بعد از دوره مکمل بدنسازی آشنا می کنیم.

روشهای طبیعی سم زدایی بدن پس از مصرف استروئیدها

اولین پایه

هر روز 9 تا 12 لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب کافی به عملکرد کلیه ها و کبد کمک می کند تا بتوانند بهتر از بقیه داروهای بدن خلاص شوند. نوشیدن مقدار زیادی آب همچنین باعث افزایش عرق کردن و خنک شدن بدن در دمای بالا می شود.

مرحله دوم

هر روز یک ساعت تمرینات قلبی و تنفسی مانند ایروبیک ، شنا و دویدن را انجام دهید. ورزش باعث تقویت و تحریک کلیه ها ، کبد و سایر اندام های حیاتی می شود و همچنین بقایای داروها را از طریق عرق از بین می برد.

مهره پا

روزانه 60 تا 90 گرم جلبک دریایی تازه بخورید. آلژینات سدیم یک ماده فعال در جلبک دریایی است که به بقایای دارو در دستگاه گوارش شما متصل شده و از جذب مجدد آنها در بدن جلوگیری می کند.

مرحله چهارم

هر روز یک قرص خمیر دندان شیرین همراه غذا میل کنید. ماده فعال این گل اینولین است که جریان صفرا را افزایش می دهد و به کبد شما کمک می کند بقیه دارو را از اندام های داخلی شما پاک کند.


نکته مطالعه: بدن و کبد را با 30 غذای طبیعی سم زدایی کنید


مرحله پنجم

هر روز یک فنجان چای تازه زنجبیل بنوشید تا دارو از بدن شما پاک شود. زنجبیل ماده فعال زنجبیل است که باعث افزایش تعریق می شود و بقیه دارو را از روی پوست شما حذف می کند. زنجبیل تازه تازه را بریده و در یک لیوان بگذارید و آب جوش به آن اضافه کنید. برای شیرین کردن این چای می توانید از عسل استفاده کنید.

سم زدایی یک یا دو بار در سال برای سلامت کلی و طول عمر مفید است. ابتدا ، ما در مورد راه هایی صحبت می کنیم که می توانید هر روز برای پاکسازی بدن خود انجام دهید.

در اینجا چند دستورالعمل ساده وجود دارد:

۱ مخلوطی از دو قاشق غذاخوری سرکه سیب ، سرکه سیب خالص و ارگانیک تهیه کنید.

۲ یک هشتم تا نیم قاشق چای خوری جوش شیرین به خنثی کردن سرکه ای که می خورید کمک می کند تا به مینای دندان شما آسیب نرساند ، اما همچنان از مزایای منحصر به فرد سرکه سیب بهره مند خواهید شد.

همچنین اگر سرکه ابتدا خنثی شود ، بدن می تواند آن را بهتر جذب کند. اگر خاصیت اسیدی سرکه شما را آزار می دهد (رفلاکس و…) ، می توانید از جوش شیرین بیشتری استفاده کنید. با یک هشتم قاشق چایخوری جوش شیرین شروع کنید و میزان تحمل بدن خود را آزمایش کنید. یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین برای اکثر مردم ایده آل است. به خاطر داشته باشید که جوش شیرین حاوی سدیم است و شما باید در روزهای اول آب بیشتری بنوشید تا بدن شما بتواند با این نمک اضافی سازگار شود.

۳. یک چهارم یا نصف آب لیمو تازه

۴ یک قاشق غذاخوری عسل ارگانیک

حدود 120 تا 180 میلی لیتر آب به این مواد اضافه کنید و آن را 2 تا 4 بار در روز بنوشید. بسیار عالی است اگر بتوانید این ترکیب را با معده خالی بنوشید. برای تهیه چیزی شبیه چای با این ترکیب می توانید از آب جوش استفاده کنید.

اگر می خواهید خوشمزه تر شود می توانید از مواد زیر نیز استفاده کنید.

۱ بیست قطره عصاره زنجبیل

۲ نصف قاشق چایخوری فلفل قرمز (فلفل قرمز). برای آزمایش میزان تحمل بدن خود با مقدار بسیار کمی شروع کنید. فلفل قرمز می تواند بافت های دستگاه گوارش را بازسازی کرده و آسیب های آن را التیام بخشد.

همچنین در صورت استفاده با سایر غذاها اثربخشی آن را افزایش می دهد و بافت قلب و عروق را ترمیم می کند. تحقیقات علمی نشان داده است که فلفل قرمز می تواند از حملات قلبی جلوگیری کند و بر خلاف تصور رایج باعث ایجاد زخم معده نمی شود ، بلکه در واقع آنها را درمان می کند!

فلفل تند یک کالری طبیعی است که می تواند دمای بدن را افزایش داده ، متابولیسم را افزایش داده و در نهایت چربی سوزی را تسریع کند. با افزایش جریان خون ، فلفل قرمز جریان مایع لنفاوی را در عروق لنفاوی افزایش می دهد که منجر به کاهش سلولیت در زنان ، سم زدایی بدن ، سلامت کلی ، چربی سوزی و کنترل وزن می شود!

۳. یک قاشق چایخوری زردچوبه. زردچوبه به بازیابی میکروبیوتا یا فلور روده کمک می کند و همچنین می تواند به پاکسازی پوست افراد مبتلا به آکنه و آکنه کمک کند. زردچوبه برای جلوگیری از رشد بیش از حد موهای صورت در زنان مفید است.


توصیه مطالعه: قرص دیانابول و عوارض و مزایای آن چیست؟


سایر گیاهان و مکمل هایی که به سم زدایی بدن کمک می کنند

چگونه می توانید بدن خود را بعد از مصرف استروئیدها و مکمل ها سم زدایی کنید؟

۱ گیاه خار مریم. کبد مهمترین اندام بدن برای سم زدایی است. مریم گلی به سم زدایی و عملکرد صحیح کبد کمک می کند.

۲ دهیدروآپی اندروسترون (DHEA) ، که به عنوان هورمون ضد پیری نیز شناخته می شود. کسانی که به کافئین عادت دارند ، کسانی که عاشق چربی سوزی هستند و کسانی که به طور مرتب مکمل مصرف می کنند ، اغلب می گویند چنین چیزهایی دیگر برای آنها مفید نیست.

دلیل این امر احتمالاً چیزی است که در زبان رایج بیان می شود ؛ بدن به آن عادت کرده است. این همان چیزی است که در زبان پزشکی “خستگی آدرنال” نامیده می شود. غدد فوق کلیوی شما غدد کوچکی هستند که در هر کلیه یافت می شوند.

این غدد نقش مهمی در ترشح هورمون ها دارند. استرس زیاد ، بی خوابی و مصرف محرک های بالا از عوامل اصلی فشار بالای آدرنال هستند. غدد فوق کلیوی هنگامی که تحت فشار زیادی هستند نمی توانند به خوبی کار کنند. DHEA به این غدد کمک می کند تا از اضافه بار خلاص شوند. البته این مکمل باید زیر نظر پزشک مصرف شود. کاهش استرس ، خواب کافی و محدود کردن مصرف کافئین می تواند به این مکمل کمک کند.

۳. آلوئه ورا. ژل آلوئه ورا یکی از بهترین پاک کننده های دستگاه گوارش است.

۴ نفت هند. البته نباید از آن اغلب استفاده کرد زیرا می تواند انقباضات و فعالیت های روده کوچک و همچنین روده بزرگ را افزایش دهد ، بنابراین تمام نواحی روده شما را تمیز می کند.

۵ پوسته یا سایلیوم و سایر مکمل های فیبر. شما باید دستگاه گوارش خود را پاک کنید و فیبر می تواند این کار را سریعتر انجام دهد.

۶ آنزیم های گوارشی این مکمل ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید.

۷ خربزه درختی یا پاپایا. پاپایا بهترین آنزیم گوارشی طبیعی است که می توانید بخورید. نصف پاپایا ، نصف آناناس ، مقداری یخ و آب را مخلوط کرده و بنوشید.

۸ روغن ماهی. روغن کبد ماهی برای سم زدایی عالی است.

نکات مهمی که باید در دوره پاکسازی سم زدایی به خاطر داشته باشید

۱ مقدار زیادی آب بنوشید زیرا سیستم بدن خود را به خوبی شستشو می دهید.

۲ قند ، شیرین کننده ها و کافئین را محدود کنید. شما باید تمام مواد سمی و بی فایده را حذف یا حداقل به شدت محدود کنید.

۳. مصرف لبنیات را به حداقل برسانید زیرا به خوبی با فرایند سم زدایی ارتباط ندارد.

۴ مصرف گوشت را محدود کنید زیرا گوشت به سرعت هضم نمی شود و به مدت طولانی در معده شما می ماند.

۵ فیبر ، فیبر و دوباره فیبر! هنگامی که بدن سم زدایی می شود ، رادیکال های آزاد و سموم از کبد ، کلیه ها و سیستم لنفاوی وارد جریان خون می شوند و باید از بین بروند. مصرف فیبر رژیمی یا مکمل های فیبر بخشی جدایی ناپذیر از برنامه سم زدایی است.


توصیه مطالعه: فیبر چیست و چگونه مصرف آن می تواند چربی شکم را کاهش دهد؟


۶ شکم خود را با یک برس خشک بمالید یا ماساژ دهید. اولین کاری که بعد از بیدار شدن در صبح انجام می دهید ماساژ دادن حرکات دایره ای (15 جهت عقربه های ساعت و 15 خلاف جهت عقربه های ساعت) برای کمک به دفع مدفوع و اجابت مزاج است.

۷ تا آنجا که ممکن است غذای خام از غذاهای پخته ، به ویژه سبزیجات خام بخورید. نگران قند میوه نباشید ، با خوردن میوه چربی تجمع نمی دهید. آجیل و دانه ها ، لوبیا و حبوبات ، جوانه ها و ماهی منابع عالی پروتئین هستند.

می توانید از پروتئین آن در برنامه سم زدایی خود استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که پروتئین دارای شیرین کننده است ، مگر اینکه نسخه بدون قند را تهیه کرده و در مصرف آن زیاده روی نکنید.

تکنیک های سم زدایی غیر غذایی

۱ حمام روغن درخت چای یا استفاده از صابون نعناع باعث اکسیژن رسانی به خون می شود. هرچه اکسیژن بیشتری در جریان خون داشته باشید ، جریان خون بیشتر ، سیستم لنفاوی بیشتر و سم زدایی مثرتر است.

۲ روغن نارگیل یا لوسیون بدن شیر نارگیل به سم زدایی کمک می کند.

۳. تکنیک دوش کنتراست یکی از بهترین تکنیک هایی است که جریان سیستم لنفاوی را افزایش می دهد ، سم زدایی می کند و حتی از سرطان جلوگیری می کند (به ویژه سرطان پستان که مربوط به جریان لنفاوی است). در دوش کنتراست ، ابتدا با آب گرم دوش می گیرید که باعث افزایش عروق و افزایش جریان خون می شود و سپس ناگهان دوش آب سرد می گیرید که باعث تنگ شدن عروق و کند شدن ناگهانی جریان خون می شود.

ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com

منابع: livestrong + itoids


دیدگاهتان را بنویسید