فرصت های از دست رفته در بودجه 2022در بودجه ای که همه آنچه اعلام شده بود به طور جامع از قبل ارائه شده بود ، جالب ترین داستان در چیزی بود که شایسته ذکر آن در سخنرانی هیچ وزیر نبود.

حتی با توجه به استانداردهای بودجه های اخیر ، این امر استثنایی بود به این معنا که دولت تا کنون هیچ گونه یادداشتی را زیر وصله ها نگه نداشته است. شاید آنها به جزئیات Grand National تکیه می کردند با تشکر از کارگران خط مقدم که برجسته بودند ، اما ، البته ، دولت تلاش کرد تا این هدف باز را به چیزی شبیه به یک گل به خود تبدیل کند.

این تنها چیزی نبود که از دست رفته بود نمایه سازی نوارهای مالیاتی و اعتبارات به طور گسترده ای به عنوان تاخیر طولانی مشخص شده بود و می تواند پیروزی پاسچال دونوهو ، وزیر دارایی باشد. این هزینه بیش از افزایش برنامه ریزی شده در گروه مالیات بر درآمد برای سال جاری نیست و وزیر را از فشار سالانه لابی گری بودجه از طرف همکاران ، TD ها و علایق شخصی خلاص می کند.

بالاخره چیزی نبود.

همین امر حداقل در مورد اولین گام جدید در الزامات مشخص شده برای PRSI بالاتر برای همه-کارفرمایان ، مشاغل آزاد و کارگران صادق بود. هیچ کس به صندوق بیمه اجتماعی ایرلند – که حقوق بازنشستگان دولتی و سایر حقوق رفاهی را پرداخت می کند – نگاه نمی کند ، آنها فکر می کنند که می تواند هزینه ها را بپردازد. هر سال که تأخیر می کنیم ، افزایش اجتناب ناپذیر چشمگیرتر و از نظر سیاسی در خط مشكل تر می شود.

لابی در تجارت

و در حالی که خبرهای خوبی برای کارآفرینان وجود داشت – به ویژه وعده اصلاح طرح مشوق و سرمایه گذاری مورد علاقه مشاغل – هیچ تعهدی با لابی های مورد توافق تجاری برای اصلاح کار وجود نداشت. رژیم مالیاتی بر سود سرمایه ای که بسیاری می گویند مجازات کسانی است که خطرات مالی در راه اندازی یک کسب و کار

شاید دولت منتظر باشد تا کمیسیون مالیات و رفاه کار خود را تکمیل کرده و قبل از ایجاد تغییرات اساسی در قانون مالیات ، به بودجه سال آینده گزارش دهد. اما این سال نزدیک به انتخابات خواهد بود.

عدم انجام هرگونه حرکتی در سال جاری به دلیل بهبود چشمگیر اقتصاد از کووید -19 ، یک فرصت از دست رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید