انیسون ستاره حقایق تغذیه ، خواص دارویی و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

پودر انیسون کامل و آسیاب شده در تمام طول سال به آسانی در بازارهای آسیایی و فروشگاه های تخصصی موجود است. برای خلوص و اصالت ، غلاف کامل خشک شده را انتخاب کنید تا شکل آسیاب شده.

غلاف های انیسون کلاسیک دارای هشت فرش قهوه ای نوک تیز و زنگ زده هستند که هنگام مالیدن بین انگشتان اشاره و انگشت شست عطر مطبوعی از خود ساطع می کنند. بیشتر اوقات غلافهای کامل شکسته/خرد شده و جابجا شده در بسته ها/ظروف خوب است.

همه غلاف ها برای چندین ماه دوام می آورند و در یک محفظه محکم و دور از نور و رطوبت قوی نگهداری می شوند. در مقادیر کم ، 3-4 ماه دوام بیاورید تا از از بین رفتن طعم آنها در اثر تبخیر روغنهای اساسی جلوگیری شود. ادویه پودر شده باید در ظروف سربسته نگهداری شود و در اسرع وقت مورد استفاده قرار گیرد زیرا طعم خود را به سرعت از دست می دهد.

کاربردهای پزشکی انیسون ستاره ای

انیسون ستاره ای و روغن آن در بسیاری از داروهای سنتی ، به ویژه طب سنتی چینی (TCM) برای نقشهای منحصر به فرد خود در پیشبرد سلامت و پیشگیری از بیماری کاربرد یافته است.

 • عصاره انیسون یک داروی عالی برای سرفه ، برونشیت و آنفولانزای ویروسی است.

 • تزریق آن می تواند به اختلالات گوارشی مانند درد قولنج معده ، تهوع ، گاز و سوء هاضمه کمک کند.

 • در چین و تایوان ، فرش های جداگانه (نقاط) به عنوان خوشبو کننده دهان جویده می شدند.

 • مشخص شده است که اسانس “آنتول” (حاوی 70-90 of از انیسون ستاره ای) دارای اثر استروژنیک است. جوشانده از دانه ها ، که اغلب برای تحریک شیردهی در مادران شیرده تجویز می شود.

مصارف آشپزخانه

دستور تهیه مرغ تند با انیسون ستاره ای
عکس از: Alpha

انیسون ستاره ای ادویه منحصر به فردی است که در آشپزی چینی استفاده می شود. طعم آن شبیه شیرین بیان یا دانه انیسون است. حبوبات کامل ، پودر آسیاب شده یا روغن مورد استفاده در غذاهای خوش طعم در چین ، ویتنام ، ژاپن ، هند و دیگر مناطق جنوب آسیا.

 • انیسون ستاره ای یکی از مواد اصلی غذاهای محبوب است. پنج ادویه چینی مخلوطی با دانه های رازیانه ، دارچین ، فلفل سیچوان (هوآ جیائو) و میخک.

 • این به طور سنتی به عنوان بخشی از پودر پنج ادویه یا بیشتر در کل ستاره (ba jiao) به تنهایی استفاده می شود. تخم مرغ چای چینی مشخصات.

 • خمیر کامل به سوپ های طعم دهنده مانند سوپ رشته فرنگی گاو ویتنامی اضافه شده است (فو) و غذاهای محبوب چینی مانند خورشت گوشت گاو huiبه

 • معروف به انیسون ستاره ای “رز چاکرا” جایی که از آن به عنوان یک محصول برجسته در هند و پاکستان استفاده می شود میزهای نمک برای طعم دادن به انواع سبزیجات و خورش و کاری گوشت و برای ترشی گوشت.

 • این ادویه معطر به عنوان طعم دهنده در سوپ ، سس ، نان ، کلوچه ، کلوچه ، بیسکویت و انواع دیگر شیرینی ها استفاده می شود.

 • شبیه به انیسون ، ادویه انیسون ستاره ای نیز برای طعم دادن به نوشیدنی ها استفاده می شود. prenod ، پاستیس فرانسوی ، لاک ناخن اسپانیایی، و غیره.

 • در مقادیر کم ، از آن به عنوان طعم دهنده نیز استفاده می شود. چای ادویه در سراسر چین

مشخصات امنیتی

انیسون ستاره ای در صورت استفاده در مقادیر کم ایمن است. اسانس های آن شامل برخی از داروهای عصبی سسکوئیترپنوئیدها ، ورانیزاتین A ، B و C است. Veranisatins تشنج و سمیت کشنده را در حیوانات آزمایشی نشان داد.

روغن و چای انیسون ستاره ای در کودکان زیر 5 سال و زنان باردار نباید استفاده شود.

انیسون ستاره ژاپنی (Illium anissatum) محسوب می شود سمی (سلب مسئولیت پزشکی) توسط بسیاری از مقامات تنظیم کننده مواد غذایی در سراسر جهان.

بازگشت به ادویه از جانب انیسون ستاره ایبه برای مشاهده لیست چشمگیر ادویه جات ترشی جات به همراه تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

 1. World Afro Forestry center (Illicium verum) .. pdf -(در پنجره جدید باز می شود)

 2. صفحات ادویه جرنوت کاتزر. (در پنجره جدید باز می شود)/p>دیدگاهتان را بنویسید