ایرلند وارد زمستان می شود تا کووید را از طبقه ای بالاتر از بقیه اروپا درمان کند


با تصمیمات قریب الوقوع در مورد بازگشایی نهایی شرکت که برای هفته آینده برنامه ریزی شده است ، روندهای مربوط به Covid-19 به طور قطع مخلوط می شوند.

جای تعجب نیست که خستگی همه گیر همه گیر وجود داشته باشد ، و با ناامیدی در مورد واکسیناسیون جمعی “بداخلاق” در ایرلند مخلوط شده است.

اگرچه یکی از بالاترین نرخ واکسیناسیون در جهان را داریم ، اما در حال حاضر یکی از بالاترین موارد ابتلا به این بیماری را در اروپا داریم.

در حالی که بسیاری از همسایگان ما در مورد همه گیری در گذشته صحبت می کردند ، صحبت در اینجا در مورد پنجمین موج ممکن است.

طبق معمول ، هیچ قطعیتی در مورد آنچه اتفاق می افتد وجود ندارد ، و هیچ اتفاق نظر در بین کارشناسان وجود ندارد ، اما ما از نظر تعداد پرونده ها از یک پایه بالا شروع می کنیم.

ما خود را در وضعیت بدتری نسبت به کشورهایی می بینیم که قفل کمتری دارند – یا تقریباً هیچ کدام – و افراد کمتری واکسینه شده اند.

در حال حاضر ، شیوع کووید -19 در ایرلند حدود سه برابر فرانسه ، آلمان و دانمارک است. ما در سوئد چهار برابر ، در ایتالیا پنج برابر و تقریباً شش برابر اسپانیا هستیم.

این شکاف ماههاست که وجود دارد ، اما هرگز به اندازه کافی توضیح داده نشده است. واضح است که ایرلند از مجاورت خود با انگلیس رنج برده است ، جایی که تعداد موارد در اکثر موارد همه گیر بیشتر از اینجا بوده است.

موارد تایید شده در بیمارستان موارد تایید شده در ICU
408
69

مقامات خاطرنشان می کنند که ایرلند دارای خانه های بزرگتر و چند نسلی است که انتقال می تواند در آنها انجام شود. منتقدان سیاست های رسمی استدلال می کنند که ما به اندازه کافی برای تقویت تأثیر واکسیناسیون تلاش نمی کنیم ، به عنوان مثال ، خواستار استانداردهای تهویه بالاتر یا ماسک بر روی کودکان خردسال هستیم.

تخت های مراقبت های ویژه

بنابراین ایرلند وارد زمستان می شود و کووید -19 را از طبقه ای بالاتر از تقریباً در هرجای دیگر اروپا بجز بریتانیا برطرف می کند. در همین حال ، سقف ما پایین تر است زیرا ما تخت های کمتری برای بیمارستان و مراقبت های ویژه داریم حتی پس از بهبود در طول همه گیری.

این اتاق محدود به مانور ، احتیاط را در پشت بسیاری از سیاست های همه گیر ما نشان می دهد. این ترس واقعی وجود دارد که در صورت تغییر سریع چیزها ، سیستم بهداشتی شکست بخورد ، همانطور که اغلب با کووید -19 تغییر می کند.

نسبت تست های مثبت از سپتامبر گذشته به شدت افزایش یافته است و در حال حاضر به 8 درصد رسیده است. حساب هایی مانند کری و واترفورد ، که قبلاً کمتر تحت تأثیر قرار می گرفتند ، اکنون در بالای لیست قرار دارند. به نظر می رسد افزایش موارد کمتر ناشی از شیوع های خاص و بیشتر ناشی از روندهای گسترده تر مربوط به بازگشایی جامعه است و در سراسر ایالت اتفاق می افتد.

بسیاری از کشورهای دیگر در حال افزایش موارد هستند ، بسیاری از آنها سبک و کوتاه مدت هستند. این امر در حال حاضر نیز صادق است ، زیرا آنها بسیار واکسینه شده اند ، اما حتی تعداد کمی از موارد منجر به بیماری جدی فشار بر خدمات بهداشتی را افزایش می دهد.

تعداد بیماران کووید -19 در بیمارستان ماه ها به طور پیوسته در حال افزایش بوده و در حال حاضر تقریباً 10 برابر بیشتر از اوایل ژوئیه است. تعداد ICU پنج برابر بیشتر است.

بسیاری از این افراد واکسینه نشده اند ، اما به لطف عفونت های پیشرفته ، تقریباً همان تعداد بیماران کووید -19 در بخش مراقبت های ویژه واکسینه شده اند ، همانطور که یک سال پیش در ICU بیماران کووید -19 وجود داشت. همانطور که در ماه قبل از کریسمس سال گذشته تعداد زیادی از مردم در ماه گذشته بر اثر این ویروس جان باختند.

در این مرحله از همه گیری می توان انتظار افزایش و شیوع موضعی را داشت. به ما هشدار داده شده است که با باز شدن جامعه منتظر آنها باشیم. سوالات کلیدی عبارتند از: آیا از آنها انتظار می رود؟ چه چیزی آنها را سوق می دهد؟ آیا می توان آنها را نگه داشت؟

عصبی بودن

عدم قطعیت در مورد این پاسخ ها باعث ایجاد آخرین قسمت عصبی در میان مقامات شده است. تعداد موارد روزانه سه بار از هفته گذشته از 2000 مورد فراتر رفته است ، اما هنوز دلیل آن را نمی دانیم.

تاکنون مدل سازی کار معقولی برای پیش بینی روندها انجام داده است ، البته در پایان خوش بینانه سناریوهای تعیین شده.

مقامات پیش بینی افزایش موارد در بین جوانان و حل و فصل بعدی را دارند و این اتفاق افتاده است. در حال حاضر موارد در میان افراد مسن که بخش بیشتری از آنها بیمار هستند در حال افزایش است.

منطق پیشنهاد می کند عملکرد واکسن ها را بررسی کنید ، که کارشناسان می گویند هنوز پس از شش ماه تقریباً 80 درصد م effectiveثر هستند. در ماه ژوئن ، دکتر تونی هولوهان ، افسر ارشد پزشکی در حال حذف سلامتی کووید در میان واکسینه شده بود ، اما با وجود همه این اقدامات که واکسن ها انجام می دهند ، شکاف های دفاعی که آنها ارائه می دهند اکنون مشهود است.

فراخوان تقویت کننده ها ، که از سن 60 سالگی شروع می شود و کارکنان مراقبت های بهداشتی ، فقط در هفته های آینده بلندتر می شود.

در این مرحله به نظر می رسد که برنامه های بازگشایی بیشتر به جای کاهش یا اعمال محدودیت های جدید باید تعدیل شوند تا این موج بتواند در نسبت زمستان نفوذ بد حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید