تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


یک زن در اتاق نشیمن مقابل لپ تاپ باز اسکوات می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 تأثیر زیادی بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشت و هنوز هم ادامه دارد. میلیون ها نفر مبتلا به این ویروس بودند و صدها هزار نفر از اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفته است. میلیون ها نفر شغل خود را از دست داده اند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار خود بوده اند که باعث مشکلات اقتصادی شدیدی شده است. دیگران از راه دور شروع به کار کردند یا تحصیل کردند. بسیاری از این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظایف کاری خود داشتند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و کارکنان زایمان ، ساعات بیشتری را در محل کار خود کار می کردند.

تحقیقات جامع در مورد تأثیر همه گیری بر وضعیت نسبی شهرها و ساکنان آنها در حال حاضر بسیار محدود است. بدون شک هرچه بیشتر شناخته شوند زمان بیشتری می گذرد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این بیماری همه گیر می تواند بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 برای تجزیه و تحلیل قبل از گزارش شاخص تناسب اندام 2022 در دسترس نخواهد بود. پیش بینی می شود که دارایی های جامعه و محیط زیست به طور قابل توجهی تحت تأثیر همه گیری قرار نگیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به احتمال زیاد به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی بیماری همه گیر بر افراد ، فعالیت های آنها ، اشتغال و اشتغال است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که می خواهید در سال 2022 مشاهده کنید عبارتند از:

رفتار بهداشتی

 • ٪ ورزش در ماه قبل
 • ٪ مطابق با دستورالعمل های فعالیت هوازی است
 • ٪ رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی و سلامتی
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ با استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای کار
 • ٪ مصرف 2+ میوه در روز
 • ٪ مصرف 3+ سبزیجات در روز

نتایج بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ از نظر سلامت جسمی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بخش بزرگی از شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شد. با تعطیلی سالن های ورزشی و عدم استفاده مردم از وسایل نقلیه عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری در محل کار ، عادات ورزشی تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در محله خود راه رفتند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که برای بسیاری از افراد ، فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته ورزش کنند ، توصیه های مربوط به سلامتی و فعالیت های هوازی را رعایت کنند و همچنین نشان دهد که آنها در ماه گذشته روزهای آمادگی جسمانی یا بیماری روانی بیشتری داشته اند. همچنین انتظار می رود اندازه گیری های شاخص تناسب وضعیت سلامت خود ارزیابی شده در سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها برای بدست آوردن غذای مغذی به دلیل کار نکردن دچار مشکل شدند ، زیرا توانایی آنها برای بازدید از مغازه های خواربار فروشی و گروه های زیادی از اقلام غذایی خارج از انبار ناشی از همه گیری محدود بود. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کنند ، اکنون در خانه نگهداری می شوند و در نتیجه از آن تغذیه لازم برخوردار نیستند. با این حال ، برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله منابع غذایی ، مزایای SNAP ، و مراکز توزیع مواد غذایی موقتی جامعه گسترش یافته است. در هر صورت ، الگوهای عادی دسترسی به غذا و مصرف غذا به طور منفی تحت تأثیر قرار گرفته است و ممکن است باعث شود افراد کمی از تعداد توصیه شده میوه و سبزیجات استفاده کنند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری در قالب ترس از عفونت COVID-19 همراه با سفرهای محدود ، محرومیت و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان ، باعث افزایش افسردگی و مسائل مربوط به سلامت روان شده است. شواهد اضطراب ناشی از همه گیری موارد مستند خرید وحشتناک و ذخیره اقلام ضروری خانه بود. شاخص های مربوط به شاخص تناسب اندام که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند ، تعداد روزهای گزارش شده از سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد ساعات پاسخ دهندگانی است که پاسخ داده اند که به طور متوسط ​​هر شب در حال دریافت هستند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم های غذایی ضعیف و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن شناخته شده است. بنابراین ، انتظار می رود که درصد ساکنان شهر مبتلا به چاقی به احتمال زیاد یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان نیز مشاهده شود زیرا کودکان حضور خود را در مدرسه متوقف کرده و در نتیجه کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه را از دست می دهند. در عوض ، آنها ساعتهای بی تحرک بیشتری را برای مطالعه ، بازی های ویدئویی و تفریح ​​به صفحه نمایش خیره می شدند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها در طول سال 2020 بیماری همه گیر COVID-19 را تجربه کردند ، ممکن است تأثیر بر شاخص های رفاه ساکنان در همه شهرها یکسان نباشد زیرا نرخ عفونت متفاوت است و رهبران شهرها محدودیت ها و شیوه های ایمنی مختلف را در زمان های مختلف در طول زمان اعمال کرده اند. امسال.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام 2020 برای گزارش سال آینده منجر به پاسخ به بسیاری از سوالات می شود و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده های توصیف کننده شرایط موجود درست قبل از شروع همه گیری در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanent and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید