7 حقیقت تغذیه بادام و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

بادام خام و خشک بدون پوسته. توجه به هسته خوراکی داخل آن.

بادام در طول سال به راحتی در بازارها موجود است. آجیل به اشکال مختلف مانند پوست کنده ، بدون پوست (با پوسته خارجی) ، نمک زده ، شیرین یا پودر شده (آرد/آرد بادام) برای فروش در فروشگاه ها عرضه می شود.

هنگام خرید ، به دنبال لوبیا باشید که رنگ قهوه ای روشن ، فشرده و همگن دارد و احساس سنگینی در دست دارد. آنها باید عاری از ترک/بریدگی ، کپک ، لکه و بوی نامطبوع باشند.

بادام کامل بدون پوست را در محل خشک و خنک برای چند ماه قرار دهید تا ذخیره شود. با این حال ، حبوبات پوسته دار باید در ظرفی محکم در یخچال نگهداری شوند تا از فاسد شدن جلوگیری شود.

مصارف آشپزخانه


کره بادام زمینی

فندق های خام کامل در واحدهای فرآوری با استفاده از ماشین های کراکر بزرگ باز می شوند. تجهیزات خردکن مهره کوچکتر یا انبردست دستی معمولاً برای مصارف داخلی کافی است.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • بادام را می توان به صورت خام ، شور یا شیرین مصرف کرد.

  • آنها شیرین با طعم دلپذیر اما دلپذیر هستند. شیر بادام شیرین شده (میلک شیک بادام) این نوشیدنی یکی از محبوب ترین نوشیدنی های شاداب کننده در هند و دیگر کشورهای آسیای جنوبی است.
  • بادام یکی از محبوب ترین آجیل هایی است که در غذاهای مختلف برنج ، غذاهای خوش طعم و شیرین در منطقه خاورمیانه استفاده می شود.

  • برش های بادام اغلب روی دسرها ، به ویژه بستنی ها و سایر آماده سازی های بستنی ، پاشیده می شود.

  • آنها به طور گسترده ای در شیرینی پزی علاوه بر کوکی ها ، بیسکویت ها ، دسرها ، بارهای انرژی زا و کیک ها استفاده می شدند. در فرانسه ، فرنگیپان یک کیک مورد علاقه است که از آرد بادام تهیه می شود.

  • مغزهای خالی که در تهیه روغن بادام نیز استفاده می شود ، جایگزینی ایده آل برای حساسیت به بادام زمینی است.
  • بادام سبز و رسیده فوق العاده خوشمزه است! این آجیل های خوراکی ، جوان و نرم در اواخر بهار وارد بازار کشاورزان شد. برای غذا خوردن ، پوشش بیرونی سبز را با استفاده از چاقو جدا کرده و از لوبیای سفید شیرین و خامه ای داخل آن لذت ببرید!

مشخصات امنیتی

حساسیت به بادام ، بادام زمینی ، پسته و غیره اگرچه به اندازه سایر حساسیت های آجیل درختی رایج نیست. با این حال ، آنها اغلب می توانند باعث واکنش های متقاطع حساسیت به غذاهای تهیه شده با آنها در برخی افراد شوند.

نوع و شدت علائم می تواند متفاوت باشد و ممکن است شامل استفراغ ، اسهال ، درد شکم ، تورم لب و گلو که باعث تنفس می شود و احتقان قفسه سینه باشد. به همین دلیل ، افراد مبتلا به سندرم حساسیت به آجیل باید هنگام مصرف غذاهایی که با بادام تهیه می شوند ، مراقب باشند. (سلب مسئولیت).


≺≺ -باز آجیل و دانه ها از جانب بادامبه برای مشاهده یک لیست چشمگیر از آجیل و دانه ها با تصاویر کامل از ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≺≺ -به عقب صفحه نخست.

سایر منابع:

  1. پایگاه داده ملی تغذیه USDA.

  2. تخته بادام کالیفرنیا.دیدگاهتان را بنویسید