امگا 3 در بدنسازی ؛ هفت نیاز برای مصرف در دوزهای متعادل


مصرف امگا 3 در بدنسازی برای بازسازی عضلات و بازیابی ورزش اهمیت زیادی دارد. این به این دلیل است که اسیدهای چرب امگا 3 موجود است. اسیدهای ضروری برای بدن آیا آنها نقش مهمی در عملکردهای بدن ایفا می کنند؟

روغن های حاصل از ماهی های روغنی ماهی قزل آلا یا ساردین آنها جزو منابع طبیعی امگا 3 هستند که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد. اما برای ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان ، بهتر است نگاهی دقیق تر به این مزایا بیندازید.

فواید امگا 3 در بدنسازی

امگا 3 یکی از آنهاست. اسیدهای چرب اشباع نشده در بیشتر مواقع ، تنظیم فعالیت های بدن ضروری است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن ساخته نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها دریافت شود.

چربی ها در بافت ها و سلول های بدن یافت می شوند. مقدار متعادل مصرف کنید امگا 3 در بدنسازی کاملاً ضروری است که ماهیچه ها را تن کنید ، که گامی بسیار مهم برای این تمرین است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

چندین فایده از مصرف اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی وجود دارد ، از جمله بهبود. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد با این حال ، ما در مورد مزایای این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

1. افزایش اثر ورزش

جالب است بدانید که در حین ورزش بدن تحت تأثیر فشار زیاد قرار می گیرد. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و تعادل برای سلامتی و همچنین متابولیسم پروتئین در ماهیچه ها ایجاد می کند.

هنگامی که ورزش و فعالیت بدنی به پایان می رسد ، بدن وارد فرایند ریکاوری می شود. این باعث می شود بدن با فشار ایجاد شده در حین ورزش سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نیافته است ، بیشتر در معرض آسیب فشار قرار می گیرد. در واقع می توان گفت که کاهش فشار ایجاد شده می تواند منجر به آن شود. افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی بودن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 بیشترین تأثیر را بر بهبود و بدنسازی پس از ورزش دارد که باید روزانه به میزان متعادل برای ورزشکاران مصرف شود.

2. سوخت و بافت ماهیچه ای بسازید

میزان رشد و تولید پروتئین در ماهیچه ها (MPS) تجزیه یا سوخت عضله در ماهیچه (MPB) تأثیر زیادی بر روی عضلات بدنسازان دارد. این بدان معناست که بدن در وضعیت آنابولیک قرار دارد و از وضعیت خوبی برخوردار است. با این حال ، اگر سوخت عضلات بیشتر از رشد عضلات باشد ، یک حالت کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که باعث افتادگی ماهیچه ها و کاهش توده عضلانی می شود.

امگا 3 برای رشد ماهیچه ها

مصرف منابع پروتئینی و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 در بدنسازی به جلوگیری از وضعیت کاتابولیک کمک می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده ، مصرف مکمل های پروتئینی حاوی امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. بهبودی بعد از ورزش

یکی از مهمترین مسائل برای تمرینات قدرتی مانند بدنسازی ، بهبود بعد از ورزش و رفع خستگی است. موادی که برای رفع خستگی بعد از ورزش و مصرف متعادل و منظم امگا 3 در بدنسازی مهم هستند به شرح زیر است:

  • در کاهش آسیب و ضعف عضلات مثر است
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • برای بهبود عملکرد مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد ، اما امگا 3 این کار را می کند

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

طبق تحقیقات ، مصرف امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با مصرف پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین در خون باعث تشکیل بافت ماهیچه ای می شود. به این ترتیب ، عملکرد عصبی عضلانی ، ترمیم و رشد بافت تسریع می شود و از آسیب سلولی محافظت می شود.

5. مغز ، سلامت قلب و عروق

سلامت قلب و کاهش خطر بیماری قلبیاین بسیار وابسته به مصرف روغنهای مفید است. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از فواید اصلی امگا 3 در بدنسازی است. این باعث می شود عملکرد بهتری از تمرین ایجاد شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. به همین دلیل است که مصرف می شود امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریعتر ، حرکت مناسب ، عملکرد و بازخورد آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنسازان

یکی از سوالات متداول در مورد امگا 3 در بدنسازی این است ، افزایش وزن یا نه؟ طبق تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب دارند. روغنهای مضر را حذف کنید دارند.

با این حال ، می توان گفت که امگا 3 با دوز متعادل می تواند در کاهش وزن ورزشکاران مثر باشد. این بدان معناست که می توان از کاهش وزن ناشی از مصرف آن جلوگیری کرد. طبق تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 در بیشتر افراد باعث افزایش وزن نشده است.

7. بیماری و شرایط کار

یکی از نکات مهمی که در آسیب ها موثر است و بهبود سریع را تضمین می کند ، قدرت بازیابی ماهیچه ها است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، اگر در دوزهای متوسط ​​و مناسب مصرف شوند ، بافتهای عضلانی در عوض از دست دادن عضلات جراحی حفظ خواهد شد. این حتی برای افراد غیر ورزشکار بسیار مثر است.

مصرف متعادل امگا 3

مقدار توصیه شده امگا 3 که توسط انجمن قلب آمریکا توصیه می شود 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های روغنی دریافت کرد. به یاد داشته باشید که سوخت به ازای هر 1 گرم چربی 9 کالری در بدن تولید می کند. اگر میزان مصرف امگا 3 خود را به 500 میلی گرم در روز افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. همچنین به یاد داشته باشید که 2 قاشق چای خوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی حاوی امگا 3

منابع طبیعی حاوی امگا 3
  • ماهی های روغنی ، به ویژه ماهی آزاد ، شاه ماهی ، ماهی آزاد و
  • دانه کتان و روغن
  • روغن کلزا
  • آجیل ، به ویژه گردو ، بادام زمینی ، پسته و روغن آنها
  • تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات تکمیلی

مصرف امگا 3 در بدنسازی فواید مطلوب بسیاری دارد. با این حال ، بیش از حد نیاز بدن می تواند باعث التهاب صورت و دهان و حتی کهیر شود. توصیه می شود متخصصان این زمینه آن را به میزان متعادل و دوز متناسب با نیاز بدن مصرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید