کودکانی که منتظر جراحی اسکولیوز “شکنجه” هستند – رویسان شورتالTaoiseach Micheál Martin با خانواده آدام تری ، پسری 10 ساله صحبت کرد که چهار سال است منتظر درمان فوری اسکولیوز است.

خمیدگی ستون فقرات و سایر بیماریهای جدی پزشکی در مصاحبه ای رادیویی برجسته شد و در دیل مطرح شد.

آقای مارتین روز پنجشنبه تأیید کرد که با خانواده تری صحبت کرده است. او گفت که نمی خواهد آنچه گفته شد را فاش کند ، اما واضح است که خانواده دچار مشکلات زیادی شده اند و به ویژه آدم ، یک سری جراحی ها را انجام داده است.

آقای مارتین با استفان دانلی وزیر بهداشت صحبت کرد و به وضوح گفت که او می خواهد آدم هر چه زودتر عمل فوری مورد نیاز خود را انجام دهد. “نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد این اتفاق می افتد ، اما این موضوع را از نظر اطمینان از این که کودکان به موقع جراحی می کنند ، به ویژه اسکولیوز ، روشن می کند ، زیرا زمان بندی از نظر پیشرفت بیماری مهم است.”

اظهارات آقای مارتین در حالی مطرح شد که مورد یک کودک دیگر مبتلا به اسکولیوز پیشرفته و سایر شرایط جدی سلامتی در دیل مطرح شد.

رویسان شورتال ، رهبر مشترک سوسیال دموکرات ها مدعی شد که سیستم مراقبت های بهداشتی “شکنجه” نزدیک به 200 کودک را در لیست انتظار طولانی تسهیل می کند.

جراحی لغو شد

او در مورد روزی شش ساله که خانواده اش دو سال پس از لغو عملیات برنامه ریزی شده اسکولیوز در دسامبر 2019 منتظر بروزرسانی از بیمارستان کودکان Temple Street هستند ، اشاره کرد. در همین حال ، وضعیت کودک به طور قابل توجهی بدتر شده است.

خانم شورتال می گوید مادر روزی سعی می کند از درمان پسرش که با اسپاین بیفیدا و هیدروسفالی متولد شده و مبتلا به صرع و اسکولیوز تشخیص داده شده و کاربر تمام وقت ویلچر است ، پشیمان شود.

خانم شورتال گفت روزی ، آدم و نزدیک به 200 کودک دیگر که منتظر عمل جراحی اسکولیوز هستند “شکنجه می شوند”.

“هیچ راه دیگری برای توصیف چنین تورم بی رحمانه ای از درد غیر ضروری” وجود نداشت. بدن کودکان “به طور دائمی تغییر شکل می یابد و به دلیل عدم مداخله پزشکی به موقع از درد قابل اجتناب برخوردار است”.

تانیست لئو وارادکار گفت که پرونده روزی را پیگیری می کند. او فهمید که تاریخ 4 اکتبر برای عملیات لغو شد و این برای خانواده “فوق العاده دشوار” بود.

دیدگاهتان را بنویسید