رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا همه می توانند تا حدی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند ، حتی اگر ظاهر صورت و اندام ها قابل مشاهده نباشد. به عنوان مثال ، اگر چهره ای ضخیم و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن شما ضخیم باشد ، یا اگر صورت شما بسیار چاق و چاق است ، از نظر وضعیت بدن آن فرد اضافه وزن و چاقی دارید ، یا اگر استخوانی دارید ممکن است فکر کنید بدن فرد مناسب است. اهمیت این قسمت را نمی توان دست کم گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، لاغری و چهره استخوانی زیبایی و جذابیت برای یک فرد است. شاید شما کم و بیش با این مشکل برخورد کرده اید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و نحوه از بین بردن آن با رژیم های مختلف کاهش وزن را بررسی می کنم تا برخی نگرانی های شما در مورد جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا پف صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا ، گاهی اوقات ، صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون های قبل از یائسگی ، که معمولاً در زنان مسن یافت می شود ، پرتر می شود.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و صورت شما چاق تر از بدن شما به نظر می رسد ، گاهی اوقات صورت شما به دلیل رژیم های مختلف پس از نازک شدن ناحیه ای اندام ها به همان صورت باقی می ماند یا از بدن نازک تر می شود. گاهی اوقات آنها با همان سرعت اما با چین و چروک و پوست شل و گونه های افتاده وزن خود را کاهش می دهند.

در برخی از افراد ، استخوان بندی صورت باعث گرد و پر شدن صورت آنها می شود.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ، این منبع را پیدا کنید و سابقه پزشک و رژیم غذایی و برنامه دارویی خود را برای یافتن این منبع و دریافت دستورالعمل های لازم از یک متخصص مطلع کنید. به در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی به موقع ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون نگاهی دقیق تر به استراتژی های ارائه شده می اندازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی غلط است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادت های بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، نمی توانید به طور کامل از نفخ ناشی از سوء تغذیه خلاص شوید ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار شما همچنین از آکنه و صدمات پوستی در امان خواهید بود و یک اثر اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کرده و کاملاً درک کنید ، پوست افراد کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را به رژیم سالم تری تغییر دهید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذای تازه ، میوه و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و وقتی احساس سیری کردید دست از کار نکشید.
  • از آنجایی که میزان چربی سوزی بدن شما با افزایش سن کاهش می یابد ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را باز می گردانند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی صورت اغلب در اثر بیماری یا آسیب و سموم سایر قسمت های بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد شما چرب است ، صورت شما بسیار متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن آب کافی است (البته همیشه سعی کنید آب گرم و جوشانده بنوشید) و همچنین هنگام ورزش. مزایایی وجود دارد ، به عنوان مثال دلایلی که باعث می شود سردرد نداشته باشید و در فرم عالی باشید. همچنین به مرطوب نگه داشتن آن ، یعنی ورود آب کافی به بدن ، کنترل اشتها و رفع نفخ کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک بطری آب مخلوط با مقداری آب لیمو همراه داشته باشید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین علل چاقی صورت و بدن احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از مهمترین دلایل آن مصرف زیاد قند و نمک است.شما باید نمک (سدیم) خود را افزایش دهید تا تورم و مایعات تجمع یافته در بدن کاهش یابد. 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید – خواب کافی و به موقع: همه ما تجربه کرده ایم که چگونه صورت ما صبح ها به دلیل کم خوابی یا دیر خوابیدن و استراحت نکردن کافی متورم می شود ، نمی دانید چقدر اهمیت دارد.

هنگام استراحت ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند ، که شامل تمام سلول های بدن ، اندام های داخلی و عملکرد است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها در این دوره استراحت صورت می گیرد. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است به اندازه کافی استراحت نکنید ، حرکات فوق الذکر اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند نفخ صورت می شود. سعی کنید حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا به بدن خود در انجام وظایف خود و دریافت انرژی مورد نیاز برای عملکرد صحیح کمک کنید.

– جهت تمرین: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. میزان از دست دادن هر فرد در ورزش با دیگران متفاوت است ، اما 1-2 کیلوگرم کاهش وزن ابتدا خود را روی صورت نشان می دهد. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– تضعیف صورت با تمرینات هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. شما می توانید هفته ای 5 بار به مدت 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به ورزش ترکیبی تبدیل کنید. پس از اتمام تمرین ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. همچنین ، ماساژ می تواند باعث باریک تر از ظاهر او شود. با ماساژ منظم صورت می توانید مقدار قابل توجهی روغن صورت را از دست دهید. یکی دیگر از تأثیرات ماساژ صورت این است که اکسیژن و گردش خون را تقویت کرده و به تدریج پوست را سفت می کند. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای انجام این کار می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– ورزش صورت: یکی دیگر از روش های تضعیف صورت ، حرکت ماهیچه ها ، یعنی ورزش صورت است ، این حرکت می تواند در مورد ماهیچه ها نیز اعمال شود ، زیرا با انجام تمرینات اندام های دیگر را نازک می کنیم ، یعنی ماهیچه های آنها را سفت می کنیم. صورت.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر به شما بدهد.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: حروف X و O را پشت سر هم بگویید و تکرار کنید تا این ماهیچه ها تقویت شوند. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. این تمرین را هر روز و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای رهایی از گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه های خود را به صورت خود بکشید (مانند دهان ماهی) و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج.
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را کاملاً باز و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت خود را کار کنید. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و 30 بار در روز این کار را تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما پرتر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید و اکنون هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها اهمیت زیادی دارد ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به حالت ایده آل خود در اکثر موارد مراقبت از پوست استفاده می کنند. برای این افراد علاوه بر شرایطی که تاکنون ذکر شد ، راه دیگر کاهش و لاغری صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. اینها ممکن است مانند گذشته کار نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. برخی از آن ها

1- دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را مخلوط کرده و هر روز صورت ، چانه و گردن خود را ماساژ داده و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، مقداری نمک دریا و مقداری سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در لاغری صورت شما بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را استخراج کنید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش نه تنها چربی های اضافی صورت را ظرف 7 روز برطرف می کند و باعث کاهش وزن می شود ، بلکه به دلیل ویتامین C موجود در خربزه از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که در لاغری صورت استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و قبل از خواب عصر روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرأت می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E به صورت خوراکی و خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی قرار دهید. برای استفاده خارجی ، همچنین می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث نازک شدن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای لاغر شدن صورت استفاده از حوله داغ قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم فرو کنید و آب آن را بردارید و آن را روی صورت بمالید. به این ترتیب با تعریق چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این عمل نه تنها صورت را ضعیف می کند ، بلکه باعث درخشندگی و روشن شدن پوست شما می شود.

افراد دارای چانه نیز باید با ماساژ شیر خالص خالص به صورت و چانه خود از شر آن خلاص شوند.

– عمل: با مشورت با یک آرایشگر ، می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز بپردازید ، اما لی از این واقعیت غافل نیست که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب و پیری زودرس ساختار صورت می شود.

همانطور که می بینید روش های هیجان انگیز زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد و هر کدام از آنها تاثیر منحصر به فرد خود را بر چهره شما می گذارد.قبل از انتخاب روش کاهش وزن ، فقط باید علت اصلی چاقی صورت خود را بیابید. برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و شخصی ، در صورت لزوم ، می توانم درخواست شما را از قسمت رژیم آنلاین ارسال کنم و در اولین فرصت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

امیدواریم بهترین ها برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید