علوم ورزشی پروتئین و افزایش وزن


آنچه در این مقاله می خوانید

آیا به راحتی از شیک پروتئینی خود بعد از ورزش لذت می برید؟ پروتئین شیک امروزه بسیار محبوب شده است زیرا راحت ، سریع و همه کاره هستند و در رژیم غذایی اکثر ورزشکاران دیده می شود ، بنابراین مصرف آنها این س questionال را ایجاد می کند که چه رابطه ای بین پروتئین و افزایش وزن وجود دارد.

مکمل های پروتئینی غیر گیاهی اغلب حاوی پروتئین آب پنیر یا کازئین مشتق شده از محصولات لبنی هستند. پروتئین آب پنیر به سرعت هضم می شود ، که منجر به تحویل سریع آمینو اسیدها به بافت ماهیچه ای می شود. در مقابل ، کازئین به آرامی هضم می شود. هر دو برای ترمیم و نفخ ماهیچه مفید هستند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که آب پنیر فواید زیادی برای سلامتی دارد که فراتر از تأمین پروتئین عضلانی است. مطالعات نشان می دهد که آب پنیر به کاهش فشار خون ، کاهش التهاب ، کنترل قند خون و حفظ گرسنگی کمک می کند. همه چیز برای حفظ ترکیب بدن مفید است!

در صورت انجام هرگونه ورزش ، به ویژه تمرینات مقاومتی ، پروتئین آب پنیر و کازئین هر دو عضله را با تامین آمینو اسیدها برای ترمیم و بازسازی آنها تقویت می کنند. آب پنیر همچنین سرشار از آمینو اسید لوسین است که یک اسید آمینه حیاتی برای توده عضلانی است. در حقیقت ، این مقدار دو برابر میزان لوسین موجود در کازئین است. بنابراین ، یک مکمل پروتئینی حاوی آب پنیر به شما کمک می کند تا پروتئین کافی همراه با لوسین برای حمایت از رشد ماهیچه ها دریافت کنید.

رابطه بین پروتئین و افزایش وزن – آیا مصرف پروتئین می تواند وزن را افزایش دهد؟

مکمل های غذایی حاوی کالری نیستند. یکی از سوالاتی که مردم می پرسند این است که رابطه پروتئین و افزایش وزن چیست؟ آیا مصرف مکمل های پروتئینی به افزایش وزن کمک می کند؟ مطالعه ای در دانشگاه پردو این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

در این مطالعه ، محققان بیش از 2000 ماده مغذی مربوط به استفاده از مکمل های پروتئینی در بزرگسالان سالم را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند. خبر خوب این است که مکمل های پروتئینی به افزایش توده بدون چربی بدن کمک می کند. به همین دلیل مردم از آن استفاده می کنند. اما به گفته تحلیلگران این که آیا آنها منجر به افزایش وزن می شوند بستگی به زمان مصرف آنها دارد.

آنها دریافتند که مصرف مکمل ها بین وعده های غذایی با افزایش وزن ارتباط دارد. در مقابل ، مصرف مکمل مشابه وعده های غذایی منجر به افزایش وزن نشد. چرا چنین چیزی ممکن است؟ به نظر می رسد افرادی که مکمل های پروتئینی بین وعده های غذایی مصرف می کنند ، همیشه با خوردن کمتر کالری بیشتری را پر نمی کنند.

بنابراین ، کالری اضافی منجر به کالری اضافی در یک روز می شود. این مطالعه نشان می دهد که وقتی از مکمل پروتئین استفاده می کنید ، منطقی است که آن را با غذا برای کاهش وزن مصرف کنید. اگر با غذا غذا نمی خورید ، باید کمتر غذا بخورید تا کالری اضافی را جبران کنید.

در حالی که غذاها و پروتئین زیاد چربی بدن را افزایش می دهند ، در صورت مصرف کافی از آنها می توانند منجر به افزایش عضله شوند. اگر وزن خود را متوقف کرده یا کاهش داده اید ، مصرف مکمل ها بین وعده های غذایی ممکن است یک عامل باشد. اغلب اوقات ، کالری دریافتی بین وعده های غذایی را جبران نمی کنیم.

حدس زدن
باید بخواند:

نحوه آماده سازی 12 پروتئین شیک برای حداکثر رشد عضلات پس از تمرین

به سبک و تقویت نیاز دارید؟

اگر از یک وعده غذایی کامل و رژیم غذایی غنی از مواد مغذی استفاده می کنید ، ممکن است نیازی به مکمل پروتئین نداشته باشید. بسیاری از بدنسازان بعد از ورزش از شیک های پروتئینی استفاده می کنند. اگر بین وعده های غذایی و هنگام خوردن وعده های غذایی معمولی خود شیک پروتئین مصرف می کنید ، کالری دریافتی شما افزایش می یابد.

همچنین ایده خوبی نیست که بیشتر پروتئین دریافتی خود را از شیک های پروتئینی دریافت کنید. این به این دلیل است که غذاهای پروتئینی حاوی مواد مغذی دیگری هستند که از سلامت و حفظ بافت های بدن حمایت می کنند. در حقیقت ، یکی از بهترین منابع پروتئین با کیفیت بالا تخم مرغ است ، زیرا مقدار قابل توجهی از تمام اسیدهای آمینه ضروری را تأمین می کند.

در حقیقت ، تخم مرغ استاندارد طلایی است که سایر منابع پروتئینی با آن مقایسه می شود. تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین B و سلنیوم است و زرده تخم مرغ حاوی لوتئین و زیزانتین است. این ترکیبات در شبکیه جمع شده و به محافظت از شبکیه در برابر صدمات ناشی از اشعه ماوراء بنفش کمک می کند. بنابراین ، مصرف بیشتر این آنتی اکسیدان ها ممکن است در برابر برخی بیماری های مرتبط با چشم مانند آب مروارید و انحطاط مولکولی مرتبط با سن محافظت کند.

حدس زدن
باید بخواند:

آیا برای بدنسازی باید سفیده یا زرده تخم مرغ بخوریم؟

مکمل های گیاهی چطور؟

اگرچه پروتئین گیاهی حاوی یک یا چند آمینو اسید ضروری نیست ، اما هنگام استفاده از انواع منابع پروتئینی گیاهی ، تمام اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن را دریافت می کنید. در بین منابع پروتئین گیاهی ، سویا به عنوان منبع پروتئین گیاهی شناخته می شود. سویا منبع غنی است زیرا حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری مانند پروتئین حیوانی است. مکمل های گیاهی ، به ویژه پروتئین نخود ، در حال افزایش است ، اما می توانید پروتئین گیاهی را از منابع طبیعی مانند توفو ، لوبیا ، آجیل ، غلات کامل و حتی برخی سبزیجات دریافت کنید.

حدس زدن
باید بخواند:

بهترین منابع پروتئین گیاهی برای عضله سازی

یکی از بزرگترین مزایای مکمل های پروتئینی ، به ویژه آنهایی که حاوی آب پنیر هستند ، جذب سریع منابع غذایی پروتئینی است. اگر جلسه تمرینی خود را به پایان رسانده اید و می خواهید اسیدهای آمینه به سرعت به ماهیچه های شما برسند ، سریعترین راه برای انجام این کار استفاده از مکمل پروتئین آب پنیر است. هضم و جذب پروتئین توسط مواد غذایی جامد بیشتر طول می کشد.

مکمل پروتئین می تواند در عرض چند دقیقه به بافت ماهیچه ای شما برسد. برخی از تحقیقات قبلی نشان داده اند که این دریچه آنابولیک است و باید سنتز پروتئین عضلات را پس از ورزش تسریع کند. اما تحقیقات اخیر ایده دریچه آنابولیک را زیر سوال برده است. دریچه آنابولیک فقط در صورت روزه داری ممکن است اهمیت داشته باشد. درنهایت دریافت پروتئین کافی و مصرف آن در هر وعده غذایی بیشتر به نظر می رسد.

همچنین ، به خاطر داشته باشید که آزمایش برخی مکمل های غذایی به طور مستقل می تواند آلاینده ها ، از جمله فلزات سنگین را افزایش دهد. بنابراین ، قبل از خرید هر گونه مکمل پروتئینی ، تحقیقات خود را انجام داده و از یک تولید کننده معتبر خرید کنید. برخی منابع ، مانند آزمایشگاه های مصرف کننده ، مکمل ها را به طور مستقل آزمایش می کنند و نتایج را منتشر می کنند. این گزارش ها را بخوانید و بدانید که می خواهید چه چیزی بخرید.

نتیجه رابطه بین پروتئین و افزایش وزن

  • مصرف کم پروتئین می تواند باعث از دست دادن ماهیچه ها و افزایش میزان چربی در بدن شما شود.
  • پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی در رژیم غذایی است. مقدار مناسب را در رژیم غذایی خود مصرف کنید.
  • مصرف بیش از حد پروتئین به افزایش حجم و وزن بیش از حد کمک نمی کند ، از طرف دیگر ، می تواند عوارض جانبی در بدن ایجاد کند. از مصرف زیاد خودداری کنید. به یاد داشته باشید که مقدار اضافی پروتئین نیز به شکل چربی ذخیره می شود.
  • ورزش و خوردن پروتئین کافی می تواند باعث افزایش وزن شود ، اما نه افزایش وزن.

سرانجام

مکمل های غذایی و پروتئین برای نتایج عضله سازی ضروری نیستند. بزرگترین مزایای آنها راحتی آنها و این واقعیت است که آنها اسیدهای آمینه را سریعتر از غذا حمل می کنند. طبق تحقیقات اخیر ، ممکن است میزان آنابولیک اغراق آمیز باشد ، بنابراین کلید مصرف پروتئین ایجاد فضای کافی برای مصرف در طول روز است. می توانید این کار را با هر غذایی انجام دهید!


بیشتر بخوانید: چگونه پروتئین به کاهش طبیعی وزن کمک می کند


ویرایش و ترجمه ellevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید