یک مهمان عمومی با نگاهی نادر به داخل سفارت آمریکا در دوبلین نگاه می کنددر دوبلین تعداد آدرسهای معتبرتر و ساختمانهای تحسین برانگیزتر از سفارت آمریکا در بالسبریج وجود دارد.

ساختمان Chancery ، برای اینکه عنوان مناسب خود را به دست آورد ، در ماه مه 1964 در مثلث زمینی احاطه شده توسط جاده الگین و جاده پمبروک افتتاح شد. هم Taoiseach Seán Lemass و هم رئیس جمهور آمون د والرا حضور داشتند.

در اولین روز خود تنها 5 هزار نفر به استقبال این بنای آینده گرایانه رفتند که برخلاف بسیاری از هیولاهای وحشی ساخته شده در دوبلین در دهه 1960 ، سالهای خود را سپری کرد. شکل دایره ای آن ، که توسط پروفسور هاروارد جان ام یوهانسن و معمار ایرلندی مایکل اسکات طراحی شده بود ، ادای احترام به آثار باستانی سلتی ، عمدتا نیوگرنج ، برای دژهای سنگی گرد و برجهای مارتلو بود.

طرح او همچنین پرچم اصلی ستارگان و نوارها را با 13 ستاره نشان می دهد که نمایانگر 13 حالت با نقوش دایره ای هستند.

وقتی سفارت افتتاح شد ، دشمن اصلی آمریکا ، اتحاد جماهیر شوروی ، در یک مسابقه اسلحه باز با سلاح های هسته ای و ارتش عظیم شرکت کرد. اگرچه ، با توجه به دوران هسته ای و جنگ سرد ، دو طبقه از ساختمان پنج طبقه آن در زیر زمین قرار دارند ، سفارتخانه ها به عنوان اهداف در نظر گرفته نشدند.

در حال حاضر دشمن آمریکا از ابزارهای پنهان استفاده می کند و این ساختمان یکی از بهترین استحکامات در ایرلند است. جایی که زمانی دسترسی آزاد از خیابان وجود داشت ، اکنون سفارت با دیوارهای بلند و ضد انفجار و دوربین های امنیتی محافظت می شود.

تنها زمانی که بازدیدهای عمومی معمولاً برای تغییر زندگی برای اخذ ویزا برای زندگی یا کار در ایالات متحده است. هنوز باید به صورت حضوری و در سفارت انجام شود.

روز جمعه سفارت بخشی از آن خواهد بود خانه باز دوبلین (OHD) برای اولین بار و عموم مردم قادر به پیش ثبت نام برای بازدید خواهند بود.

Open House به رهبری بنیاد معماری ایرلند ، امکان دسترسی به فضای داخلی برخی از معتبرترین ساختمانهای شهر را که به طور معمول برای عموم باز نیست ، در اختیار مسافران قرار می دهد.

سفارت از سه رئیس جمهور آمریکا ریچارد نیکسون ، بیل کلینتون و باراک اوباما استقبال کرد. نفر چهارم ، جان اف کندی ، یک قهرمان ساختمان بود که در ابتدا در کنگره محکوم شد و آن را شبیه “دسته ای از جک های فلپ دار با کمی کره” دانست. هزینه آن 750،000 پوند (14 میلیون یورو) بود و بلوک های بتنی پیش ساخته باید از هلند با بارج حمل می شد.

متأسفانه رئیس جمهور کندی هرگز نتوانست سفارت را در سرزمین اجدادش آماده ببیند.

وی بیشتر در ارتباط با حادثه سال 2011 با پرزیدنت اوباما ، هنگامی که لیموزین ریاست جمهوری ، با نام مستعار جانور ، بر روی شیب امنیتی که از محوطه سفارت بیرون آمده بود ، برخورد کرد.

فضای داخلی سفارت تحت سلطه یک دهلیز سه طبقه به نام روتوندا است که به پشت بام می رسد و شبیه به یک سالن اپرا با بالکن هایی است که به طبقه باز می شود و پذیرایی و جلسات کارکنان در آن برگزار می شود. کمی بی نظم یک صندوق تلفن به سبک قدیمی در گوشه سبز رنگ آمیزی شده است.

ساختمان توسط کارکنان بسیار دوست داشتنی است اما متأسفانه نیازهای سفارت فضای بیشتری به آن داده است.

سفارت یک قرارداد انتخابی برای خرید سایتی دارد که هتل قدیمی هیئت داوران در آن طرف خیابان واقع شده است. کریستوفر ورست ، معاون ماموریت نمایندگی ، که سفارت را اداره می کند تا زمانی که سفیر جدید کلر کرونین یا قبل از پایان سال یا آمدن او به آنجا می آید ، می گوید: “ما تا 18 ماه آینده امیدواریم بتوانیم آن زمین را خریداری کنیم.” اوایل سال آینده

آقای ورست تأکید کرد که سالهای زیادی می تواند سپری شود تا سفارت به دلیل طراحی کلیساهای کوچک ، مجوز برنامه ریزی و ساخت و ساز به مکان جدیدی منتقل شود. او گفت: “ما فعلا برای مدت زمان خوبی اینجا خواهیم بود.”

با تخلیه سفارت چه اتفاقی برای ساختمان می افتد؟ “این قطعه ای از معماری تاریخی است. تصورش سخت است این سوال میلیارد دلاری است که ما پاسخی برای آن نمی دانیم. “

openhousedublin.com

دیدگاهتان را بنویسید